Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elemis 5515T nie chce wystartować

08 Lut 2008 20:53 1721 17
  • Poziom 14  
    Witam
    Mam problem z tym Telewizorem podczas grania nagle sie wyłączył.
    Nie paliła się dioda zero reakcji przetwornica pikała sprawdziłem BUZ90 i układ scalony TDA 4605-2 jest dobry i BU508 i nic ciągle to samo. Odłączyłem cewki od kineskopu i przetwornica przestała pikać dioda sie pali nawet słychać jak odpala jak wcisnę pilotem myślałem że to układ od pionu padł podmieniłem na inny i to samo jak cewki są podłączone nie odpala.
    Może wiecie co to może być, proszę o pomoc.

Pozdrawiam Krystian
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Sprawdź wzmacniacze wizyjne i sam obwód 200V.
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Profilaktycznie wymień C 542 , 547 , odłącz wtyk cewek podłącz żarówkę równolegle do C 551 , włącz i pomierz napięcia wychodzące z zasilacza .
    Jeżeli dobre , to sprawdź T509 jego sterowanie elementy w kolektorze i w obwodzie cewek H .
    To na razie .
  • Poziom 14  
    Witam
    Dzisiaj trochę posiedziałem i podłączyłem żarówkę i napięcia za przetwornicą są wszystkie i dobre. Na stabilizatorze US504 Powinno wychodzić 5V ale nic do niego nie dopływa na wszystkich nogach 0V, tak samo na wyjściu B. Na schemacie jest zaznaczone F 27V a tam nic nie ma 0. A reszta się zgadza
    A-120V
    B-0 powinno być 10V
    C-24v
    D-0 powinno być 5V
    E-24V
    G-12V
    Elki wymieniłem od razu jak go rozebrałem.

Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Sprawdź D511 i DL513,podmień stabilizator.
  • Poziom 36  
    ALUŚ napisał:
    sprawdź T509 jego sterowanie elementy w kolektorze i w obwodzie cewek H .

To , że nie masz tych napięć to prawidłowo ponieważ trafopowielacz nie pracuje , więc nie masz napięcia 27v które załącza B i D , oczywiście D prim jest .
    Teraz zrób jak wyżej a na końcu wymiana trafopowielacza .
  • Poziom 14  
    Witam
    slawek1111- Diody zostały sprawdzone już wcześniej i są dobre zero napięcia na układzie TDA3654.Brak 200V widocznie wina trafa wylutowałem trafo i do trafa dochodzi 120V a po wlutowaniu trafa znika. Zrobie jeszcze to co mówiłeś"ALUŚ" i coś postanowimy.

Pozdrawiam i dziękuje za dotychczasową pomoc.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Skoro tak, tylko trafo do wymiany.
  • Poziom 27  
    A które elektrolity wymieniłeś? Może przetwornica nie wydala i dlatego próbkuje. Jaka ta zarówke dałeś?
  • Poziom 14  
    Witam
    Tak jak już mówiłem elki zostały wymienione po stronie pierwotnej jak i po stronie wtórnej przetwornicy i koło trafopowielacza. A żarówkę dałem 60W.

Pozdrawiam Krystian
  • Poziom 22  
    Witam , na 100% trafopowielacz. Pozdrawiam Roman.
  • Poziom 14  
    Witam
    Czy mógłbym prosić o linki sklepów gdzie mogę dostać taki trafopowielacz.

Pozdrawiam Krystian
  • Poziom 36  
    Sprawdź tu :

www. LEWANDOWSCY . pl
  • Poziom 14  
    Witam
    Mam pytanie jakie zmiany muszę zastosować po zmianie trafopowielacza z T72 na TVL201?

Poszedłem wymontować trafopowielacz i zobaczyłem i siedziało tam trafo TVL108 Widocznie ktoś już go kiedyś robił możliwe że dlatego miałem taki obraz że małe literki się trochę zlewały.

Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Witam
    Wsadziłem Trafo TVL108 i telewizorek ruszył od kopa. Dziękuję wszystkim za pomoc i zamykam temat.

Pozdrawiam Krystian