Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak moge ulepszyc swoje kolumny?

11 Lut 2008 19:05 3796 28
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 25  
    Matko boska, myslalem, ze az tak zle z tymi kolumnami nie jest, a tu prosze- nieszczelne ??!!
    Pomyslec, ze kiedys chcialem kupic obudowy tej firmy. Jak uszczelinisz skrzynie to trzebaby wyrzucic wszystkie te glosniki, wstawic nowe, tylko pytanie czy to sie oplaca -- raczej nie. sprzedaj kolumny na allegro i kup cos innego, np. LDM-y
  • Poziom 23  
    ja bym radził poszukać czegoś o wyższej skuteczności, nie patrząc tak tylko na moc.
    Przy konstrukcji 2X15" + driver może być spory dołek na średnich tonach dlatego lepiej by było sie dowiedzieć jaki tam wysoki siedzi no ale ogólnie odkąd pamiętam peavey robił solidny sprzęt.
    Jednak w to pasmo do 21kHz jakoś niebardzo wierze, no i sprzedawca nawet nie umie ładnie opisać swojego sprzętu

"Firma PEAVEY znana jest z produkcji jednych z najlepszych urządzeń estradowych na świecie. PEAVEY zajmuje się produkcją najwyższej światowej klasy sprzętu P.A., począwszy od kolumn kończąć na mikserach i urządzeniach peryferyjnych.
    Mikser który Państwu prezentujemy wyśmienicie nadaje się na koncerty, te duże i te małe, próby jaki i na małe występy."

to to są kolumny czy mikser w kształcie paczek?
  • Poziom 10  
    Ja bym nie wybrał tego peavey a przynajmniej dowiedział się co tam driver siedzi w środku!:P
  • Warunkowo odblokowany
    Przepraszam że trochę odbiegam od tematu ale ale piszesz że za koniec 2x500W dałeś 5kPLN?? Masz w niej chyba srebrne uzwojenie na trafie. Sprawdź, i wylej tą wodę z postu którą nam w nim nalałeś.
    A do końca za 5kPLN chyba nie godzi się podpinać Omnitronicków.
    A co do tego drivera z allegro - widzę że jedno badziewie chcesz zastąpić następnym... Dlaczego? Nie wiem.
    Co do Peaveya - kolo też nalał wody aż miło - peavey to raczej budżetówka, co prawda nie ma nieszczelności w obudowach <rotfl> ale to dobre raczej na początek (miałem jak zaczynałem). No i od razu trzeba albo delikatnie grać albo zmieniać driverek bo pewnie siedzi tam NoName. Bez jakiegoś Selenuma i wymiany zwrotki się nie obędzie.
  • Poziom 17  
    Kolego masz fabie w combi. To ja w passacie B3 z gazem w bagażniku mieszcze dwa suby B&C po 18cali w każdej, 4nadstawki po 400W RMS(dwa z 12" dwa z 10"). do tego wchodzi wzmak ADS PLX-2400, double-cd, mikser, derby, zig-zak, laser 40mW, dym 700W, masa przewodów w walizce i nawet komputer z 15"monitorem CRT. I mam butle gazową nie w kole tylko w bagażniku(32l LPG wchodzi), a oprócz tego z przodu dwa miejsca wolne bez żadnych gratów. Fakt faktem że wszystko wchodzi w zasadzie na styk. ale auto spełnia zadanie w 100%. Więc zbuduj sobie suby, malutkie nadstawki, bo przecież tylko od 120Hz maja odtwarzać i jazda :D A fabia myślę że po złożeniu będzie mieć około 100litrów mniej niz passat... Jeżdżę tak od wakacji już 12tyś km i wszystko jest okej. Ale chcę jeszcze dodać dwa suby i już sie rozglądam za przyczepką.

A te peaveye sobie odpuść bo jak będziesz chciał z nich wydobyć normalny bass albo sopran to nie skończy się to dla Twojej kieszeni zbyt szczęśliwie... Zrób 1szt na B&C 15NDL76 + Selenium 220 a będzie to graj sporo lepiej niż te Peaweye pod każdym względem(mimo dwóch głośników 15")... Jak zrobisz jedną to jak zobaczysz jaki to ma wygar zbudujesz następny...
  • Poziom 17  
    No wybór pomiędzy tymi Peaeyami a JRX-ami które brzmią fatalnie-poczytaj na elektrodzie. To praktycznie można powiedzieć podobna półka jakościowa i tu i tu w zasadzie wszystkie głosniki do wymiany-najpierw soprany , potem 15' i na pewno zwrotnica. To już zdecydowanie lepiej zbudować nowe swoje DIY które za te pieniądze zagra nieporównywalnie pod każdym kątem-brzmienie-jakości, głośności, zejścia, szerokości pasma...
    Paka 100-110litrów@45Hz z B&C 15NDL76+Selenium 220+horn=koszt 940zł. Dolicz 60zł zwrotke i obudowę jakieś 100zł. Za 1100zł masz nową kolumnę która ma 500W RMS, 100dB skuteczności, jakość, duży bass (Xmax=7mm),super parametry głośników i realne pasmo od 42Hz do 20kHz(+-6dB), oraz od 37Hz do 20kHz(+-10dB).
  • Poziom 43  
    Napisz coś więcej o tej końcówce! No,no! 2x500W za 4880 zł, fiu,fiu. Daj fotkę, popatrzę chociaż sobie.
    A z tymi kolumnami to przegiąłeś. Najlepiej je sprzedaj jak najszybciej i kup przynajmniej coś takiego:
    Elestra 250W
    (allegro)
    lub basy Tonsila:
    (allegro)
    + topy:
    (allegro)

Ew. jakieś DIY.
    Trzymaj się z daleka od JRX i budżetowych Peavey-i.
    Nie zastępuj jednego badziewia drugim!

Pozdrawiam.

Dodano po 3 [minuty]:

Ps.
    Do tych Tonsili wystarczy jedna końcówka. Basy pod jeden kanał, topy pod drugi.

Na forum nie zamieszczamy linków do aukcji internetowych.
    Regulamin p.10.11
    Linki usunąłem, proponuję podać markę i model sprzętu lub zamieścić zdjęcia.
    [Art]
  • Poziom 17  
    Powiem ci że dla mnie zmiana z głośników wartych 1100zł na 1500zł to jest w ogóle idiotyzm, no chyba że te omnitroniki brzmią jak najgorsze... I nie wiem po co żeś kupował tak drogi wzmacniacz. Ja mam PLx-2400 i dałem za niego 2000zł i myślę że brzmieniowo rozjedzie Twój. Mając 5tyś zł kupiłbym co najmniej QSC PLX jakiś wyższy model... Ile ty zarabiasz z imprez powiedzmy na rok że po paru miesiącach grania masz aż 400zł na wymianę sprzętu (chyba że z imprez się utrzymujesz to sorry)? Każdy ci radzi że najgorszego badziewie czyli te Omnitroniki chcesz zamienić na najtańsze budżetowe modele Peavey albo JRX które to mają jedynie ładną obudowę i znaczek firmy bo resztę można równie dobrze wystawić na allegro zaraz po kupnie i pierwszym teście. Weź sobie jakiś sprzęt na raty(teraz do 3tyś złotych dają bez jakichkolwiek zaświadczeń o dochodach np w Żaglu bo rozmawiałem z gościem o Denonie HD-2500 i przy pierwszej wpłacie 1000zł dostanę kredyt na to cacko), a gwarantuje Ci że im masz lepszy sprzęt tym jesteś w stanie więcej brać za impreze... Może ja mam DIY ale tak brzmiący że nawet niektóre szkoły które zakupiły taki sprzęt jak Ty chcesz kupić np Peaveye(2x15") + powermikser yamahy 2x500W RMS niby. Grając tam gość co obsługuje ten sprzęt szkolny nie może wyjść z podziwu jak brzmią moje kolumny(bass, środek i góra oraz brzmienie) i jak można grać na mrugających clipach ( ponoć ta Yamaha 12kanałów 2x500W szybko się wyłącza jak czasem clip się zapali ). A jak chcesz mieć szybko, gotowo i ładnie to dozbieraj jeszcze trochę do choćby LDM 2x15" 600W albo 800W i na pewno to zmiecie ten szrot co masz...Mam nadzieję że choć trochę Ci pomogłem racjonalną myślą. A ja mam zwykle DIY ale na nie najgorszych garkach tylko zrobione z głową.
  • Poziom 17  
    Powiem Tobie tak. Gram już 7-8lat i tylko kiedyś udało mi się spalić soprany STX-a ale to przed mój błąd ( szybko szybko i poszły pełnym pasmem ). Po tym wypadku jakoś zakupiłem drivery Seleniuma dwie pary 210 i 220. Zwrotki na 1800Hz albo 2000Hz, bez zabezpieczenia żarówkami i jak dotąd zero awarii. W każdą paczkę kładę najczęściej około 300W RMS, chociaż czasem zdarzy mi się na stałe na czerwono clipa zapalić a to już okolice 400W. Przez nieumiejętnych ludzi czasem zdarzy się potworny pisk jak mikrofon włączony przed kolumną przejdzie i wytrzymują one to bez problemu. Grają tak całe noce, czasem nawet na 300-400osób więc na pewno ściszone kolumny nie są.
    Może ty po prostu dajesz przesterowany sygnał na wzmacniacz i grasz czasem na mocno zapalonych clipach. Często się tak dzieje jak ludzie grają z kompa-głośność na maksa i dodatkowo w eq podbity bass i sopran. Może za to mi się nie palą że wiem ile kosztuje naprawa cewek i transport po nie i szanuję to co mam dbając głównie o dobry nieprzesterowany sygnał. U Ciebie może być to raczej wina słabych głośników najprawdopodobniej, czasem to wina tandetnego miksera-kolega tam miał i spalił suby LDM-a na RCF 18"/1000W a to na pewno bolało kieszeń. Jeśli wiesz że sprzęt się pali to graj ciszej albo dokup kolejne paczki. Ja wolę wziąć na nawet 18-tkę dwudziestoosobową 1200W RMS żeby nie pałować a na większe imprezy 50-400osób cały sprzęt. Dla mnie było by obciachem maksymalnym jakby mi się soprany spaliły na jakiejkolwiek imprezie (nawet granej za darmo charytatywnej ), bo chciałbym np. pokazać jaki to ja głośny sprzęt mam, przecież to świadczy o mnie.
    Skoro mówisz że paczki masz nieszczelne to rzeczywiście lipa i trzeba by wymienić albo uszczelnić... Jeśli chcesz zajść daleko i cieszyć się ze sprzętu przez pierwsze kilka lat prawie cały dochód przeznaczaj na rozbudowę. Do pewnego momentu się rozwiniesz i będziesz chciał spasować z zakupem nowym, chyba że tak jak ja chcesz iść w plener a to już studnia bez dnia...
    Ja czasem gram malutkie imprezy jak nie mam lepszych za min 120zł a czasem w gimnazjach dostane 50-70zł/godz a ostatnio ludzie naprawdę zaczynają posiadać pieniądze nie jak wtedy co zaczynałem. Pamiętaj że każda dodatkowa rzecz jak laser sprawia że dzwonią ponownie. Ja np wolałem mieć nagłośnienie i światła dużo, przez co mam lipne odtwarzacze Omnitronics CDP-360 i często podpieram się kompem ale głośność, jakość dźwięku i oświetlenie jakie pozostawiam za sobą mam nadzieję że są warte nie posiadania wypasionej konsolety. A i na nią w najbliższym czasie przyjdzie pora.
  • Poziom 43  
    Hmm. Piszesz LDM odpada. Powiem ci jak i większość na tym forum że stare, używane, ale sprawne LDM-y bedą lepsze od Omnitronic-a, budżetowego Peawey-a czy JBL-a. Nawet te Tonsile z mojego linku są lepsze.
    Przyczyną palenia się wysokotonowców w twoich kolumnach jest ( na pewno nie będę jedynym wyrazicielem tej opinii ) nieumiejętne posługiwanie się sprzętem a zwłaszcza gałkami potencjometrów. Posiadam ponad dwadzieścia różnych kolumn i nie pamiętam kiedy ostatnio padł mi jakiś głośnik:-) ( Chyba w latach 80-tych ). No co innego mój syn :-)
    Po kiego ci aktywny system, ( przypuszczam że jak z Alegro, to kiepawy M.A.R.L.I.S. ) jak masz końcówkę?
    Potrzebne ci są tylko porządne, niezawodne kolumny, o których pisaliśmy wcześniej.
    Moja zasada to kupić raz a dobrze i na długo.

Pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    Topy łączysz równolegle - pod jeden kanał
    Basy łączysz równolegle - pod drugi kanał.
    Brakiem efektu stereo się nie przejmuj, na estradzie praktycznie nie występuje.
    No nie grzeszysz doświadczeniem, ale dobrze że pytasz :-)

Pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    Parę postów wcześniej dałem ci link do tych Tonsili. Potarguj się z gościem, może sprzeda za tą cenę z wysyłką. Wielką zaletą głośników tego zestawu jest wysoka skuteczność, trwałość i w razie uszkodzenia bezproblemowy dostęp do serwisu i części. Z dobrej końcówki przyjmą moc o 20% większą od znamionowej.
    Nie tak!!
    Dwa topy łączysz ze sobą jednym przewodem kolumnowym, drugim przewodem łączysz jeden kanał końcówki z którymkolwiek topem.
    Podobnie łączysz basy do drugiego kanału.

Pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    Wiesz, jak kiedyś napisałem że STX się nie nadaje i nie zagości na profesjonalnej estradzie, to zostałem srogo objechany m.in. tekstami typu, "co ty myślisz, że estrada to tylko wielkie koncerty i znani artyści ". Dalej nie będę cytował, bo były i obraźliwe stwierdzenia. Jestem już wiekowym muzykiem, przewinąłem się przez wiele estrad i "estrad" i tak do końca to już trochę jestem zdezorientowany gdzie kończy się ESTRADA a zaczyna "estrada".
    I uwierz mi że widziałem wielu sławnych artystów na "estradzie"

Pozdrawiam.

Dodano po 1 [minuty]:

Ps.
    W moim mieście nie ma niestety remizy.
    Jest zawodowa straż pożarna.