Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Padający moduł ABS TC+ w omedze B

14 Lut 2008 09:13 1536 5
  • Poziom 35  
    Spotkałem się parę razy z padającym modułem ABS z TC+ w omegach B. To ten nowszy moduł montowany chyba po 99 roku. Objaw jest taki, ze zapala się kontrolka ABS i nie ma impulsów prędkości. Z tym, że jest to stan przejściowy i po jakims czasie samo się naprawia. W stanie zepsutym nie można się połączyć żadną diagnozą. W stanie sprawnym błedów brak lub "błąd wewnętrzny" (kodu nie pamiętam teraz).
    W module jest hybrydka glutem oblana, 2 przekaźniki i 3 diody.
    Czy warto się dobierać do środka ?Co tam pada, hybrydka, połączenie hybrydki z "resztą świata" czy np przekaźnik ?
  • PCBway
  • PCBway
  • Poziom 35  
    Ten w twoim linku wygląda na ten wcześniejszy, samo TC czyli kontrola trakcji polega tylko na dławieniu silnika. Ten o który mi chodzi to TC+ czyli nowszy, kontrola trakcji przyhamowuje koło tracące przyczepność. Ten z 12 elektrozaworami.

Aha, zapomniałem dodać, że z czasem stan przejściowy przeradza się w całkowicie popsuty. Dodatkowo w sterowniku skrzyni automatycznej pojawia się błąd "nieprawidłowy synał kontroli momentu obrotowego" czyli ten sygnał którym kontrola trakcji albo skrzynia dławi silnik. To ten sam drut, więc tak jakby ABS zwierał sygnał..
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 35  
    Hmm no tak, wyglądają "patrz a nie rusz". Pewnie w tym przypadku masa się obrywa albo zasilanie i stąd taki efekt.
    A jakieś wskazówki jak zabrać się do naprawy? "Zwykła" elektronika lutowna, SMD itp tutaj mam "warsztat" opanowany. Ale z tymi hybrydkami na podłożu ceramicznym pokrytymi żelem to w sumie konstruktywnie nigdy nic nie robiłem...
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto