logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Pralka ARDO 1000A - silnik nie działa, przegrzane oporniki na module

grzesiwek 18 Lut 2008 09:19 2261 6
REKLAMA
  • #1 4817374
    grzesiwek
    Poziom 13  
    Posty: 121
    Pomógł: 4
    Ocena: 59
    Witam pralka jak w temacie ,pobiera wodę wypompowuje wodę tylko silnik nie pracuje.Sprawdziłem silnik na ostro i chodzi bardzo dobrze.Na module dwa oporniki porcelanowe widzę są przegrzane czy mają one coś wspólnego z silnikiem
  • REKLAMA
  • #2 4817405
    nares
    Specjalista AGD
    Posty: 8713
    Pomógł: 1515
    Ocena: 3381
    Podaj dokładniej model - A1000, WD1000...inny?
  • REKLAMA
  • #3 4818494
    WIELKI_BOBO
    Poziom 18  
    Posty: 224
    Pomógł: 22
    Ocena: 136
    Oporniki maja i to dużo, jaki masz moduł H7?
  • REKLAMA
  • #4 4819936
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • REKLAMA
  • #5 4819952
    Karlheinz
    Poziom 21  
    Posty: 290
    Pomógł: 44
    Ocena: 145
    Jesli są dwa ceramiczne rezystory(5,6 - 6,2K) to masz moduł DMP-A (silnik indukcyjny)
    lub DMP-U (komutatorowy) tak czy inaczej rezystory te pracują w układzie zasilania (również silnika) i nie ma znaczenia czy jest to A-1000 , WD... czy TL...
    (kolego ...nares)

    Pozdrawiam

    Dodano po 2 [minuty]:

    skryn napisał:
    grzesiwek napisał:
    Na module dwa oporniki porcelanowe widzę są przegrzane czy mają one coś wspólnego z silnikiem

    Nie mają. To są elementy zasilacza modułu.


    A moduł to niby czym steruje...?
  • #6 4820249
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #7 4820904
    djmars1
    Poziom 15  
    Posty: 163
    Pomógł: 4
    Ocena: 39
    Jeżeli jest to silnik szczotkowy to szczotki są do wymiany a jeżeli nie to coś na płycie głównej od sterowania.

Podsumowanie tematu

✨ Pralka ARDO 1000A pobiera i wypompowuje wodę, jednak silnik nie pracuje mimo że sam silnik działa poprawnie po bezpośrednim podłączeniu. Na module sterującym zauważono przegrzane oporniki porcelanowe. Dyskusja wskazuje, że oporniki te są elementami zasilacza modułu i mają związek z układem zasilania silnika, niezależnie od dokładnego modelu pralki (A-1000, WD1000, TL). Moduł może być typu DMP-A (dla silnika indukcyjnego) lub DMP-U (dla silnika komutatorowego). W przypadku silnika szczotkowego problem może leżeć w zużytych szczotkach, a jeśli nie, to w uszkodzeniu płyty głównej sterowania. Moduł steruje również innymi elementami, np. pompką wylewową.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA