Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przestrajanie radia Śnieżka R 206

doman30 18 Feb 2008 23:34 9784 8
    doman30
    Level 15  
    Witam, mam to radyjko i chcę je przestroić. Oczywiście najpierw szukałem czegoś takiego, ale znalazłem tylko przestrojenie na niepełny zakres. Chcę przestroić na pełny.
    PS. Lepiej przestroić czy dać konwerter?
    Gajęcki
    Level 14  
    Witam.
    Polecam przestroić , gdyż jest to niewielki wydatek.
    Mając kilka kondensatorków małej pojemności (5 - 20 pF) lub trymer o podobnej pojemności , dokonasz tego w bardzo krótkim czasie . Czas to wylutowanie dwóch kondensatorków i zamienienie ich mniejszymi wartościami , a następnie skorygowanie pokrycia zakresu na całej skali. Powodzenia , a w razie trudności służę pomocą. Nie podaje oznaczeń tych kondensatorków gdyż, nie mam pod ręką schematu ideowego. Gdy zajdzie potrzeba znajdę go .
    doman30
    Level 15  
    Oto schemat:
    Przestrajanie radia Śnieżka R 206

Dodano po 2 [godziny] 18 [minuty]:

Mam jeszcze radio śnieżka DMP 251, takie z gramofonem i je też chcę przestroić ale nie mam schematu
    LeDy
    Level 43  
    Kondensatory C17, 14, 2 zmniejszyć o połowę . C8 dać ok 43-47pF.Piszę z głowy.
    Gajęcki
    Level 14  
    C14 i C2 zmienić na 18-22pF , natomiast na wejściu C17 na 14-18 pF. Rozpiętość pojemności -wybierz jakie masz na zapasie lub wymontuj ze starych płyt
    Powodzenia !
    doman30
    Level 15  
    Słuchajcie, mam trochę banalne pytanie. Jak to radio wyjąć z obudowy? Są tam jakieś śrubki ale to chyba na klucz "4" a ja takiego nie mam, obcęgami też się nie da...da się inaczej jakoś?
    LeDy
    Level 43  
    Jeżeli dobrze pamiętam to tam są proste blaszki wciskane w szczelinę w obudowie. Wystarczy szczypcami płaskimi przekręcić aby blaszki wyszły z wcięcia. Płytę radia wysuwasz do przodu. Są tam jeszcze 1 lub 2 śrubki z dołu.
    doman30
    Level 15  
    Dobra dzięki, domyśliłem się z tymi blaszkami.