Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SHARP ARM-450 zacięcia przy kopiach dwustronnych

KrzysiekAtl 24 Feb 2008 11:47 1599 10
Computer Controls
    KrzysiekAtl
    Level 17  
    Witam
    Jak w tytule SHARP ARM-450 zacina przy kopiowaniu dwustronnym więcej niż jedną odbitkę.
    Jaśniej :
    Jeśli robię jedna kopię dwustronną jest OK duplex śmiga ładnie.
    Jeśli ustawię dwie i więcej maszyna się zacina.

Dokładnie jest tak :
    Kartka pierwsza - wychodzi z utrwalania i ładnie cofa się z ostatniej rolki wyjściowej do duplexu. Za nią zaraz idzie druga ( z dobrym czasem odstępu ) i ta zacina się na ostatniej rolce wyjściowej . Po prostu nie uruchamia się silnik który napędza tą rolkę która wyrzuca kartki na górę drukarki (ta nad górnym exit sensorem). Jak pierwsza kartka idzie to silnik pięknie ją cofa z drugą już jest problem.
    W kodach testowałem ten silnik i wszystko jest OK.
    Czy w tym SHARPIE można odczytać który czujnik "zgłosił" zacięcie tak jak jest to np. w TOSHIBIE ?
    A może macie jakieś pomysły sugestie ? Sugestie ?
    Pewnie jest to jakaś pierdoła , ale pomimo to pięknie sie kompromituje u klienta jak rozkładam ręce.
    Pomóżcie mi proszę.

Z góry dziękuję.
    Pozdrawiam
    Krzysiek
  • Computer Controls
    SławekSS
    Level 23  
    Quote:
    Czy w tym SHARPIE można odczytać który czujnik "zgłosił" zacięcie
    . Tak. kod 22-03.
    I napisz który duplex ma oraz czy ma finisher, badź mailbox.
  • Computer Controls
    KrzysiekAtl
    Level 17  
    Witam
    Dzieki za natychmiastową odpowiedź.

Miała chyba mailbox i wymieniłem go na finiszer.
    Tu jednak zaczęła mocno zacinać i zdemontowałem go.
    Teraz jest taki golasek.
    A może trzeba wyłączyć tą opcję ( mailbox finiszer ) jak w starszych SHARPACH i po sprawie ? Może przez to głupieje bo w konfiguracji ma zapisane opcje których nie ma fizycznie ??
    Nie wiem który ma duplex - jak to sprawdzić ?
    Chyba jest taki typowy z podajnikiem ręcznym.
    SławekSS
    Level 23  
    Maszyna sama wykrywa opcje i nie ma potrzeby nic zmieniac. duplex DU-4.

Brakuje Ci takiej przedłuzki na czujniku wyjscia. Jest ona zawsze zdejmowana, jesli zakładasz jakiaś opcje wyjścia, choc bez tego powinna działac.

podaj dokładnie kody czujników z kodu 22-03.

najczestrze powody :
    -brudna listwa wprowadzajaca papier do utrwalania(taka przykrecana na dwie srubki)
    -nie zwolniona blokada wałka dociskowego z jeden strony(taka biała-najczesciej od tylnej strony-klienci nie zwalniaja obu podczas wyciaganiia zacietego papieru)
    -ułamany zab w bramce dupleksu
    KrzysiekAtl
    Level 17  
    Sprawdzę jednak z którego czujnika maszyna dostaje sygnał że jest źle, może to rozjasni sprawę.
    Bo chyba się nie bardzo rozumiemy.
    Kopiarka pojedyncze kopie dwustronne robi ok problem pojawia się gdy chcemy wykonać np 3 kopie dwustronne.
    Gdy maszyna wycofuje kartkę spod wspomnianego przez Ciebie czujnika wyjścia po utrwaleniu do duplexu zaraz za nią idzie druga kartka i ta jest dopychana prawidłowo do ostatniej rolki ( tej najwyżej napędzanej oddzielnym silnikiem krokowym zaraz przed w/w czujnikiem ). Po prostu w momencie gdy ten silnik powinien sie załączyć i wyciągnąć kartkę a następnie wsunąć ją z powrotem do maszyny nie rusza i kartka zatrzymuje sie o rolkę i gniecie nad piecem.
    chyba namieszałem, ale coś w tym sensie.
    Sprawdzę te odczyty i jutro dam znać.
    Pozdrawiam i dziękuje za wsparcie.:D
    SławekSS
    Level 23  
    Znam doskonale te maszyny, wiec doskonale Cie zrozumiałem. Wiem o czym piszesz i wiem o czym ja pisze.

No ale jak uważasz.
    KrzysiekAtl
    Level 17  
    Nawet przez chwilę nie wątpię że Wiesz o czym piszesz , ale ostatnio podobno ja mam problemy z wysłowieniem się.

Nie wiem czy punkty zacięć czyta się od góry czy od dołu
    Ale wygląda to tak :

Od góry pierwsze 10 to POD1S później zaczynają się mieszane sporo jest też POD2SL ale te są na dole spisu i występuję co jakiś czas na przemian z POD1S

I takie spostrzeżenie :
    Jak ta druga kartka zatrzyma się o te nienapędzane rolki wyjścia to ta pierwsza zdąży już przejechać przez cały duplex i zatrzymuje sie przy wejściu z duplexu z dołu do maszyny na kopię 2 strony.
    Nie jest to jednak zasada i zdarza się że wisi na bocznej ścianie w dolnej części duplexu.
  • Helpful post
    SławekSS
    Level 23  
    Czyli zatrzymuje sie kartka tuz za rolką nad piecem albo nawet pod nia.

zrób to co napisałem wczesniej. jesli masz podstawe z kasetami w tym jedna taka duza(ta na dole na 2000+3000 kartek) to moze byc jeszcze sprzegło w niej do wymiany, ale to na samym końcu jak nic innego nie pomoze.

No i pozostaje jeszcze zebatka ze sprzegłem na tej rolce nad piecem(jest schowana w napedzie i trzeba rozebrac cała obudowe kopiarki oraz naped. Roboty na ok 30 minut, ale jak bedziesz robił to pierwszy raz nie znajac budowy, to ze 2-3h.

reasumując.
    Zrób najpierw to co wczesniej napisałem. Nic nie kosztuje i nic nie trzeba wymieniać.

Ta listwa wprowadzajaca do utrwalania musi byc super gładka i bardzo dokładnie oczyszczona z przygrzanego toneru. najlepiej zeskrobac nozykiem do tapet.
    KrzysiekAtl
    Level 17  
    Z pamiętnika serwisanta z z Bożej krzywdy ;)))
    Dzień szósty.
    Teraz jest już zdecydowanie lepiej - zacina raz 6-8 odbitek dwustronnych.
    Problem był w braku pełnej bezwładności czujnika który sugerowałeś.
    Umyłem go i naciągnąłem sprężynkę i teraz jest już lepiej. Zacięcia sa jednak w inny sposób .
    Teraz zacina na AINPDN oraz zadziej na PD2SL.
    Co jeszcze może byc nie tak ?
    SławekSS
    Level 23  
    Quote:
    Teraz zacina na AINPDN
    to jest czujnik w górnej częsci dupleksu zaraz na wejsciu tuz za bramką. zacina Ci na tej bramce(taki grzebień z rzadkimi zębami).
    Przyczyna zawsze lezy po stronie krzywienia kartki w utrwalaniu.
    A krzywi z dwóch przyczyn:
    -nierównomieny ścisk rolek: teflonowej i tej czarnej dociskowej-klient nie wrócił z blokadą do stanu spoczynkowego(zazwyczaj ta w głebi kopiarki[są dwie])
    - "-brudna listwa wprowadzajaca papier do utrwalania(taka przykrecana na dwie srubki) "
    KrzysiekAtl
    Level 17  
    Wiesz, coś w tym jest bo jak kartka wychodzi już z kopiarki po kopii dwustronnej to jest aż czasami poszarpana na jednej krawędzi.
    Widzę światełko w tunelu.
    OLBRZYMIE DZIEKI !!!