Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elemis 5511T- brak wizji/rozlewająca biel

26 Lut 2008 09:47 1332 9
  • Poziom 17  
    witam,
    elemis 5511T, początkowo nie startowała przetwornica (żółta dioda). Uszkodzony okazał się TVL 108, który zastąpiłem TVL 108/4 (tak, po wyłączeniu są chwilowo tęcze na ekranie). Na AV ustawiłem screen, by nie było widać powrotów i obraz był czarny, fokus tez ustawiony.Wydawało się, że wszystko jest ok., bo śnieg p.cz wskoczył od razu, ale obraz posiada rozlewającą się biel (bardzo ostrą i dominującą w obrazie). Ponadto kontury twarzy posiadają czerwone obrysy, ale tylko z prawej strony.
    Od kilku dni włączam TV, startuje wysokie, żarzenie jest, na ekranie widać w rogach jasne rozbłyski i na tym koniec- ciemny ekran, brak głosu.
    Czekam jakieś 5 minut i wchodzi śnieg pcz. pojawia się głos.
    Na kineskopie przyssawka b. twarda i świerczy z pod niej WN, czuć ozon.
    12V i 5V z przetwornicy ok.
    12V i 215V na PK jest.
    Do tej pory wymieniłem C542,547,594 bez 551. C przy 27 nodze 505 także wymieniłem i C 430 na PK
    Z tego co wyczytałem na forum uszkodzenie może być w obwodzie I Kineskopu. Czy to będą zablokowane wzmacniacze, czy uszkodzenie w obwodzie ogr. I kineskopu?
    Do podstawienia wg.kolegów z forum :
    C577, 568,T204 i C266na module dekodera, T424 na PK no i później TDA3505. Tych części nie miałem akurat pod ręką.
    Pozdrawiam, wdzięczny za każdą pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Do sprawdzenia rezystor R462 1kom w S1, R463 100kom w S3.

Dodano po 5 [minuty]:

ten drugi rezysto oczywiście w S2
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    R 462 na PK rzeczywiście pusty tak jak sugerował JacekRTV, wymieniony, obraz wydaje się być lepszy (o 1-ej w nocy nie zagłębiałem się już w temat) , TV został wyłączony na noc i dzisiaj zobaczę, czy przy uruchamianiu znów trzeba będzie czekać 3-5min. na obraz i głos?
    Narazie dziękuję-odezwę się.[/b]
  • Poziom 36  
    Nie podałeś napięcia najważniejszego A zasilającego tranzystor linii ?
    Jeżeli wymieniłeś C 594 , to dlaczego nie wymieniłeś C 551 ?
    Podmień C 573 , 574 , do sprawdzenia R 460 , 461 , D 423 , C 427 .
  • Poziom 17  
    C551 jeszcze nie wymieniłem, bo wszystkie jakie mam są ze sztywnymi szerokimi nogami (wersje wojskowe), nie wejdzie mi tu w płytę a i miejsca mało, ale dzisiaj zakupię nową partie standardowych wysokonapięciowych kondków.
    Napięcie na kolektorze BU 508 wynosi 114V.
    Na stab. 12V LM 317T Od lewej 1- 10V 3- 11V 2- 16V, czyli na wyjściu jest 11V.
    Sprawdziłem na PK R460 -ma tak jak powinien 2,2M, R461 powinien mieć 100k-ma 96k. D423 BA157 i inne na PK oraz C427 10/350 nie podmienione jeszcze, bo ich nie mam. Dziś to podmienię.
    To byłby problem rozlewającej się bieli?
    A co z opóźnieniem w załączaniu wizji i fonii. Czy powyższe dotyczy właśnie opóźnienia? Czy 3505 tez należałoby podstawić?
    Strasznie trudno cokolwiek stwierdzić, bo piersze uruchomienie i odczekanie na pojawienie się obrazu i wizji załatwia sprawę, tzn. kolejne załączenia są natychmiastowe.
    Najgorszy jest ten pierwszy raz po długiej przerwie/ nocy, tutaj występuje opóźnienie.[/b]
  • Poziom 15  
    Może kineskop nie ma emisji?
  • Poziom 17  
    JacekRTV napisał:
    Może kineskop nie ma emisji?

Jak to sprawdzić?
  • Poziom 15  
    Miernikiem emisji. ( Przyrząd do aktywacji kineaskopów)