nic prostrzego , pod zasilanie varicapów podłączasz powiedzmy 12V i sprawdzasz spadek napięcia na rezystorach pomykających na diody pojemnościowe , zazwyczaj są to wartości od 100K-150Kohm , nie trzeba chyba tłumaczyć że napięcie na tych oporkach nie powinno się odkładać w przypadku dgy wszystko jest oki
do zlokalizowania tzw "trzasków" już używam oscyloskopu sprawdzając wszystkie obwody
jak było już wcześniej opisane , najczęściej lecą kondki ceramiczne o pojemności kilku piko ( płytki ceramiki z napylonymi okładzinami ) , w wielu przypadkach jest to zauważalne - czarna cienka kreska , czasem można to jeszcze uratować zeszlifowójąc krawędzie kondka , ale dla pewności lepiej go wymienić na nowy