Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
RenexRenex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

elemis 5510T dziwnie skacze obraz

10 Maj 2005 00:52 3762 48
  • Poziom 26  
    witam!
    przejrzałem forum i zastosowałem się do wskazówek podanych w podobnych tematach lecz niestety nic nie pomogło a telewizorek nadal szaleje i zrywa obraz lub przeskakuje na innny program który jest obok i tak bardzo szybko przez cały czas ! napiecie strojenia w tym czasie też skacze o 0,10V
    podmieniłem tranzystorek T10 i BF 240 bez efektu. napiecie strojenia bez anteny zamyka sie na 28,2V czyli dobrze , napiecie po zenerce stabilne 33,1V nawet w czasie pracy i odstrajania!
    co jeszcze moze powodowac takie szybkie odstrajanie i skakanie na pobliski kanał?

Zdania zaczynamy z dużej litery! (am)
  • RenexRenex
  • Poziom 26  
    Zapewne głowica pada , nie zawsze tranzystory szaleją, może kondzioł na varikapach.
  • Poziom 20  
    Witam , jeśli dobrze pamiętam to wywal kondensator dopięty od strony druku do układu TDA 8362 i powinno pomóc , nie mam w tej chwili dostępu do dokumentacji ale wydaje mi się że nie pomyliłem odbiorników , pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Niestety takiego układu nie zlokalizowałem a kondensator znajdował sie pod ukladem TDA 8305 ale jego wymiana tez nic nie zmieniła
  • Poziom 21  
    Czy wymieniałeś na OZS kond. ceramiczny C26 (4n7) w gałęzi +33V ?
    On też często powoduje takie objawy
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Odłącz 5-tkę od głowicy(tunera), jest to Varcapowe napięcie. Mierz je. Jeśli stoi - uszkodzenie jest w głowicy> jak masz doświadczenie, naprawisz ją. Kondensatory 150pF w niej(upływność!), w obwodzie Varicap. Gorzej jeżeli któraś dioda "varicap" - są dobierane(tzw. parowane), nie poradzisz sobie z zestrojeniem. Pozdrawiam.
  • Poziom 26  
    Owszem wymieniłem i ten kondensator ale dalej nie to!
    poprawiłem juz prawie wszystkie luty i nic chyba zaraz wyjme głowice...
  • Poziom 17  
    Filtr 7*7 oznaczony 455 przy TDA8305 .
    Pozdrowienia.
  • RenexRenex
  • Poziom 26  
    Zabawa filtrem tez nic nie dała! wyjąłem głowicę i poprawilem 50% lutów ale to samo a gdzie znajduje sie ten kondensator 150p bo głowica jest zrobiona w SMD i ma jeden układ scalony a reszta to diody i cewki, z drugiej strony płytki same rezystorki i kondensatorki ale nie ma zadnego opisu
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Spr jeszcze elki przy tda 8305 (najlepiej je wymień)

Dodano po 5 [minuty]:

Podstaw T15

Dodano po 2 [minuty]:

C518 i C508 podstaw

Dodano po 3 [minuty]:

Podstaw T10 i C25

Dodano po 3 [minuty]:

Na PCA noga nr 9 spr napięcie czy ci nie pływa
  • Poziom 20  
    Witam wszystkich w temacie , co prawda pomyliłem odbiorniki ale czy to odstrajanie to jest z kanału na kanał czy z programu na program ? Jeżeli z kanału na kanał to czy próbowałeś ponownie się dostroić do tego kanału ręcznie i co się potem dzieje ? Bo właśnie byłem u klienta i podobna sytuacja , przeskakiwał z programu na program a winny za to był pilot który leżał sobie niewinnie na ławie i wysyłał głupoty - w poście napisałeś i tak i tak , czy po tym odstrojeniu to jest obraz z sąsiedniego kanału czy programu czy nie ? tylko co z tą synchronizacją ?wszyscy próbujemy pomóc gotowcem a za mało tu pomiarów , może opisz raz jeszcze dokładniej to wszystko , ile odbiorników tyle uszkodzeń i każde inne , niekoniecznie musiało wystąpić u kogoś , pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Witam!
    telewizor odstraja sie z z kanału na kanał np ustawie na 1 polsat to jest on tam przez kilka sekund bo zaraz znika i za chwile pojawia sie inny prawdopodobnie sąsiadni mocniejszy i tak skacze na zmiane raz tu raz tualbo wszystko zniknie i zostaje tylko śnieżenie! po przełączeniu na 2 albo dalej i po powrocie czasem jest dalej zaprogramowany a czasem tylko śnieg
    Pilota wykluczam bo nie mam tu tego oryginała został u kolegi
  • Poziom 23  
    Spróbuj odłączyć nóżkę (Var) głowicy od układu i włączyć jąprzez amperomierz, normalnie w czasie pracy prąd powinien być niemierzalny (bardzo mały poniżej 0,1 mA jeżeli natomiast ten prąd bedzie skakał i będze większy to znaczy że przebija któryś warikap w głowicy. Miałem kiedyś coś takiego w polskiej głowicy zintegrowanej ZTG6501
  • Poziom 17  
    Wydaje się , że jest to jednak problem z ARCz . Powodem może być filtr 455 (podstawiałeś?), 2,2uF - wspomniany wcześniej montowany blisko TDA od strony druku LUB NA PŁYCIE i elementy związane z n.9 ARCz procesora na OZS ( R44,R39,...) też wcześniej wspomniane . Może wymień wszystko naraz i tak niewielki koszt .
  • Poziom 26  
    witam po wymianie C 518 wg wskazówki adam12 jak narazie obraz stabilny więc to było chyba to!
    jednak po godzinie dalej bałagan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    odłączyłem 5 pin głowicy i napięcie jest super stabilne więc to chyba jednak głowica....
    gdzie szukać w głowicy ten kondensatorek 150p wszystkie są smd?
  • Poziom 25  
    Masz kablówke czy zwykłą?
    Spr pozostałe elementy co ci pisałem?
    Spr nap na n nr9 pca?
    Na 100% sprawdzisz głowice zewnętrznym zasilaczem na warikap gł VT
    Masz gł na magistrali czy zwykłą

Dodano po 40 [minuty]:

Jak kablówke to może ci się wstrajać mocniejszy sygnał(mała selektywność )
    Spr na normalnej antenie jak dobrze to spróbuj w arw lub spr na osłabionym sygnale ant
  • Poziom 26  
    wymieniłem wszystko co zostało zaproponowane wyzej!!
    owszem testuje to na kablówce i np teraz na jedynce mam ustawione DYSCOVERY a co jakis czas obraz znika na parę sekund i wraca a czasem znika i pojawia sie npTVP3 lub inny kanał!!
    rozebrałem głowicę ponownie i jeszcze raz poprawiłem luty i posprawdzałem diody.
    zauważyłem że sprawa zaczyna sie dziać tak po 15-20min od włączenia jakby sie coś nagrzac musiało

juz mam go dość!
  • Poziom 25  
    Spróbuj zamrażaczem miejscowo na ukł,tranz i inne bzdety
    Może w głowicy ukł świruje podstaw jak masz
    Spr to napięcie na n 9
    Ale wtakim razie najprościej termicznie
    Dla świętego spokoju spr na zwykł ant czy się nie odstraja

Dodano po 11 [minuty]:

Jak zamrażacza nie masz to lutownicą i odrazu włącz odczekaj i tak wkółko
  • Poziom 26  
    sprawdzałem napięcie na pin9 i było 0V a teraz odłaczyłem Uwar od głowicy i szaleje napięcie! nie ma obrazu ale na śniezycy widać skoki .
    sprawdziłem tez napięcie na nózkach głowicy 2,3i 4 i też skacze napiecie i piszczy lekko zasilacz! a jak wyjme antene to cisza...
  • Poziom 25  
    Zobacze na schemat i dam znać
    Głowica na magistrali czy zwykła
    Podł wszystko i spr termicznie

Dodano po 30 [minuty]:

Na 9 nodze przy podł wszyskiego nie powinno być 0V
    Spr na nodze n 18 tda 8305 powinno być około 5V
    przy podł sygnale
    Na sch zależnie od typu gł idzie to napięcie do PCA nr 9(ARCZ)
    jak wszystko podł a tam będziesz miał 0V to coś po drodze masz uwalone lub procesor zwiera(odessi nogę 9 PCA i spr)

Dodano po 9 [minuty]:

Arcz idzie od TDA8305 n nr 18 i do tego napięcia tv się dostraja jeżeli napięcie to spadnie lub zwiękrzy to procek ustawi VT tak żeby było 5V
    Spr na zewnętrznym zasilaczu gł
    zestroj na VT napięcie i odł arcz nogę n 9 pca

Jeżeli to się dzieje po 15 20 min to schłodz tda 8305 lub pca
    albo podstaw jak masz
    Spr zasilanie tda 8305 czy poprawne
  • Poziom 26  
    podmieniłem już TDA8305 i dalej to samo ale nie zgadzaja się napięcia na pin 18,19,22,26
    a głowica jest tak jak w schemacie czyli GZP310 jeszcze raz odłaczałem Uwari z głowicy i dalej szaleja napiecia zaraz odłączę 9 pin PCA i dam znać
  • Poziom 25  
    Jak u wari odł to napięcia muszą szaleć
  • Poziom 26  
    napięcie na pin 9 PCA jest 4,3V ale zauważyłem duza rużnice na masie płytki OZS wzgledem masy i obudowy głowicy wyszło 55V cos z tym jest nie tak
  • Poziom 25  
    Jeżeli to jest masa a gł jest osobno na module to może piny zaśniedziałe lub obruszane mase najnepiej połącz osobnym przewodem a reszte popraw przelótuj wyczyść
  • Poziom 26  
    jednak to nie masa!
    odłaczyłem 9pin PCA i co zauważyłem jest na nim 5V ale jak przełączam kanałami to na 3 spada do 0V a na 4 i dalej 5V i tylko na 3 jest 0V
    Napiecie 5V wystepujące na 9pin po podłączeniu do układu spada do 4,3V
  • Poziom 25  
    Wejdz na 3 wstrojenie i zobacz czy się zmienia
    przy podł 9
  • Poziom 26  
    niestety nic sie nie zmienia ! na pozostałych programach jest tylko 4,3V i też sie nie zmienia a 3--0V
    chyba siedzi PCA?
  • Poziom 25  
    Też tak uważam
    odłącz mu jeszcze 9 i zestrój ręcznie

Dodano po 1 [minuty]:

Jak ma funkcje skip to zaskipuj mu 3
    ale PCA nie jest drogi

Dodano po 5 [minuty]:

Odłącz mu jeszcze antene i spr na 9 pca na wszystkich programach
  • Poziom 26  
    troszke sie zamotałem i to co napisałem wyżej dotyczyło 10pinu!!sorry

teraz odłaczyłem właściwy i napięcie na nim pływa od 1.8V do 2.8V a po podłaczeniu do druku spada do 0.6V