Witam!
To mój pierwszy post na forum więc niewiem czy wybrałem odpowiedni dział. Chciałbym zmierzyć prąd pobierany przez urządzenia wewnątrz komputera z zasilacza ATX. Chodzi mi o wpięcie się szeregowo w przewody z generowanymi napięciami 3.3V, 5V, 12V. Z tego co wiem muszę odpowiednio dobrać opornik bocznikujący, ale zależy mi na tym żeby spadek napięcia na nim nie miał znaczącego wpływu na pracę obciązenia czyli mieścił się w granicach norm ATX. Jednocześnie opornik musi wytrzymać dość duży prąd w granicach kilkunastu A. Spadek napięcia chcę puścic na wzmacniacz operacyjny a pozniej zmierzyc przetwornikiem A/C. Całość ma pełnić funkcję cyfrowego watomierza ale tylko dla napięć generowanych przez zasilacz komputera. Jeśli ktoś rozwiazywał podobny problem to proszę o podpowiedzi. Z góry dziękuję!
Pozdrawiam!
To mój pierwszy post na forum więc niewiem czy wybrałem odpowiedni dział. Chciałbym zmierzyć prąd pobierany przez urządzenia wewnątrz komputera z zasilacza ATX. Chodzi mi o wpięcie się szeregowo w przewody z generowanymi napięciami 3.3V, 5V, 12V. Z tego co wiem muszę odpowiednio dobrać opornik bocznikujący, ale zależy mi na tym żeby spadek napięcia na nim nie miał znaczącego wpływu na pracę obciązenia czyli mieścił się w granicach norm ATX. Jednocześnie opornik musi wytrzymać dość duży prąd w granicach kilkunastu A. Spadek napięcia chcę puścic na wzmacniacz operacyjny a pozniej zmierzyc przetwornikiem A/C. Całość ma pełnić funkcję cyfrowego watomierza ale tylko dla napięć generowanych przez zasilacz komputera. Jeśli ktoś rozwiazywał podobny problem to proszę o podpowiedzi. Z góry dziękuję!
Pozdrawiam!