Tak zaczełem się zastanawiać, jak to jest, głosniki w szereg, to rezystancja rośnie. Głosniki podłączone równolegne, rezystancja maleje.
Teraz jak mamy zestaw z trzem głosnikami 8ohm, to przy podłaczeniu przez zwrotnice, na zaciskach kolumny mamy dalej 8ohm. Jak to wytlumaczyć?
Moje pytanie wynikło z tego, że mam 4 kolumny estradowe 8ohm. Dwie pełnosprawne, a dwie a'la subwoofery. Chcę teraz zrobić zwrotnice i z 4 kolumn zrobić dwa zestawy (dalej 8ohm), żeby podłączyć je pod koncówkę 2 x 8ohm.
Subwoofery ograniczył bym do... (właśnie nie wiem, doradzcie, 1kHz), a na te nadstawki puścił bym od 1kHz, żeby basowy w nich odciązyć.
I teraz własnie puszczone przez zwrotnice dwie kolumny 8ohm, dadzą mi dlaej wypadkowe 8ohm?
Stąd to całe moje pytanie i zamieszanie.
Doradzcie, pomóżcie, wyjaśnijcie - pozdrawiam!
Teraz jak mamy zestaw z trzem głosnikami 8ohm, to przy podłaczeniu przez zwrotnice, na zaciskach kolumny mamy dalej 8ohm. Jak to wytlumaczyć?
Moje pytanie wynikło z tego, że mam 4 kolumny estradowe 8ohm. Dwie pełnosprawne, a dwie a'la subwoofery. Chcę teraz zrobić zwrotnice i z 4 kolumn zrobić dwa zestawy (dalej 8ohm), żeby podłączyć je pod koncówkę 2 x 8ohm.
Subwoofery ograniczył bym do... (właśnie nie wiem, doradzcie, 1kHz), a na te nadstawki puścił bym od 1kHz, żeby basowy w nich odciązyć.
I teraz własnie puszczone przez zwrotnice dwie kolumny 8ohm, dadzą mi dlaej wypadkowe 8ohm?
Stąd to całe moje pytanie i zamieszanie.
Doradzcie, pomóżcie, wyjaśnijcie - pozdrawiam!