Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung 931BW zalany suszony suszrką do włosów.

migol21 05 Mar 2008 16:13 2195 1
 • #1
  migol21
  HDD Recovery specialist
  Samsung SyncMaster 931BW , Model Matrycy to M190PW01.

  Samsung SyncMaster 931BW LS19MEWSFV/EDC Matryca padła.
  A dokładniej historia awarii - Panel stał pod kwiatkiem z kwiatka oczywiście podczas podlewania wylała sie woda zalewając panel tak że spodem woda się wylewała . Właścicielka wyłączyła LCD potem zaczęła go suszyć suszarką do włosów !!! Z góry (od strony listwy taśm łączących elektronikę i szkło oraz od czoła panela sam panel . Po dwóch godzinach włączyła do prądu.

  (krok po kroku dobijała LCD)

  Efekt . Po podłączeniu LCD działał ale miał dwie duże plamy (Rozwarstwienie szkła) w których pływał płyn (po naciśnięciu widać jak się tam przesuwa pod palcem. ) poza tymi plamami coś wyświetlał prawidłowo. Po rozebraniu LCD w środku nie było widać jakiś problemów z wodą natomiast po ponownym złożeniu Panel przestał całkowicie wyświetlać. W tej chwili jest całkowicie rozmazany obraz a widać że Menu się wyświetla na ekranie BIOS Awoarda ekran jest cały niebieski (plamy oczywiście są jak były) i szara kreska po środku.

  Pytanie Matryca padnięta to pewne czy soczewki i filtry jeśli były rozbierane mogą dać takie efekty po złym złożeniu ? (moim zdaniem nie)

  Czy może być padnięta elektronika ? (w środku nie było żadnych śladów wody czy przegrzania)

  Czy wystarczy kupić matrycę ? Gdzie można kupić taka matrycę ? Czy kupuje się same szkło z elektroniką czy razem z soczewkami i świetlówkami podstawę ?

  Czy jakieś sugestie rozwiązania sprawdzenia elektroniki (świetlówki świecą )
 • #2
  Jakant
  Level 35  
  Uszkodzenie na własne zyczenie. Jezeli to rozbierała by osoba doświadczona to przypuszczalnie nie było by takich tragicznych skutków. W tej chwili w/g opisu, uszkodzona jest matryca. Na wskutek nieumiejętnego rozbierania uskodzeniu uległy połączenia pomiędzy matrycą a jej elektroniką. Jedynym rozsądnym wyjściem jest wymiana matrycy. Kompletna matryca jest ze wszystkimi foliami rozpraszającymi i świetlówkami w metalowej ramce z zabezpieczoną elektroniką- metalową osłoną ekranującą. Kupno nowej matrycy jest rzeczą nieopłacalną gdyz będzie kosztowała około 70% ceny nowego monitora. Jezeli chcesz koniecznie naprawić ten monitor odwiedz allegro moze tam znajdziesz interesującą Cię matrycę.