Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wygasanie hasła w Windows Vista Home Premium

06 Mar 2008 15:36 5543 7
  • Poziom 17  
    Witam mam problem z Vistą Home Premium. Jak wiadomo domyślnie jest tam ustawione wygasanie hasła bodajże na 14 dni. Pojawia mi sie podczas logowania monit o zmianę hasła, gdyż stare wygasło. Mam dwa konta jedno administratora drugie zwykłego użytkownika. Domyślnie uruchamiane jest konto użytkownika. Nic by nie było w tym dziwnego tyle, że podczas prób wpisywania nowego hasła pojawia się komunikat, że takie konto użytkownika nie istnieje. Nie mogę się przełączyć na inne konto gdyż w Viście nie działa skrót ctrl+alt+del. Próbowałem uruchomić konsole z płytki i zmienić coś poleceniem net accounts, ale nie widzi mi tam kont na dysku twardym, tylko domyślne konto Administrator. Nie można również uruchomić polecenia lusrmgr.msc, gdyż ta przystawka nie jest włączona w tej wersji systemu. Może jakieś sugestie?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 21  
    Podstawowe pytanie - próbowałeś zmienić to hasło poprzez konto Administratora?

Może warto wyłączyć opcję wygasania hasła? :-D
  • Poziom 17  
    Ale jak dostać się do konta Administratora w Viście?
  • Poziom 21  
    Skoro widzi CI domyślne konto Administratora przez Net accounts, to może w tym będzie pomoc? Chodzi mi głównie o to, byś wszedł na to konto administratorskie - Twoje czy systemowe - i zmienił hasło "od środka" wyłączając przy okazji te wygasanie, bo więcej z im w sumie problemów jak pomocy.
  • Poziom 17  
    Wyłączyłem tym poleceniem ważność hasła bez limitu. Ale to ustawienie działa wyłącznie dla tego konta. Ja mam ustawione autologowanie dla konta użytkownika i nie mogę wybrać podczas logowania konta administratora. Co dziwne na koncie użytkownika nie miałem ustawionego żadnego hasła.
  • Poziom 21  
    TO wyłącz autologowanie, albo skombinuj "Vistowy" odpowiednik Ctrl+Alt+Del, które w XP umożliwia logowanie awaryjne (wiesz, to, gdzie musisz ręcznie wpisać i nazwę, i hasło)
  • Poziom 13  
    Wybór konta masz w trybie awaryjnym, z którego też możesz zmienić hasło.
    W przypadku gdybyś nie pamiętał haseł to zawsze możesz użyć odpowiedniej
    płytki z dystrybucją linux'a do podejżenia zapomnianego hasła - mowa o
    OphCrack for vista. Oczywiście musisz zainicjować odpalenie systemu z
    napędu optycznego.

Pozdrawiam.
    Marek :popcorn:
  • Poziom 17  
    Nie udało się rozwiązać problemu. Zamykam temat.