Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pilnia prośba do speców - 2xzapłonnik elek. + 2 x 2G11

jeere 10 Mar 2008 21:02 3701 7
  • #1 10 Mar 2008 21:02
    jeere
    Poziom 9  

Witam serdecznie, na wstępie powiem, że jestem noga, jeśli chodzi o elektronikę, tak więc zwracam się z uprzejma prośba do forumowiczów profesjonalistów, dla których to zapewne pestka.

Przejdę do rzeczy:

Chce przebudować lampkę akwarystyczną 1x18w na 2x18w, w tym celu nabyłem 2 elektroniczne stateczniki 1x18w oraz 2 świetlówki kompaktowe 2G11.

Rozebrałem lampkę i ogłupiałem, co z czym, jak, tak więc:

- czy przewód, który doprowadza zasilanie (ma 3 żyły) wystarczy aby podłączyć 2 stateczniki elektroniczne ?

- stateczniki mają z jednej strony jedno podwójne wejście, a z drugiej 2 podwójne, dokładnie chodzi o te stateczniki :

.Pilnia prośba do speców - 2xzapłonnik elek. + 2 x 2G11

- oprawy

oprawy maja także 4 wejścia.

Generalnie chodzi mi o to, włączając jedną wtyczką zasilanie, zapalały się obie świetlówki jednocześnie.

Jeśli mozna prosić o schemat (łopatologicznie) podłączenia byłbym niezmiernie wdzięczny.

[/img]

0 7
  • #2 10 Mar 2008 21:29
    hefid
    VIP Zasłużony dla elektroda

Przeniosłem z: Schematu/instrukcji…

0
  • #3 10 Mar 2008 21:50
    Quarz
    Poziom 43  

Przecież to wszystko widać z daleka: masz dwie pary zacisków w zapłonniku (1-2 i 3-4), które należy podłączyć do żarników świetlówki i takie same dwie pary (na przedłużeniu rury) w kompaktowej świetlówce, więc połącz je sobą - miejsce w parze obojętne.

Odnośnie przewodu którym dysponujesz, to zanim odpowiem, proszę o podanie kolorów izolacji jego żył.

0
  • #4 10 Mar 2008 23:15
    jeere
    Poziom 9  

Co do kolorów żył to: niebieski, brązowy, żółtozielony - ten chyba to uziemienie - bo jest przykręcony do obudowy.

Czy tak jak na tym marnym schemacie ?

pozdr.[/img]

0
  • #5 10 Mar 2008 23:25
    Quarz
    Poziom 43  

jeere napisał:
    Co do kolorów żył to: niebieski, brązowy, żółtozielony - ten chyba to uziemienie - bo jest przykręcony do obudowy.

Czy tak jak na tym marnym schemacie ?

pozdr.
    Prawidłowo. Ten zółtozielony to przewód ochronny - PE - i podłączysz go do metalowej obudowy.
    Natomiast pozostaje dwa są przewodami roboczymi i należy do nich dołączyć wejścia oba stateczników równolegle.

P.S. Czy ja dobrze widzę; podłożyłeś przewody, przy łączówce statecznika, pod śrubki od góry - przy łebku? Przecież tam, na prostopadłej ściance, muszą być stosowne otworki by włożyć przewód i docisnąć śrubką.

0
  • #6 10 Mar 2008 23:32
    jeere
    Poziom 9  

Te stateczniki są na wcisk, nie ma dokręcania śrubek, nie ma innej możliwości podłączenia kabli.

Ok, tak więc ostateczny cały schemat:

jest ok, tak?[/img]

0
  • #7 11 Mar 2008 00:13
    Quarz
    Poziom 43  

jeere napisał:
    Te stateczniki są na wcisk, nie ma dokręcania śrubek, nie ma innej możliwości podłączenia kabli.

Ok, tak więc ostateczny cały schemat:

jest ok, tak?
    Tak, to jest poprawne połączenie, tylko nie widzę przewodu ochronnego - PE -, ale myślę że sobie z nim poradzisz.

0
  • #8 11 Mar 2008 10:16
    jeere
    Poziom 9  

Dziękuje bardzo za pomoc.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo