moje uszanowanie
w moim rozwoju zwodowym trafilem na zadanie polegajace na obsludze szybkiego licznika w s7-200 i moja prosba do szanownych grupowiczow: ma powstac licznik ktory zlicza impulsy z encodera. impulsy sa 2 przesuniete w fazie, czyli mamy mozliwosc rozpoznania kierunku. licznik ma liczyc w gore i w dol.
moj encoder daje 1000 impulsow na obrot (o ile to wazne)
musze cos takiego stworzyc
probowalem korzystac z helpa lecz niestety z mizernym skutkiem
jesli ktos posiada jakiekolwiek inne materialy (niz help) to prosze o nie, moze ktos bedzie tak dobry ze podesle mi chociaz czesc programu gdzie zastosowal szybki licznik
dzieki piekne za kazde info
bodek (oczekujacy ...)
w moim rozwoju zwodowym trafilem na zadanie polegajace na obsludze szybkiego licznika w s7-200 i moja prosba do szanownych grupowiczow: ma powstac licznik ktory zlicza impulsy z encodera. impulsy sa 2 przesuniete w fazie, czyli mamy mozliwosc rozpoznania kierunku. licznik ma liczyc w gore i w dol.
moj encoder daje 1000 impulsow na obrot (o ile to wazne)
musze cos takiego stworzyc
probowalem korzystac z helpa lecz niestety z mizernym skutkiem
jesli ktos posiada jakiekolwiek inne materialy (niz help) to prosze o nie, moze ktos bedzie tak dobry ze podesle mi chociaz czesc programu gdzie zastosowal szybki licznik
dzieki piekne za kazde info
bodek (oczekujacy ...)