Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Schneider Elite 28M - problem z obrazem i strojeniem

ghost 25 Mar 2008 21:56 1329 6
    ghost
    Level 23  
    Witam kolegów!

Dostałem właśnie w prezencie w.w. telewizorek - jako, że bardzo mi sie ten sprzęcik podoba, chciałbym rozwiązać problem w nim wytstępujący - a mianowicie:

Pierwszym objawem jest fakt , że nie udaje się zaprogramować kanałów - Nadmieniam, że kilka jest już ustawionych i działają prawidłowo. Problem w tym, że w trakcie dostrajania na krótką chwilę pojawia sie dźwięk, a obraz jest w formie mozaiki kilka koło siebie - stabilnie wyświetlany. ale przesuwający się powoli lub szybciej - poziomo lub lekko po skosie, tak jakby telewizor nie mógł złapać synchronizacji. (Widoczna jest cała ramka, łącznie z liniami na dole, jeśli sie nie mylę, telegazety) Od czasu do czasu jeśli w tym stanie się go zostawi - to wskoczy i obraz jest w porządku. Obraz przed "calkowitym dostrojeniem" (przyciskami "fine") jest najczesciej w negatywie.
    Zaskakujący dla mnie jest fakt, że po podłączeniu sygnału wideo przez SCART sytuacja jest taka sama !! (dzwięk ok, obraz, zależnie od ustawienia odtwarzacza DVD mniejszy, lub wielkości ekranu, przesunięty w górę lub nie, stabilny i powoli się przesuwa, pozbawiony lekko kolorów - "rozbłyskuje" kolorami w trakcie , gdy jest przez chwilę we właściwej pozycji.
    Gdzie szukać? Pojemności? Które? czy VCU2136 - bo to dość drogi scalak - wolalbym go nie kupic "bez sensu" ;)

Chassis DTV2

Pytanie nr 2 - jako że tego nie znalazłem nigdzie na sieci (nie próbowałem wnioskować ze schematu) - czy ten telewizor potrzebuje dodatkowego modułu do odbioru stereofonicznego? Pilotem udało mi się zmienić opcje dzwięku wyłącznie na mono lub wide, głośniki są stereo, sygnał z TV kablowej, powinien być nadawany w stereo.

Wiem tylko, że są wersje tego TV brzmiące: 28M , 28PIP i z NICAM na końcu. PIP nie działa również (kolejny moduł?) ..to dość stary sprzęt - może mieć coś innego niż NICAM?
    ghost
    Level 23  
    Naprawdę nikt nie zna rozwiązania problemu? :| A może jakiś mały trop ?
    ghost
    Level 23  
    Tymczasowo rozwiązałem problem - po długich męczarniach udało mi się zaprogramować te kilka kanałów, problem z wejściem wideo załatwiłem przy pomocy modulatora wyciągniętego z magnetowidu, jakość z DVD jest zadowalająca.
    Jako, że problem wciąż jest nie rozwiązany , pozostawię więc post otwarty.
    godos
    Level 16  
    Witam, o ile się nie mylę to w tym TV ustawia sie system dla każdego numeru programu oddzielnie jak również dla euro, poszukaj instrukcji obsługi bo sterowanie w tym tv jest uciążliwe.
    ghost
    Level 23  
    No mam na pilocie przycisk oznaczony "+C+" który "coś miesza" z obrazem również w trybie wideo - niestety nie pomaga, obraz nadal jest wyswietlany w formie mozaiki lub przesuniety..

Z radością powitałbym instrukcje obsługi w dowolnym języku, niestety poszukiwania spełzły na niczym ..
    godos
    Level 16  
    Witam jeśli się nie mylę to systemy były opisane w menu strojenia jako (n1,n2, n3, n4) zmieniało się je przyciskiem "ideal" lub "i", różnie były opisane pilotach. Wiem że "Polkolor" montował też te TV w latach 90tych, może Ktoś z Kolegów ma taką instrukcję.
    ghost
    Level 23  
    W tym TV nie ma czegos takiego jak menu strojenia - po prostu tekst "program" zmienia sie w "channel" , tu mozna wybrac konkretny kanał, następnie dostroić go przyciskami +fine- i zapamietac ... a ten +c+ zmienia o tyle , że kaszani sie po nim obraz (to że to zmiana standardu wywnioskowałem z tego, że na trybie video przesuwa to lub "psuje" obraz....