Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar PWA1051/P -nie spuszcza wody.

Malek 26 Mar 2008 19:50 3593 10
  • #1 26 Mar 2008 19:50
    Malek
    Poziom 21  

Witam wszyatkich.
    Proszę o poradę w sprawie pralki jak w tytule. Pralka pracuje normalnie do momentu płukania tzn wymiany wody. Problem jest z wypompowaniem wody z pralki. Słychać takie coś jakby wiatrak (turbina) przeskakiwała czasami załapie i przeskakiwania nie słychać za to słychać pracę głośniejszą pompki i woda jest wypompowywana.

Co to może być ? Pozdrawiam

1 10
  • #2 26 Mar 2008 19:57
    nares
    Specjalista AGD

Nadszedł chyba czas na wymianę silnika pompy - ale na wszelki wypadek, sprawdź czy nie ma jakichś "drobniaków" w komorze turbinki, w końcu to jeszcze młoda pralka :D

0
  • #3 26 Mar 2008 20:23
    Malek
    Poziom 21  

Dzięki!
    Akurat w naprawie pralek jestem- ..lajkonik:).
    Powiedz proszę jak sie do tej pompy dostać -wydaje mi sie po dzwięku że jest po prawej stronie na dole patrząc od przodu pralki. W tym modelu zdejmujemy całą ściankę czy też dostep od spodu?
    Czt taką wymianę mając orginalna pompę mozna wykonać samemu? sądze że dam radę z wymianą ale zanim sie za nią wezmę chciałbym uzyskać informację jak zabrać się za wymiane konkretnie w tym modelu.
    Ile orjentacyjnie kosztuje pompa wody? Pozdrawiam

0
  • #4 26 Mar 2008 20:34
    nares
    Specjalista AGD

Malek napisał:

Powiedz proszę jak sie do tej pompy dostać -wydaje mi sie po dzwięku że jest po prawej stronie na dole patrząc od przodu pralki.?
    Czt taką wymianę mając orginalna pompę mozna wykonać samemu? sądze że dam radę z wymianą ale zanim sie za nią wezmę chciałbym uzyskać informację jak zabrać się za wymiane konkretnie w tym modelu.

Pompa jest po tej samej stronie co klapka filtra - u Ciebie po lewej. Po tej stronie odkręcasz bok pralki (wkręty z tyłu i z przodu na samym dole) i masz pompę "na dłoni".

0
  • #5 26 Mar 2008 20:39
    Malek
    Poziom 21  

Czy filtr mozna wyjąć poprzez klapkę czy też trzeba odkrecić bok?
    Troche późno ale jutro postaram się za nią zabrać- jeszcze raz dziękuję. Pozdrawiam.

0
  • #6 26 Mar 2008 20:45
    nares
    Specjalista AGD

Malek napisał:
    Czy filtr mozna wyjąć poprzez klapkę czy też trzeba odkrecić bok?.

Oczywiście przez klapkę - po wyjęciu filtra, zaglądnij czy coś nie blokuje turbinki.

0
  • #7 27 Mar 2008 21:45
    Malek
    Poziom 21  

Witam!

Dziękuje nares. W filtrze znalazłem skarpetkę żony-nic dodać nic ująć. Jeszcze raz dziękuje za pomoc.

Ps. Widzę, że masz doświadczenie w materii więc powiedz mi co może być przyczyną, że pralka w czasie odwirowywania dość głośno pracuje, tzn. słychać głuche uderzenia. W trakcie innych programów jest ok.

Pozdrawiam

0
  • #8 27 Mar 2008 21:49
    313094
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 27 Mar 2008 21:50
    nares
    Specjalista AGD

Malek napisał:
    co może być przyczyną, że pralka w czasie odwirowywania dość głośno pracuje, tzn. słychać głuche uderzenia. W trakcie innych programów jest ok.

Może amortyzatory? A może ma tak od zawsze? Te pralki nie należą do zbyt cichych i stabilnych.

0
  • #10 06 Kwi 2008 11:53
    Malek
    Poziom 21  

Fakt , cicha to ona nie jest. Niestety nie mam porównania jak pracją inne pralki tego typu.

0
  • #11 09 Kwi 2008 10:36
    491442
    Użytkownik usunął konto  
  Szukaj w 5mln produktów