Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Polar PDH 885 nie wypompowuje wody

09 Dec 2006 12:16 12094 9
  • Level 2  
    Witam,
    mam problemik, pralka wykonuje wszystkie czynności aż do wirowania, niestety nie wypompowuje wody, sprawdzałem przewody i filtr nic w nim nie ma :( Co może byc przyczyną ?
  • Level 14  
    Pralka nie zacznie wirowac do kiedy nie wypompuje czesci wody z bebna. Sprawdz czy pompa nie jest spalona i czy nie jest przytkany waz odplywowy (czesto sie zalamuje powodujac brak mozliwosci przeplywu wody). Nastepnie trzeba by sprawdzic czy dochodzi napiecie do pompy. Czy slychac prace pompy ?. Na jakim programie konkretnie nie wyrzuca wody ?, niektore pralki maja taki program (krochmalenie) woda pozostaje w bebnie do momentu nacisniecia odp przycisku to jest przed ostatnim wirowaniem.
  • Level 33  
    Sprawdź wąż łączący zbiornik -filtr (harmonijkowy) często znajdują się tam drobne rzeczy takie jak skarpetki, chusteczki itp.Pozdrawiam
  • Level 18  
    Wymień pompke i po problemie. Te pompki to jednorazówki , na sucho chodzi a z wodą nie.
  • Level 10  
    Właśnie miałem podobny problem. Pralka nie wypompowywała bo pompa się zacinała.
    Jeśli chcesz, zdemontuj pompe i sprawdź, jak pracuje (u mnie szarpała i momentami dawała zatrzymać się palcem). Jak będziesz miał podobne objawy, to wiesz co robić...
    Koszt nowej pompy to ok. 40- 50 zł
  • Level 2  
    Pompkę słychać, ale woda nie odpływa... sprawdzałem czy przewody nie są pozałamywane i nic
  • Level 10  
    BabaJaga69 wrote:
    Pompkę słychać, ale woda nie odpływa... sprawdzałem czy przewody nie są pozałamywane i nic

jeśli słychać to znaczy, że dostaje zasilanie ale, albo się zacięła albo nie ma siły ruszyć łopatkami...
    bez demontażu się nie obędzie...
  • Level 10  
    powodów może być kilka,albo zatkany wąż odpływowy,lub wąż zbiornik-filtr(harmonijka)jeżeli wszystko jest drożne to trzeba zaglądnąć do pompy
  • Moderator of Electrical engineering
    Witam
    Napełnij zbiornik wodą,wąż opuść do miski na podłodze i zobacz jakim strumieniem leci woda-jeśli szybko pompa do wymiany jeśli wolno do przejrzenia cały układ odpływowy.
  • Level 17  
    Witam
    Proszę sprawdzić wyłączniki-spust wody,namaczanie.

Dodano po 11 [minuty]:

Może wąż spustowy jest sztukowany-sprawdź w tym miejscu czy nie stworzyła się zapora !