Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z multiswitchem Telmor 4408A

27 Mar 2008 10:56 1206 9
  • Poziom 15  
    Witam

Mam instalację antenową zbudowaną na wzmacniaczu WWK-861 i multiswitchu 5/8 4408A + konwerter Quattro. Do wczoraj wszystko działało OK, ale musiałem przenieść sprzęt w inne miejsce i teraz mam problem. Po ponownym podłączeniu oba tunery SAT (Cyfra+, Polsat) nie widzą sygnału. Sygnał z TV naziemnej jest. Podłączałem po kolei poszczególne wyjścia konwertera (pomijając multiswitcha) i kanały się pojawiają na tunerze. Mierzyłem napięcia na wejściach VH, VL - ok.16V, HH, HL - ok.18V.
    Czy to możliwe, żeby switch uszkodził się ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 19  
    Witaj,sprawdzałeś poprawność podłączenia konwerter -multiswich
    VL do VL

Vhdo Vh itd

rozumiem że wszystkie te połączenia robiłeś przy wyłączonym multiswichu z sieci 230V.

Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    Kable przed odpięciem opisałem, poza tym mój opis zgadza się z opisem wyjść na konwerterze.
    Rozłączanie i ponowne podłączanie odbywało się oczywiście bez zasilania.
  • Poziom 19  
    A zwarcia wewnątrz wtyczek typu F .
  • Poziom 15  
    Raczej wykluczone, gdyby było zwarcie, to przy połączeniu na wprost tuner też nie miałby sygnału.
  • Poziom 19  
    czyli wygląda na multi,a jak długo go masz,zasilanie ,może w nim coś już nie tak skoro jak twierdzisz zdemontowałeś i powtórnie zamontowałeś.
  • Poziom 15  
    Właśnie 2 miesiące temu skończyła mu się gwarancja.
    Warto go naprawiać czy lepiej szukać nowego ?
  • Poziom 19  
    O ile możesz i masz chęć rozebrać pomierzyć napięcia wyjściowe ,oraz sprawdzić tętnienia oscyloskopem.
  • Poziom 15  
    Wysłałem go dziś do Telmoru - mają go sprawdzić i zobaczę jak będzie z opłacalnością naprawy.
  • Poziom 15  
    Naprawa nieopłacalna, kupiłem inny multiswitch. Temat zamykam.