Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klawiatura do telefonu stacjonarnego 20 klawiszowa

01 Kwi 2008 12:02 1289 3
  • Poziom 15  
    Witam !

Mam problem z zastapieniem uszkodzonej, badziwenej klawiatury dotykowej od wielu popularnych, tandetnych "krajowych" aparatów typu techcom, maxcom itp... a mianowicie chodzi mi o to jak znaleźć wyprowadzenia, poszczególnych cyfr i innych funkcji np. wbudowanego w telefon kalkulatora. Klawiatura tych telefonów ma przeważnie 20 klawiszy zaś styków na płytce drukowanej jest 10. Mnie udało ię tylko zlokalizować cyfrę 1, ponieważ zwarłem 2 styki będące obok siebie. Rozumiem, że inna kombinacja zwarć tych 10 styków razem spowoduje uzyskanie innych cyfr i wszystkich innych klawiszy funkcyjnych ? Czy istnieje może jakiś standardowy schemat gdzie jaka cyfra się znajduje ? Rozumiem, że to jest jedna masa i poszczególne cyfry tak ? Bardzo proszę o pomoc ten telefon będzie mi służył jako np. warsztatowy do sprawdzenia czy jest linia i identyfikacja numeru. Bo dzwonić i rozmawiać to się z tego nieda :) Dziękuję za wszelką pomoc.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 33  
    przeciez to proste.....jaki tam jest układ wybierczy -po aplikacji dojdziesz jaka kolumna-jaki wiersz
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 15  
    jest normalnie licząc od lewej czyli 1,2,3,4,5,6,7,8,9,0 * i # ale dochodzą funkcje kalkulatora +, - = x i dzielenie. Czyli jak to będzie ?

Dodano po 6 [minuty]:

znalazłem taką klawiaturkę też ma ona 10 wyprowadzeń z tym, że jest 10 klawiszowa czyli rozumiem będzie dobra ? Tyle, że jak podłaczyć dodatkowe 10 klawiszy funkcyjnych ? Przy 10 wyprowdzeniach ?
  • Pomocny dla użytkowników
    To proste, ale w telefonie są specjalizowane układy scalone i one załatwiają wszystko. Chodzi o to, że jak policzysz kolumny i wiersze, to tyle kabelków wystarczy do typowego podłączenia. Ściślej mówiąc linie kolumn i wierszy się przecinają i przyciski są właśnie włączone w miejsca przecięcia tych linii. Przykładowo w przy klawiaturze 12 przyciskowej wystarczyłoby teoretycznie 7 przewodów. W praktyce jednak często te dodatkowe funkcje, np. * lub # mają niezależne wyprowadzenia lub przynajmniej jedno wspólne.