Witam
Po przekopaniu forum nie znalazłem nic co by mi odpowiedziało na pytanie związane z moim problemem.
Zbudowałem zasilacz symetryczny stabilizowany według schematu:
https://www.elektroda.pl/rtvforum/files-rtvforum/sch_112.jpg
Do budowy został użyty transformator 1x24V który to napięcie po wyprostowaniu wynosi około 34V.
Problem przedstawia się następująco:
Do stabilizatora 7912 dochodzi napięcie około -34V i na jego wyjściu otrzymujemy dokładnie 12V tak jak być powinno. Cyrk zaczyna się przy stabilizatorze 7812 do którego wprost z mostka na wejściu nie wiem dlaczego jest jedynie 4V i co w konsekwencji naje na wyjściu około 2V napięcia stabilizowanego. Oczywiście tak się dzieje po podłączeniu obciążenia.
Gdzie tkwi jakiś błąd?? Bo mi się już pomysły kończą bo ja już robiłem różne rzeczy wraz z wymianą stabilizatora 7812 włącznie i nic to nie dało. Dodam jeszcze że w urządzeniu zasilanym tym zasilaczem nie ma żadnych zwarć i tym podobnych historii bo sprawdzałem chyba ze sto razy.
Za wszelkie wskazówki z góry dzięki.
Po przekopaniu forum nie znalazłem nic co by mi odpowiedziało na pytanie związane z moim problemem.
Zbudowałem zasilacz symetryczny stabilizowany według schematu:
https://www.elektroda.pl/rtvforum/files-rtvforum/sch_112.jpg
Do budowy został użyty transformator 1x24V który to napięcie po wyprostowaniu wynosi około 34V.
Problem przedstawia się następująco:
Do stabilizatora 7912 dochodzi napięcie około -34V i na jego wyjściu otrzymujemy dokładnie 12V tak jak być powinno. Cyrk zaczyna się przy stabilizatorze 7812 do którego wprost z mostka na wejściu nie wiem dlaczego jest jedynie 4V i co w konsekwencji naje na wyjściu około 2V napięcia stabilizowanego. Oczywiście tak się dzieje po podłączeniu obciążenia.
Gdzie tkwi jakiś błąd?? Bo mi się już pomysły kończą bo ja już robiłem różne rzeczy wraz z wymianą stabilizatora 7812 włącznie i nic to nie dało. Dodam jeszcze że w urządzeniu zasilanym tym zasilaczem nie ma żadnych zwarć i tym podobnych historii bo sprawdzałem chyba ze sto razy.
Za wszelkie wskazówki z góry dzięki.