Przede wszystkim, czy drukarka uruchamia się prawidłowo (czyli dioda przez chwilę mruga, a potem świeci ciągle na zielono)? Druga sprawa: jaki komunikat pokazuje Monitor Stanu drukarki na komputerze?
No nie wiem, czy to nie ma wpływu na wysuwanie karetki, nie miałem do czynienia z taką awarią w tym modelu drukarki. Najpierw spróbuj skasować ten licznik - było o tym wiele razy pisane na tym forum.