Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Itt ideal color 3126 - przestrojenie foni, ale co źle robię?

02 Apr 2008 21:46 1581 9
  • Level 12  
    Witam, mam TV: ITT ideal color 3126 OSCAR i mam schemat przestrojenia ze strony: http://inter-chip.pl/product_info.php?cPath=310&products_id=7167 - i też znalazłem podobny temat: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic567906.html Pytanie mam takie: znalazłem ten filtr SFE5.5 i tu stoję, bo:
    - czy ja mam tylko wyjście z fonii podłączyć pod jedną z nóżek SFE, czy może połączyć wyjście z wejściem i pod jedną z nóżek SFE,
    - czy może i wejście jak i wyjście pod nóżki SFE. a może żadna z kombinacji nie pomoże, bo coś nie tak robie.
    Proszę o pomoc w tej sprawie :-(

Tytuł i post poprawiłem. Regulamin pkt.11 i 15. [dzimi]
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 32  
    Jak już kupiłeś fonię RYMI, to montuje się ją za głowicą i przed filtrem z falą powierzchniową. Ten SFE jest nie istotny przy tej płytce.

Pozdrowienia.

• Level 28  
    Skoro masz ten gotowy modół RYMI, podłącz zasilanie +12 v najlepiej w okolicy głowicy wcz znajdziesz.Na pin oznacz IN podłącz do IF z głowicy, a na pin OUT przewodem do tego właśnie filtra ceramicznego o którym się tyle rozpisujesz,metoda prób i błędu w tym wypadku jest najlepsza, jednak zawsze na wyjście.Starannie przymocuj ten moduł do głowicy na masę- tam masz takie powierzchnie lutownicze i musi to chodzić.Przypadkiem niech Ciebie nie korci kręcić filtrami na tej płytce RYMI.
  • Moderator
    Wejście fonii (IN) podłącz do wyjścia z głowicy W.CZ a wyjście z fonii (OUT) pod ten filtr.
  • Level 38  
    RYMI podłącz się tak a nie jakieś głupie kombinacje. http://www.rymi.pl/fonia.htm
    Ja używam kondensatora od 2,2 do 4,7p nie przyklejam przewodu w okolicy wyjścia filtru tylko sprzęgam właśnie tym kondkiem.
    Pozdrawiam

Dodano po 2 [minuty]:

Aha Fonię RYMI należy zestroić poprzez odginanie od siebie cewek (razem z karkasami). Płytka jest zaprojektowana do tej czynności.
  • Level 12  
    Dziękuje z góry, teraz już nie będę miał problemów (mam nadzieję) z tym, jutro zaraz po pracy biorę się do roboty, ale mam jeszcze jeden problem, zauważyłem, że prawdopodobnie ten TV ma BLOKADĘ HOTELOWĄ i obawiam się, ze mimo, iż mam pilota że strony: http://euroservice2000.abc24.pl/default.asp?kat=41694&pro=260701 to i tak nie reaguje TV na strojenie, jedni mówią, ze trzeba dać na kanał 38 jak dobrze pamiętam i kombinować dwoma przyciskami na panelu, inni zaś, ze kombinacja na pilocie, coś jak MENU, PR-, PR+ ....... ale ten pilot nie ma guzika "MENU" ,więc tak zle i tak nie dobrze. To czy trzeba coś kombinować w programatorze ?? czy jest inny sposób?? Jak by ktoś mi jeszcze z tym doradził, to normalnie............. nie wiem :-), ale coś zrobię wtedy. może się napije z wrażenia :D
  • Level 32  
    Zamiast kondensatora wystarczy przykleić przewód w izolacji na ścieżce z wyjścia filtra SAW. RYMI dodaje pośrednią częstotliwość fonii, nie różnicową.

Pozdrowienia.
  • Level 32  
    Teraz zauważyłem, że pisałeś na ten temat. Ja stosuje tak delikatne sprzężenie, bo zauważyłem, że prościej potem walczyć z ewentualnymi zakłóceniami. I tak, jeżeli kol. Etelberg przestraja tym sposobem pierwszy raz, to sam będzie musiał pewne sprawy pokonać. Przypominam sobie jeszcze, że producent na ulotce wskazuje na bezwzględne podłączenie wszystkich mas (chyba cztery punkty). Ja lutuję do dekla głowicy.

Pozdrowienia
  • Level 12  
    Witam i powiem na wstępie, że jest dobrze i zle. otóż, zrobiłem jak pisano IN do filtra bez kondensatora, a OUT metodą prób i błędów znalazłem koło jakiegoś scalaka w głowicy, miedzy rezystorem a diodą i po odginaniu cewek na przestrojce znalazłem dźwięk. więc jedno jest 0:1 dla Was, a między czasie z tą blokadą hotelową to znalazłem koło programatora był przecięty drucik i ścieżce od kierunku programatora do innej płytki z nazwą APLITUNER rezystora, po złączeniu ich telewizor podał się i daje się zaprogramować, więc 1:1, ale " kij ma dwa końce", na kanałach typu discovery, minimini, głos w stosunku do obrazu - lustro, zaś np. TVN to czym gorszy obraz tym ładniejszy dźwięk, bo jak dam ładny obraz, to trzeszczy, czyżbym powinien ustawiać przestrojke na tych kanałach?? druga sprawa jest taka, ze nie mogę przejść na inny kanał szukania, gdzie są polskie programy TVP1, TVP2, czyżby coś jeszcze siedziało?? a trzecia sprawa to taka, ze styłu na płycie coś koło wzmacniacza pionu są jeszcze trzy rezystory obcięte, ale one są za daleko programatora, by coś miało wspólnego z tym, ale czemu?? Nie wiem, czy ktoś coś poradzi mi w tej sprawie, jak będzie trzeba, to sprawdzę dokładnie, dokąd te rezystory idą. Proszę jeszcze o pomoc w tym :cry: