Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
CControls
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Eagle] problem z wydrukiem płytki

fartuch 03 Kwi 2008 22:15 2698 7
  • #1 03 Kwi 2008 22:15
    fartuch
    Poziom 11  

zaprojektowałem płytkę i chciałem wydrukować mozaikę ścieżek. Rozmiar płytki to maksymalny możliwy wersji freeware czyli 8cm x 10cm. Ponieważ nie mam drukarki to drukuje wszystko do pdf'a i idę do kumpla żeby wydrukować na laserze. Niestety zamiast płytki 8 x 10 na wydruku otrzymuje
    7,6 cm x 9,6 cm, różnica niby niewielka, ale odległości miedzy pinami w złączach już sie nie zgadzają i wszystko sie sypie. W opcjach wydruku scale factor ustawiam na 1 , a page limit próbowałem 0 i 1 , efekt za każdym razem taki sam.

czy ktoś wie jak sobie z tym poradzić ?

0 7
  • CControls
  • #2 04 Kwi 2008 09:26
    Loker
    Poziom 38  

Spróbuj wygenerować plik .PS (poprzez CAM Processor) i z tym plikiem iść do wydruku...

0
  • CControls
  • #3 04 Kwi 2008 16:25
    vcd_a
    Poziom 18  

Proponuję wydrukować do do *.pdf, jakimś pdf printerem, ja tak robię i wszystko gra, pozdrawiam Krzysiek

0
  • #4 05 Kwi 2008 00:05
    fartuch
    Poziom 11  

vcd_a napisał:
    Proponuję wydrukować do do *.pdf, jakimś pdf printerem, ja tak robię i wszystko gra, pozdrawiam Krzysiek

uzywam PDFcreator i to wlasnie w nim dzieja sie takie "klocki"

probowalem uzyc procesora CAM i wydrukowac z pliku .PS, niestety bez rezultatu. potem przekonwertowalem plik .PS do PDF, ale to tez na nic sie zdalo.

rozwiazaniem okazalo sie jednak wydrukowanie z pliku .PS, ale w opcjach drukowania (settings) wybralem z listy "variable page size" zamiast domyslnego "fixed page size" i dopiero wtedy wyszlo w rzeczywistych rozmiarach. poki co wyglada, ze wszystko jest na swoim miejscu.

i choc udalo mi sie to wkoncu wydrukowac, to nadal nie rozumiem dlaczego ten pdf sie tak dziwnie zachowuje i pomniejsza plytke :/

0
  • #5 05 Kwi 2008 21:00
    matzun
    Poziom 9  

Podepnę się pod temat, mam zamiar zrobić płytkę, zakupiłem wszystko co konieczne (wytrawiacz, laminat, pisak do poprawiania ścieżek), przeniosłem schemat z papieru na Eagle (nie znalazłem konkretnie elementów które wykorzystam, ale tej wielkości);

jak ustawić, żeby taką płytkę można było wydrukować i odcisnąć na laminacie? Czytałem na forum, że w oknie Design Rules, tyle, że jak coś zmieniałem to nie dawało żadnego efektu, mam wersję 4.16 light i dostęp do pro

Przygodę z elektroniką zacząłem niedawno; mam za sobą "Oślą Łączkę"; różne strony internetowe o elektronice itd; teraz czytam Lurch Podstawy techniki elektronicznej (zawsze można się czegoś dowiedzieć).

Pozdrawiam

edit:
    Dzięki wielkie vcd_a

0
  • #7 05 Kwi 2008 21:44
    matzun
    Poziom 9  

Działa !

Mam jednak jeszcze jedno pytanie; mianowicie jak zmieniam umieszczenie elementu na płytce (switcha umiejscowiło na środku) to nie chce mi jeszcze raz rozmieścić ścieżek.

0
  • #8 10 Kwi 2008 18:38
    mariuz
    Poziom 32  

musisz najpierw "zerwać" ścieżki.
    Ja użwyaqm polecenia ripup; w konsoli nad widokiem płytki

0