Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Eagle autoruter? Kopiowanie schematu płytki?

wladza13 03 Lis 2006 19:33 3809 8
  • #1 03 Lis 2006 19:33
    wladza13
    Poziom 14  

Mam dwa pytanka.
    Po pierwsze jak można w autoruterze zwiększyć szerokość ścieżki?
    Po drugie po wykonaniu jakiejś płytki w Eaglu przychodzi czas na drukowanie często płytki sa naprawdę małe a do drukarki wkładam kartkę papieru kredowego A4 po wydrukowaniu taka płytka zajmuje banalnie mało miejsca na kartce, a żeby nie zmarnować jej chciałem wydrukować tą samą płytkę wielokroć razy na tej samej kartce żeby wykorzystać całą powierzchnie kartki. Jak to mogę zrobić może macie jakieś pomysły?

P.S. moja wersja Eagla 4.16r1

0 8
  • Pomocny post
    #2 03 Lis 2006 20:00
    Zaquadnik
    Poziom 27  

Szerokość ścieżki zmieniasz w design rules (Edit -> Design Rules). Podobnie jak odstępy między nimi. Co do drukowania płytek na 1 kartce to wydrukuj obraz ścieżek do pliku .ps (jest taka opcja w CAM processor, a na zywa się właśnie PS). Otwórz potem taki plik w Photoshopie (przy otwieraniu określ jego rozdzielczość po rasteryzacji, bo .ps jest plikiem grafiki wektorowej) i możesz już powielić obrac ścieżek na jedną kartkę (kopiuj -> wklej).

Pozdrawiam :)

0
  • #3 04 Lis 2006 09:40
    wladza13
    Poziom 14  

Ok. Dzięki Zaquadnik o to mi chodziło.
    Temat zamykam.

0
  • Pomocny post
    #4 04 Lis 2006 10:37
    Bonkot
    Poziom 39  

Witam
    Jeżeli to są naprawdę małe płytki, to w menu „Print” uruchamiasz polecenie „Page” (ustawienia drukowania na kartce) i zaznaczasz kolejno „Top –Left” (lewa góra) „Top –Right” (prawa góra), następnie to samo, tylko z poleceniem „Center” (środek) i z „Bottom” (dół). Masz więc tym sposobem 6 wydruków płytek na jednej kartce, tylko musisz po każdym wydruku wkładać ponownie tą samą kartkę do ponownego wydruku. I nie zapomnij odznaczyć „Caption”
    Pozdrawiam.

0
  • #5 04 Lis 2006 10:58
    wladza13
    Poziom 14  

Mam jeszcze jedno małe pytanie co do CAM processor i opcji ps z jakim mam to zapisać rozszerzeniem ponieważ gdy to zapisuje np. na pulpicie pod jakąś nazwą to photoshop tego nie widzi (ten plik jest bez rozszerzenia)

0
  • Pomocny post
    #6 04 Lis 2006 22:30
    miroskop
    Poziom 22  

Ja robię tak: wyłączam okno ze schematem, zaznaczam poleceniem "Group" całą płytkę, potem "Cut" i zamykam okno "Board". Teraz w "Control Panelu"
    "New"->"Board" i w nowym oknie poleceniem "Paste" wklejam płytkę tyle razy ile trzeba. Kopiować trzeba całą płytkę, łącznie z elementami a dopiero w tym nowym oknie wyłączyć ich widok.

0
  • #7 04 Lis 2006 23:00
    Zaquadnik
    Poziom 27  

No właśnie zapomniałem dodać, że plikowi sam musisz nadać rozszerzenie .ps i będzie cacy :)

0
  • #8 05 Lis 2006 15:38
    wladza13
    Poziom 14  

Myśle że wszyscy na tym poście skorzystali. Musze powiedzieć że wypróbowałem każdej wyżej opisanej metody i każda jest dobra.
    Pozdrawiam. :sm9:

0
  • #9 01 Maj 2008 17:55
    HEYAH
    Poziom 13  

Odgrzewam stare kotlety ;) dzisiaj skończyłem projektowanie płytki w eagle`u 5.00 (pomijając rozważania nad wypasem tej wersji...) Do zrobienia wzoru ścieżek użyłem funkcji : Print, Pdf ;) w efekcie otrzymujemy czystego, wektorowego pdf`a w świetnej skali, pozdrawiam ;)

0