logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Mercedes E 240 1998r świeci BAS ARS co to może być??

ximenek 07 Kwi 2008 16:06 13273 11
REKLAMA
  • #1 5003740
    ximenek
    Poziom 2  
    Posty: 3
    witam mam problem z systemem ARS po odpaleniu jest ok gdy dotknę hamulca zapala się napis BAS i świeci się kontrolka BAS ARS
    nie ma żadnych objawów że coś jest nie tak
  • REKLAMA
  • #2 5004053
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #3 5005772
    carsmot
    Poziom 19  
    Posty: 295
    Pomógł: 20
    Ocena: 155
    czasami wystarczy skalibrowanie czujnika polozenia kierownicy ale to tez wiąże sie z podłączeniem do kompa.
  • REKLAMA
  • #4 5005776
    frankrom
    Poziom 19  
    Posty: 302
    Pomógł: 23
    Ocena: 151
    Najczęściej to podwójny włącznik świateł hamowania zamontowany na pedale hamulca.
    Włącznik kosztuje w ASO ok 70zł.
    W 100% stwierdzi to jakiś tester np. KTS.
    Pozdrawiam .
  • #5 5005781
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #6 5005938
    ARTURG14
    Poziom 19  
    Posty: 269
    Pomógł: 22
    Ocena: 112
    Obawiam się że FRANKROM ma racje miałem wiele takich przypadków i był to włącznik hamulca
  • #7 5005959
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #8 5006279
    ximenek
    Poziom 2  
    Posty: 3
    to dziękuję bardzo posprawdzam tak jak mówicie
    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #9 5006360
    DominikD
    Poziom 23  
    Posty: 737
    Pomógł: 38
    Ocena: 235
    Zobacz czy palą się wszystkie żarówki z tyłu w lampach o ile w ogóle.
    Prawdopodobnie wyłącznik się zacina.
  • #10 5007015
    ximenek
    Poziom 2  
    Posty: 3
    moduł BAS wygląda ok jak nowy żarówki świecą wszystkie a kontrolka sie zapala jak tylko nacisnę
    pedał hamulca

    Moderowany przez goldwinger:

    Post poprawiłem, proszę używać przycisku pisownia

  • #11 5012929
    robert10
    Poziom 15  
    Posty: 132
    Pomógł: 4
    Ocena: 51
    witam.. może być również czujnik położenia mębrany w serwie,miałem taki sam objaw zakupiłem serwo z czujnikami i jest ok. pozdrawiam
  • #12 5843458
    krzysiekbus
    Poziom 10  
    Posty: 5
    Ocena: 7
    Cześć. Mam podobny problem z moim mietkiem co prawda C klasa w202 2,5 TDI 98. Wymieniłem już włącznik świateł nad pedałem hamulca. Nawet 2 razy dla pewności. I dalej oświeca mi się BAS/ASR po ruszeniu. Jak podłączam kompa to jest standardowy błąd C1025. Chyba będe musiał kupić sterownik bas-u. Obawiam się tylko że jak mój będzie dobry to zostane z dwoma sterownikami. Można jakoś sprawdzić ten sterownik lub te 2 czujniki które są do serva zamontowane i połączone z tym sterownikiem?

Podsumowanie tematu

✨ W Mercedesie E 240 z 1998 roku zapala się kontrolka BAS i ARS po naciśnięciu pedału hamulca, mimo braku widocznych objawów awarii. Najczęstszą przyczyną jest uszkodzony moduł BAS, który znajduje się obok serwa hamulcowego i może być zalany wodą lub zawierać uszkodzone elementy. Inną możliwą przyczyną jest podwójny włącznik świateł hamowania zamontowany na pedale hamulca, który często ulega zacinaniu lub uszkodzeniu. Diagnostyka wymaga podłączenia do komputera diagnostycznego (np. tester KTS) w celu odczytania błędów i kalibracji czujnika położenia kierownicy lub czujnika membrany w serwie. W niektórych przypadkach konieczna jest wymiana serwa z czujnikami lub sterownika BAS. W modelach pokrewnych, jak Mercedes C-klasa W202 2.5 TDI z 1998 roku, pojawia się błąd C1025 związany ze sterownikiem BAS, co może wymagać jego wymiany lub sprawdzenia powiązanych czujników.
REKLAMA