Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Neostrada i przydźwięk telefonu

07 Kwi 2008 16:17 1457 15
 • Poziom 12  
  Mam załączoną neostradę , która działa poprawnie . Niestety z chwilą podniesienia słuchawki aparatu telefonicznego słychać wyraźny - głośny przydźwięk . Jeżeli oddalę słuchawkę od twarzy gwizdy się zmniejszają . Podobnie jak zbliżę rękę do mikrofonu . W tle słychać głos dzwoniącego do mnie . Mam założone filtry na dwóch aparatach . Komputer zainstalowany jest na końcu lini . Po drodze mam pierwszą gałązkę z telefonem podłączonym przez filtr jaki dostałem od Neostrady (TPSA) , oraz drugą gałązkę podłączenie aparatu takie same . Pierwszy aparat jest zwykły . Drugi bezprzewodowy . Problem z przydźwiękiem - gwizdy występuje w pierwszym aparacie . Jak temu zaradzić ?
 • Sklep HeluKabel
 • Poziom 15  
  Najprostszy sposób sprawdź linie w tym miejscu na innym aparacie może to jest wina aparatu skoro ten 2gi działa normalnie.
 • Poziom 31  
  A masz zafiltrowane oba czy tylko ten drugi , pracujący normalnie ?? bo filtry powinny być na każdym aparacie osobny ! Jeżeli jednak jest filter i słychać przydzwięk to znaczy ze filter jest uszkodzony . Zamień miejscami aparaty i posłuchaj co sie dzieje . Powodzenia !
 • Poziom 12  
  Od sąsiada wziołem jego prosty aparat i zamontowałem u siebie . Swój zamontowałem sąsiadowi . Sąsiad nie ma neostrady . Po tej operacji aparat sąsiada działał u mnie poprawnie . Mój nie chce . Jeszcze sprubuję zamienić filtry przy aparatach . Aparat , który ma u mnie przydźwięki to Atlantel 5504 .

  Dodano po 6 [minuty]:

  Podczas zamiany filtrów odkryłem , iż jeżeli mam odłączony ten drugi przenośny aparat . Ten pierwszy działa poprawnie . Nie wiem co o tym myśleć .
 • Sklep HeluKabel
 • Poziom 14  
  Witam
  wstaw w szreg z linią telefoniczną dwie ceweki 50u i powinno pomóc
 • Poziom 12  
  Tak wygląda całe połączenie wszystkich urządzeń .
  Neostrada i przydźwięk telefonu
 • Poziom 18  
  Mam pytanie. jeżeli jest połączonych 5 aparatów KX-T 3250PD ze sobą i współpracowały z linią miejską bez neostrady a teraz mamy podłączyć linię z zainstalowaną neostradą to ile trzeba filtrów 1 czy 5. Byłem przekonany, że aparaty są podłączone jak dotychczas a linię miejską dołączamy do nich poprzez 1 filtr.
 • Poziom 35  
  Ilość filtrów wynika z topografii posiadanej sieci. Modem ma być podłączony do czystej linii a aparat(y) poprzez filtr(y). Jeżeli instalacja ma jedno odgałęzienie do modemu i drugie do iluś tam aparatów to wystarczy jeden filtr na tym odgałęzieniu przed aparatami. Filtrów stosuje się więcej tylko z powodu ich konstrukcji tzn. najłatwiej jest po prostu wtyknąć go w gniazdko przed każdym aparatem.
 • Moderator
  Najlepsze rozwiązanie jest takie, kiedy linia z neostradą trafia najpierw do modemu/routera przy którym jest zamontowany jeden filtr a za tym filtrem są podłączone wszystkie aparaty telefoniczne. Unika się jakichkolwiek problemów z niedopasowaniem, błędami wynikającymi ze zmian impedancji czy zrywaniem neostrady.
  Jeżeli mamy 3250 (lub 3280) to filtr należy założyć w miejscu w którym linia jest wprowadzona do kabla łączącego poszczególne aparaty ze sobą...
 • Poziom 12  
  No dobrze - to w takim razie jaki ma wpływ aparat przenośny (rys. poniżej ) na aparat zwykły ? To że ma stwierdzone doświadczalnie .
  Czyżby była to wina aparatu zwykłego ? Nie ten typ ? (Inny aparat podłączony w tym miejscu nie ma przydźwięku ) .
  W ten sposób kupując inny aparat może trafię za piątym może dziesiątym razem na włąściwy :D Co jest nie tak z tym zwykłym aparatem ?
  Neostrada i przydźwięk telefonu
 • Poziom 18  
  dziękuję Irekr. Jest to wyczerpująca dla mnie odpowiedź.
 • Poziom 31  
  Jeżeli to jest zwykły przydźwięk ze słuchawki to może być uszkodzony zasilacz telefonu przenośnego . Podłącz swój telefon u sąsiada i wypróbuj jeżeli to zaśilacz to go wymień . W skrajnych przypadkach wystarczy odwrotne podłączenie ( odwrócenie ) wtyczki w gniazdku 220 V . Pozdrawiam ! Aha ! jeszcze jedna sprawa . Kable przyłączeniowy i siećiowy nie powinny być splątane razem !! Powodzenia !
 • Poziom 12  
  Przydźwięk jest w słuchawce zwykłego aparatu . Na pewno jest powodowany przez aparat przenośny . Ale na innym - sąsiada zwykłym aparacie nie powoduje przydźwięku . Jak nie było neostrady nie było tego problemu . Odwrócenie wtyczki nie pomogło . Przewody zasilający i przyłączeniowy idą w przeciwnych kierunkach .
  Jeszcze jedno zjawisko w aparacie zwykłym mnie zastanawia . Mianowicie - podnoszę słuchawę nie wybieram numeru i mówiąc do mikrofonu słyszę we własnej słuchawce wzmocniony głos - czego nie zaobserwowałem wcześniej .
 • Poziom 18  
  Nie stosuj 2 filtrów. Podłącz linie z neostradą do modemu. a oba aparaty połącz razem a ich linię poprzez filtr do linii z neostradą.
 • Poziom 12  
  Połączenie dwóch aparatów przez jeden filtr jest możliwe u mnie tylko za pomocą przedłużacza długości około 15 m idącego po podłodze z pietra na parter budynku . Przyznasz , że to mało estetyczne rozwiązanie . Inne rozwiązanie to dwa aparaty w jednym miejscu - co nie ma sensu z praktycznego punktu widzenia . Aha połaczyłem dwa aparaty przez jeden filtr - przydźwięk nie znika .
  Muszę szukać innych rozwiązań .
  Za pomoc i dobre chęci wszystkim dziękuję . Chyba będę kombinował z innym zwykłym aparatem .
 • Poziom 31  
  Wygląda na to że trafiłeś na aparat który nie może współpracować z neostradą . Niestety zdarzają się takie " kwiatki " . Nic na to nie poradzisz. Swego czasu spotkałem aparat który był już zafiltrowany przez producenta fabrycznie , tak że neostrada mogła chodzić i ten mógł być wpięty bez filtra ( ! ) Niestety zdarza się też i w drugą stronę . Po prostu zamień aparat na inny . Proponuję Siemens Gigaset A 180 . Mam taki i żadna zaraza go nie rusza . A ten daj komuś w prezencie . Pozdrawiam !