Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja telefoniczna. Internet. Jeden z dwóch telefonów nie działa.

Misiek 02 Sty 2007 22:19 12674 22
  • #1 02 Sty 2007 22:19
    Misiek
    Poziom 11  

Witam wszystkich. Mam problem z tego jak przypuszczam z instalacją telefoniczną. Na początku miałem tylko 1 telefon, potem zamówiłem sobie neostradę i znajomy przerobił mi instalacje. Telefon ten co był działa i net też. Postanowiłem zamontować 2 telefon (działa sprawdzałem i rozgałęźniki też) na tej samej lini co mam neostrade w telefonie nie mam nawet sygnału. Co jest nie tak?? Dodaje schemat instalacji. Pomóżcie...... Z góry wielkie dzięki...

0 22
  • #2 02 Sty 2007 22:38
    arkolesz
    Poziom 26  

Cos tu namieszane w tym schemacie albo ja czegos nie rozumiem. Telefon 1 powinien byc poprzedzony filtrem a jest (chyba) podlaczony bezposrednio do linii. W dodatku namieszane jest troche w tym gniazdku do ktorego dochodzi linia. Po co tam tyle przewodow? Linia to 2 przewody wiec po co podlaczac wszystkie 4 piny w gniezdzie?
    Ogolna zasada - linie (czyli 2 przewody) prowadzisz do miejsca przeznaczenia, podlaczasz bezposrednio do niej Neo a kazdy aparat telefoniczny, zanim podlaczysz do linii, poprzedzasz filtrem.

0
  • #3 02 Sty 2007 23:16
    Misiek
    Poziom 11  

Tam z tym filtrem na gniazdku to niby coś jak "zwrotnica", ale nie wiem bo się nie znam. Spróbuje zrobić tak jak radzisz tylko na 2 linie i zobaczymy co z tego będzie....

Dzięki za pomoc....

0
  • #4 04 Sty 2007 18:04
    Misiek
    Poziom 11  

Nie jestem pewien ale wydaje mi się że ten filtr jest podłączony pod całą linie i ma na celu to, żeby nie trzeba było podłączać pod każdy telefon kolejnych filtrów, lecz nie jestem pewien na 100%.....

0
  • #6 04 Sty 2007 19:13
    algebro
    Poziom 14  

arkolesz napisał:
    Ogolna zasada - linie (czyli 2 przewody) prowadzisz do miejsca przeznaczenia, podlaczasz bezposrednio do niej Neo a kazdy aparat telefoniczny, zanim podlaczysz do linii, poprzedzasz filtrem.

W sumie po głębszej analizie dokładnego schematu naszego kolegi tak właśnie jest zrobione, ale... Nie wiem, czy wyjscie filtra przy gniazdku trafia do aparatu nr1. Wyjscie to powinno byc podłaczone w tym przypadku na lewą stronę bolców gniazdka, lub bezpośrednio na kabel prowadzący do telefonu nr1 :idea:

0
  • #7 07 Sty 2007 17:42
    Misiek
    Poziom 11  

Koledzy tylko tel 1 działa ale tel 2 nie.......

0
  • #8 07 Sty 2007 18:14
    hos7433
    Poziom 22  

Witam.
    Sprawdź połączenie styków w gniazdku telefonu nr 2. Bywa tak, że czynne są styki wewnętrzne lub zewnętrzne. Porównaj ze swoją linią.

0
  • #9 07 Sty 2007 19:40
    algebro
    Poziom 14  

No to pięknie nas zmyliłeś tym skomplikowanym schematem połączeń, krosów, zrównolegleń i powrotów, zamiast wprost napisać, że nie działa telefon przy modemie neostrady! :crazyeyes: A czy jesteś w stanie sprawdzić, czy z rozgałęźnika wychodzi sygnał???

0
  • #10 08 Sty 2007 12:12
    Misiek
    Poziom 11  

Nie za bardzo jestem w stanie to sprawdzić, ale modem neostrady działa a to ta sama linia.... Linia ta rozdziela się dopiero przed telefonem i modemem ( wpięty jest trójnik taki jak najczęściej dają razem z neostradą)....

0
  • #11 08 Sty 2007 12:22
    hos7433
    Poziom 22  

2 rozgałęźniki sygnału wpina się w linię: linia->rozgałęznik 1-> jedna gałąź na filtr 1 i telefon 1-> druga znowu linia-> rozgałężnik 2-> jedna gałąź na filtr 2 i telefon 2-> druga gałąź na Neo. I to musi działać. Zakładam, że instalacja jest zrobiona jak na szkicu z postu kol. vinci. Jeśli w tym układzie nie działa tel. 2 to zamień telefony miejscami i powiedz jaka jest różnica w działaniu obydwu.
    Wykonaj to tak:
    1. Odłącz aparaty od filtrów, kable od aparatów(zapamiętaj, który jest od którego aparatu), rozłącz linię przed filtrem nr 1 i podłącz każdy aparat po kolei osobno, bezpośrednio do lini oraz sprawdź sygnał. Jeśli w słuchawkach jest sygnał to aparaty sprawne.
    Przywróć połączenia linii i aparatów z własnymi kablami.
    2. Dołącz aparat nr. 1 do filtra nr 2 niedziałającego aparatu nr 2.
    3. Sprawdź sygnał >brak oznacza uszkodzenie filtra bądź połączeń.
    4. Zmień miejscami filtry >brak sygnału- uszkodzenie połączeń linia-trójnik-filtr. bądź sam trójnik, co się chyba nie zdarza.
    5. Jeśli w punkcie 1 aparat nr. 2 jest głuchy to zerknij w gniazda obydwu aparatów i prównaj piny. Powinny mieć 2 czynne złote druciki w samym środku gniazdka albo najlepiej tak jak w telefonie nr 1.

0
  • #12 08 Sty 2007 18:17
    algebro
    Poziom 14  

Misiek napisał:
    Linia ta rozdziela się dopiero przed telefonem i modemem ( wpięty jest trójnik taki jak najczęściej dają razem z neostradą)....
    Upewnij się, czy przypadkiem ten trójnik nie jest rozdzielaczem dwóch lini (wchodzą 4 piny, a wychodzą 2 z lewej i 2 z prawej). Pozostanie sprawdzić filtr i kabel (!) do telefonu.

0
  • #13 09 Sty 2007 17:59
    hos7433
    Poziom 22  

Witam.
    Jeśli jeszcze się nie poddałeś to zamieszczam schemat połączeń Twojej instalacji. Mogą wystąpić różnice w umiejscowieniu śrub łączących kable w gniazdkach. Sugeruj się kolorami przewodów czynnych (czerwony i zielony). Ten schemat jest w zasadzie taki sam jak w poście kol. vinci ,no może trochę bardziej wyrazisty.

0
  • #14 09 Sty 2007 20:49
    finos
    Poziom 14  

Panowie, pamiętajcie ze filtry od neostrady działają tylko na dwóch wewnetrznych żyłach (2 w środku wtyczki) filtr nie przepuszcza zył po zewnetrznych stonach wtyczki bo owych w nim nie ma!!! Jeżeli rozgałęznik jest za filtrem to na jednym filtrze moga być 2 albo wiecej telefonów (byle były za filtrem). Moze się tez okazac ze ten drugi telefon działa znowu na zewnetrznych pinach. W tedy musisz poprosty kable ktore są na zewnatrz wtyczki przy telefonie podłaczyć tak by były wewnątrz wtyczki przy filtrze. Jak nie masz zaciskarki to przetnij kabel i połacz zyły na krótko. Masz to wszystko na rysunku.
    Sory ze taki ale robiony na szybko. Nie sugeruj sie kolorami jak pisali wyżej.

DLA INFORMACJI INNYCH: oznaczenie żył tel. kolorami jest umowne (mogą byc instalacje 2 razy biały i 2 razy pomarańczowy albo inne)!!!!

0
  • #15 09 Sty 2007 22:09
    hos7433
    Poziom 22  

DLA INFORMACJI INNYCH: oznaczenie żył tel. kolorami jest umowne (mogą byc instalacje 2 razy biały i 2 razy pomarańczowy albo inne)!!!

Mam pytanie wobec tego: czy umowność co do kolorów kabli wewnątrz gniazdka też ma miejsce? Do tej pory nie spotkałem innych niż czarny, czerwony, zielony i żółty. Chodzi mi o to, że kol. Misiek kreśląc swój schemat też użył tych kolorów, czyli takich jakie są u niego gniazdku. Różnią się rozmieszczeniem śrub mocujących widełki. Chcę tym wykluczyć pomyłkę przy podłączaniu.
    Odnośnie czynnych pinów w złączach też wcześniej pisałem, jak sprwdzić instalację, telefony również. Tylko nasz kolega Misiek chyba się przestraszył arcytrudnego zadania i zwiał. Roboty ma na 15 minut a grzebie się chyba tydzień.
    Szanowanie.

0
  • #16 10 Sty 2007 20:18
    finos
    Poziom 14  

W przypadku zwykłych telefonów (tj. najczęściej stosowanych w polsce) do ich poprawnego działania wystarczaja tylko dwie żyły. w gniazdkach starego typu (tj. z widełkami) zyły te zwane aktywnymi powinno podłączć sie do górnych widełek. 4 kolory spotykane zazwyczaj wynikają z tego iz takich kabli używa polska TP, jednak w wielu przypadkach(nowoczesne budonictwo z instalacjami gotowymi pod tynkiem) mozna spodkac inne kolory. Wtedy najcześciej występuja 2 żyły białe i 2 innego koloru. W tym przypadku żyłami aktywnymi są te innego koloru. Ale gdy nie mamy pewności polecam użycie woltomierza, miedzy żyłami aktywnymi powinno występowąc napięcie ok ~ 50-60 V w stanie gotowości, tj jest normalnym, oraz ok ~110-120V napięcia wywołania tj. gdy ktoś do nas dzwoni. Kolega Misiek zaznaczył na swoim schemacie dwie żyły koloru szarego (białego??) które są żyłami pasywnymi i nie ma co zawracac sobie nimi glowy one do niczego nie służą. Telefon bedzie działała na zwykłym dwużyłowym przewodzie. A po co są dwie inne żyły? A taki wymysł producentów kabli.

0
  • #17 10 Sty 2007 21:03
    algebro
    Poziom 14  

finos napisał:
    Kolega Misiek zaznaczył na swoim schemacie dwie żyły koloru szarego (białego??) które są żyłami pasywnymi i nie ma co zawracac sobie nimi glowy one do niczego nie służą. Telefon bedzie działała na zwykłym dwużyłowym przewodzie. A po co są dwie inne żyły? A taki wymysł producentów kabli.
    Często dodatkowe żyły przydają się, choćby po to, by zrobić powrót do telefonu za filtrem lub za SDI.
    A tak w ogóle, my się tutaj produkujemy, a autor tematu zapewne już dawno korzysta z dwóch telefonów i neostrady i tylko czeka na rachunek od TP! :lol: :lol: :lol:

0
  • #18 10 Sty 2007 21:15
    finos
    Poziom 14  

W sumie racja. Choc mógłby napisać czy podłaczył to czy nie.

0
  • #19 10 Sty 2007 23:27
    wladek83
    Poziom 32  

Proszę, zakończcie pisanie w tym poście ! Ileż można pisać o dwóch drucikach ???. Powstają prawie prace magisterskie... Trajkoczecie jak przekupki na straganie. Ręce opadają.

0
  • #20 14 Sty 2007 13:52
    Misiek
    Poziom 11  

Po wielu testach naprawiłem linie. Ktoś jednak podłączył ją na zewnętrzen przewody a nie środkowe. Zrobiłem tak jak na dołączonym schemacie. Dziękuje wszystkim za pomoc.

0
  • #21 19 Sty 2007 23:05
    danielo31
    Poziom 2  

mam problem podłączenia telefonu ,w gnieżdzie ściennym na 5 bolców jak podłączyć tel i modem neostrady proszę o pomoc

0
  • #22 19 Sty 2007 23:28
    Andrzejj.
    Poziom 11  

Co to za gniazdo?
    Syganał telefoniczny (miasto) jest tylko na 2 pinach - trzeba je znaleźć i podłączyć zgodnie z zasadami jak we wcześniejszych postach.
    Aby znaleźć sygnał nie trzeba nawet mieć miernika.

pozdrawiam

0
  • #23 20 Sty 2007 07:59
    Tracer2
    Moderator - Telefony Stacjonarne

Ze wzgledu na lepszy styk wymien gniazdo na typu RJ
    jedno podwójne lub 2 pojedyncze
    Linie wprowadzasz na czerwony i zielony
    Telefon łaczysz przez filtr
    modem neostrady bez filtru.
    jesli telefon ma jakos inaczej wyprowadzone wejście to ja bym
    to przerobił tak żeby było na srodkowych we wtyczce