Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Siemens Siwamat Plus 7871 - nie pobiera wody

08 Kwi 2008 12:50 4674 5
  • Poziom 2  
    Witam!Jak w temacie - pralka nie pobiera wody.Jakiś czas temu nie chciała chodzić wogóle tzn. nie startował silnik obracający bębnem,więc zostały wymienione szczotki (oczywiście na złe) i pralka raz chodziła raz nie.W końcu zostawiłem ją i tak siedziała nieuruchamiana.Zawiozłem wczoraj silnik do gościa który wymienił mi łożysko,założył dobre szczotki i przetoczył komutator.Wszystko pięknie silnik wystartował,ale... Do tej pory jeżeli pralka startowała był pierwszy obrót bębnem,a później zaczynało się pobieranie wody.A teraz? Silnik Zrobi 1 obrót - krótka przerwa - 2 obrót - przerwa - 3 obrót - przerwa - 4 obrót - i koniec.Zaczynają migać kontrolki od programatora.Pralka posiada zawór elektromagnetyczny przy ujściu wody,nie wiem jak go sprawdzić.Czy ktoś spotkał się może z tym problemem?
  • Poziom 28  
    Albo blokada jesli nic się nie dzieje (mam na myśli wirowanie lub wylewanie wody) albo zawory (3x90°) do wymiany- ze starości lub zanieczyszczony filtr!- oczywiście że na dopływie wody do pralki.
  • Poziom 2  
    Mówisz o tym filtrze co jest na zaworze?Czy gdzieś przy pompie?
  • Poziom 28  
    Jak nie pobiera to ten przy zaworze!- przy czerpalnym tez powinien być!
  • Poziom 2  
    A jak sprawdzić czy ten zawór przy wężu się otwiera?Jakie tam jest zasilanie?

Dodano po 1 [godziny] 2 [minuty]:

Teraz np. podłączyłem innego węża (tego od odpływu).Nalałem do niego wody i włączyłem program,ale dalej nic.Myślałem może że sam sobie pobierze wode,ale nic to nie dało.Czy ten zawór jest jakoś sprzężony z pompą?Proszę o pomoc,bo już zainwestowałem 250zł w naprawę,a tu dalej lipa.
  • Poziom 28  
    Potrzebny jest przewód dwużyłowy zakończony wtyczką,n przewody zakończ nasuwkami konektorowymi, zaizoluj znajdź gdzie znajduja się w pralce zawory - w pobliżu końcówki do której przykręcasz nakrętkę węzą- w ładowanej z góry zawory sa na dole za pokrywą, przy ładowanejn od frontu-przodu- są pod pokrywą u góry.
    Przyłącz wąż zasilajacy, odkręć zawór - nie zapomnijn o uszczelce , bo będzie ciekło- zsuwaj kolejno nasuwki z cewek- pojedyńczo każdsa cewka- na ich miesce przyłacz wykonany wcześniuej jak opisałem przewód- włóż wtyczkę do gniazda sieciowego -jeśli woda wypływa a jak wyjmiesz wtyczke przestaje - powtórz kilkakrotnie tę próbę - jeslki jest za każdym razem tak jak opisałem tzn właczone zasilanie - woda płynie, odłączone zasilanie -nie płynie- wtedy zawór dany jest sprawny, i następny zawór w ten sam sposób.

Jeśli jest inaczej zawór do wymiany- rozumiem że sitko w zworze jest czyste, a wąż przed przykręceniem do zaworu sprawdziłeś że jest drożny-bo medycyna zna różne przypadki- więc sprawdź ten wąż też!!

Prościej się już nie da.
    Powiedz na co Ty wydałeś 250 zł????