Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Siemens Siwamat Plus 7871 - nie pobiera wody

08 Apr 2008 12:50 4872 5
  • Level 2  
    Witam!Jak w temacie - pralka nie pobiera wody.Jakiś czas temu nie chciała chodzić wogóle tzn. nie startował silnik obracający bębnem,więc zostały wymienione szczotki (oczywiście na złe) i pralka raz chodziła raz nie.W końcu zostawiłem ją i tak siedziała nieuruchamiana.Zawiozłem wczoraj silnik do gościa który wymienił mi łożysko,założył dobre szczotki i przetoczył komutator.Wszystko pięknie silnik wystartował,ale... Do tej pory jeżeli pralka startowała był pierwszy obrót bębnem,a później zaczynało się pobieranie wody.A teraz? Silnik Zrobi 1 obrót - krótka przerwa - 2 obrót - przerwa - 3 obrót - przerwa - 4 obrót - i koniec.Zaczynają migać kontrolki od programatora.Pralka posiada zawór elektromagnetyczny przy ujściu wody,nie wiem jak go sprawdzić.Czy ktoś spotkał się może z tym problemem?
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 28  
    Albo blokada jesli nic się nie dzieje (mam na myśli wirowanie lub wylewanie wody) albo zawory (3x90°) do wymiany- ze starości lub zanieczyszczony filtr!- oczywiście że na dopływie wody do pralki.
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 2  
    Mówisz o tym filtrze co jest na zaworze?Czy gdzieś przy pompie?
  • Level 28  
    Jak nie pobiera to ten przy zaworze!- przy czerpalnym tez powinien być!
  • Level 2  
    A jak sprawdzić czy ten zawór przy wężu się otwiera?Jakie tam jest zasilanie?

Dodano po 1 [godziny] 2 [minuty]:

Teraz np. podłączyłem innego węża (tego od odpływu).Nalałem do niego wody i włączyłem program,ale dalej nic.Myślałem może że sam sobie pobierze wode,ale nic to nie dało.Czy ten zawór jest jakoś sprzężony z pompą?Proszę o pomoc,bo już zainwestowałem 250zł w naprawę,a tu dalej lipa.
  • Level 28  
    Potrzebny jest przewód dwużyłowy zakończony wtyczką,n przewody zakończ nasuwkami konektorowymi, zaizoluj znajdź gdzie znajduja się w pralce zawory - w pobliżu końcówki do której przykręcasz nakrętkę węzą- w ładowanej z góry zawory sa na dole za pokrywą, przy ładowanejn od frontu-przodu- są pod pokrywą u góry.
    Przyłącz wąż zasilajacy, odkręć zawór - nie zapomnijn o uszczelce , bo będzie ciekło- zsuwaj kolejno nasuwki z cewek- pojedyńczo każdsa cewka- na ich miesce przyłacz wykonany wcześniuej jak opisałem przewód- włóż wtyczkę do gniazda sieciowego -jeśli woda wypływa a jak wyjmiesz wtyczke przestaje - powtórz kilkakrotnie tę próbę - jeslki jest za każdym razem tak jak opisałem tzn właczone zasilanie - woda płynie, odłączone zasilanie -nie płynie- wtedy zawór dany jest sprawny, i następny zawór w ten sam sposób.

Jeśli jest inaczej zawór do wymiany- rozumiem że sitko w zworze jest czyste, a wąż przed przykręceniem do zaworu sprawdziłeś że jest drożny-bo medycyna zna różne przypadki- więc sprawdź ten wąż też!!

Prościej się już nie da.
    Powiedz na co Ty wydałeś 250 zł????