Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uprog i problemy z programowaniem

10 Kwi 2008 20:18 2202 4
  • Poziom 15  
    Witam !
    Mam takie pytanie co do programatora UProg... Może na początku w czym stoi problem. Problem w tym że co zapis do procesora, programator inaczej prozesor programuje.... Wiem zawiłe; już wyjaśniam.
    Biore sobie procka 89c4051 wysyłam do niego program a nastepnie przez opcje compare (opcja uproga) sprawdzam czy procesor dobrze został zapisany. I tu właśnie tkwi problem że co zapis to inne "wyniki" wychodzą.
    Kupiłem już nowy procesor ale dalej to samo.
    Czy jest możliwe że programator swiruje? Czy może procek w sklepie sprzedali mi już zepsuty? Przyznam sie że co do procka to dostałem go tak o do ręki, bez żadnej gąbki ...

Za wszelkie informacje będę wdzięczny

Marcin Barowski
  • Poziom 15  
    heh tyle pytań
    ad2. Uprog jest to programatorek kupiony w sklepie rk-system. Za bardzo nie chce go rozkrecac, gdyz do mnie nie nalezy. Jest to wlasnosc profesora z politechniki....:/
    Co do napiec w LPT .. tez za bardzo nie wiem. Moge jedynie powiedziec ze jest to LPT w laptopie. Juz kiedys przy programatorze MSP430 wyszlo że to lpt jest do bani. Gdyż nie komunikowało sie z programatorem.
    Myślisz że mam sprawdzić programatorek pod stacjonarnym kompem??

marcin barowski
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Myślę że masz 3,3V na tym LPT i tu masz problem. Może jakieś opóźnienia trzeba ustawić w programatorze? W BIOSie SPP. Sprawdź na jakimś starym kompie stacjonarnym. Bardzo możliwe ze problem jest w dopasowaniu poziomów. Ja do x051 używam hmm sam nie pamiętam jak się nazywał na HC174.... A już wiem TAFE programmer. Jest kłopotliwy w uruchomieniu ale ja się zawziąłem i poprawiłem konstrukcje i działa z każdym LPT :-). O ten : http://www.ic-prog.com/NewSchemaTAFE.GIF
    Pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

Ktoś dał opory http://8051help.mcselec.com/index.html?peteraverillstafeprogrammer.htm a ja dałem HCT 174 :p
  • Poziom 15  
    ok sprawdzę to !!
    Dzięki za pomoc..

pozdrawiam !! Powodzenia w tym co lubimy ;)