logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Renault Clio III - Radio Pioneer DEH 2820MP nie zapamiętuje ustawień

nedrax 10 Kwi 2008 20:56 6408 17
REKLAMA
  • #1 5016201
    nedrax
    Poziom 11  
    Posty: 11
    Ocena: 5

    Witam,
    mam problem z radiem Pioneer DEH 2820MP
    Radyjko nie zapamiętuje stacji i ustawień po wyjęciu kluczyka...
    proszę o pomoc...jeżeli chodzi o kabelki żółty i czerwony przy radiu są OK...
    w Clio II wszystko było OK
  • REKLAMA
  • #2 5016223
    powalla
    Moderator CarAudio
    Posty: 11277
    Pomógł: 847
    Ocena: 737
    Przy radiu OK .........a w kostce ISSo w aucie ? Sprawdź na którym jest "stały PLUS" i pod niego podepnij ten żółty i czerwony .
  • REKLAMA
  • #3 5016243
    maxtz
    Poziom 27  
    Posty: 838
    Pomógł: 71
    Ocena: 44
    nedrax napisał:

    jeżeli chodzi o kabelki żółty i czerwony przy radiu są OK

    Czy aby na pewno? Sprawdź to i ewentualnie zamień te kabelki miejscami.
  • #4 5016262
    gural87
    Poziom 11  
    Posty: 20
    miałem ten sam problem w golfie III radio JVC zamień kabelki i będzie oki
  • #5 5016274
    nedrax
    Poziom 11  
    Posty: 11
    Ocena: 5
    kombinowałem na kilka sposobów z żółtym i czerwonym przy radiu.........
    samochód jest nowy, wiec chyba to nie kostka???
    na jakims forum ktoś pisał, że trzeba piny zamienic w kostce....tylko jak coś padnie co z gwarancją?
  • REKLAMA
  • #6 5016281
    maxtz
    Poziom 27  
    Posty: 838
    Pomógł: 71
    Ocena: 44
    gural87 napisał:
    miałem ten sam problem w golfie III radio JVC zamień kabelki plus i minus i będzie oki

    Kolego nie pisz takich głupot bo jeszcze Ciebie posłucha i spali radio!
  • #7 5016284
    nedrax
    Poziom 11  
    Posty: 11
    Ocena: 5
    gural87 napisał:
    miałem ten sam problem w golfie III radio JVC zamień kabelki plus i minus i będzie oki

    kabelki w kostce od auta?

    Dodano po 5 [minuty]:

    radyjko było podłączone w Clio II..dzialało bez kluczyka.
    Odłączyłem tylko kostki i przełożyłem do Clio III i lipa...
    nie chcę ciągnąc kabla do akumulatora....
  • #8 5016346
    gural87
    Poziom 11  
    Posty: 20
    Drobna pomyłka w przekazaniu informacji
  • Pomocny post
    #9 5016349
    maxtz
    Poziom 27  
    Posty: 838
    Pomógł: 71
    Ocena: 44
    Miernik lub kontrolka do ręki i zrób tak jak pisał POWALLA.

    Dodano po 1 [minuty]:

    gural87 napisał:
    Drobna pomyłka w przekazaniu informacji

    Taka drobna pomyłka może kosztować "życie" radia ;)
  • #10 5016361
    nedrax
    Poziom 11  
    Posty: 11
    Ocena: 5
    czyli zmiana pinów w kostce?

    Dodano po 1 [minuty]:

    jeżeli jest stałe bez stacyjki na którymś oczywiście.
  • #11 5016374
    gural87
    Poziom 11  
    Posty: 20
    A może koledze pomożemy i wystawimy zdjęcie kostki od radia i pokażemy które kable połączy z którym będzie łatwiej i szybciej :P i bez żadnych pomyłek :)przepraszam mój błąd
  • #12 5016744
    nedrax
    Poziom 11  
    Posty: 11
    Ocena: 5
    gural87 napisał:
    A może koledze pomożemy i wystawimy zdjęcie kostki od radia i pokażemy które kable połączy z którym będzie łatwiej i szybciej :P i bez żadnych pomyłek :)przepraszam mój błąd


    będę wdzięczny
  • Pomocny post
    #13 5017572
    slavwek.ie
    Poziom 34  
    Posty: 2008
    Pomógł: 252
    Ocena: 127
    nedrax Pioneer nie mógł tego prościej rozwiązać, a powalla nie mógł tego prościej opisać...

    We wiązce kabli od radia do kostki ISO masz czerwony i żółty kabel. Napewno zwróciłeś uwagę, że oba te kable mają po środku możliwość rozłączenia ich (konektory w przeźroczystych koszulkach) więc po coś to jest...?
    Zółty to kabel stałoprądowy a czerwony to +12V po włączeniu stacyjki. Skoro kasuje ci się pamięć w radiu, to oznacza, że stałe zasilanie podłączone jest pod stacyjkę (po wyjęciu klucza - brak zasilania)
    Rozłącz oba kabelki i sprawdź na którym przewodzie masz zasilanie stałe (bez kluczyka) za pomocą miernika lub żarówki od migaczy :) i tam podłącz żółty kabelek od radia. Czerwony podłącz w pozostałe wolne złącze. Wówczas radio będzie grało tylko z włączonym kluczykiem, po wyjęciu będzie gasło, ale pamiętało ustawienia.
    Jeśli chcesz grać radiem niezależnie od kluczyka, to na żółtym kablu masz mostek (dodatkowy konektor) i do niego podłączasz kabel czerwony.

    Jeśli nie rozumiesz tego co napisałem, przeczytaj 3 razy, napewno złapiesz o co chodzi ;)
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #14 5017633
    powalla
    Moderator CarAudio
    Posty: 11277
    Pomógł: 847
    Ocena: 737
    Na elce nawet foty są tego "tuningowania" kabelków...........temat wałkowany wielokrotnie ale kolega nedrax uważa chyba ,że ON nie musi szukać !
  • #15 5017677
    nedrax
    Poziom 11  
    Posty: 11
    Ocena: 5
    powalla napisał:
    Na elce nawet foty są tego "tuningowania" kabelków...........temat wałkowany wielokrotnie ale kolega nedrax uważa chyba ,że ON nie musi szukać !


    1. co to jest "elca"
    2. było wałkowane... OK...ale nie na konkretnym aucie i radiu
    3. jak widzisz jestem tu nowy
    4. troszkę mi to wyjaśniłeś wcześniej, wiec szacunek :idea:
    5. chodziło mi o to, żeby zrobić to bez cięcia i lutowania...ale sie nie da
    6. idę pobawi sie kabelkami :D
  • #16 5017684
    slavwek.ie
    Poziom 34  
    Posty: 2008
    Pomógł: 252
    Ocena: 127
    nedrax napisał:
    chodziło mi o to, żeby zrobić to bez cięcia i lutowania...ale sie nie da

    po co ja to wszystko napisałem :/
  • #17 5017695
    powalla
    Moderator CarAudio
    Posty: 11277
    Pomógł: 847
    Ocena: 737
    1> "na elce" ,to zdrobniale "na elektrodzie"
    2> kostka ISSO jest znormalizowana
    3> tym bardziej powinieneś najpierw poszukać
    4> było duuuużo tematów (wpisz w "szukaj" {żółty z czerwonym} a sam zobaczysz ile)
    5> da się bez cięcia > https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic552895.html
    6> najpierw zobacz fotki w ww temacie
  • #18 5017714
    Sady
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 2502
    Pomógł: 115
    Ocena: 373
    To nie jest BLOG, ani CHAT.

    Jeżeli nie ma się co kolwiek pojęcia to wystarczy choć troszkę poczytać - ale jeśli nawet sie nie chce poczytać (a wszystko jest już na ten temat) to ja zamykam temat.

    Za chwile ta zabawa się skończy jeszcze lepiej - bo "a nóż widelec" się lekko kabelki po zmienia...

Podsumowanie tematu

✨ Problem dotyczy radia Pioneer DEH 2820MP zamontowanego w Renault Clio III, które nie zapamiętuje ustawień i stacji po wyjęciu kluczyka. Przyczyną jest nieprawidłowe podłączenie przewodów zasilających w kostce ISO. W instalacji radiowej występują dwa kluczowe przewody: żółty (stałe zasilanie +12V) oraz czerwony (zasilanie po włączeniu stacyjki). Radio traci pamięć, gdy żółty przewód jest podłączony do zasilania po stacyjce, co powoduje brak stałego napięcia po wyjęciu kluczyka. Rozwiązaniem jest sprawdzenie miernikiem lub kontrolką, który przewód w kostce ISO ma stałe zasilanie i podłączenie do niego żółtego kabla radia, a czerwony do przewodu zasilanego po stacyjce. W ten sposób radio zachowa pamięć ustawień, a grać będzie tylko przy włączonym zapłonie. Dyskusja podkreśla, że kostka ISO jest znormalizowana i nie wymaga cięcia czy lutowania przewodów, a jedynie poprawnego przyporządkowania pinów. Wskazane jest korzystanie z dokumentacji i zdjęć wiązek, aby uniknąć uszkodzenia radia. Temat był wielokrotnie omawiany na forach elektronicznych, m.in. na elektrodzie.pl.
REKLAMA