Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Co jest nie tak ? Coś pstryka w głośnikach. (muzyka z PC-ta)

10 Apr 2008 21:08 2955 14
  • Level 10  
    Witam , posiadam wzmacniacz Sony 2x 80w na kanał. Kolumny podłączone do tego wzmacniacza to Scherzo 200. Pod wzmacniacz podłączony jest komputer. Gdy słucham właśnie muzyki z komputera , co jakiś czas nie koniecznie w tym samym miejscu słychać takie pstryknięcie, cyknięcie coś w tym stylu. Co to może być , i jak temu zaradzić ?

Proszę o odp. z góry dziękuję.

Zaznaczam ,że wszystko jest sprawne zarówno kolumny jak i wzmacniacz.
  • OptexOptex
  • Level 10  
    Może to jest wina przydźwięku? Zobacz czy ktoś coś włącza w pokoju obok np. zapala światło, telewizor itp. Jeśli tak to zainwestuj w filtr sieciowy, kondycjoner - powinno sie poprawić.
  • OptexOptex
  • Level 14  
    moze to byc jeszcze wina jakości ściągniętej muzyki czasem slychac takie cykanie w mp3 :)
  • Level 10  
    Nanek - zazwyczaj nic się nie działo podczas tego cykania, sprawdziłem to będąc sam w mieszkaniu, może to być załóżmy spowodowane przez komputer ? Przy odtwarzaniu muzyki z CD'ka Sony , nie ma problemów , jak również przy dźwięku z PS2.

Mooshromx - większość posiadanej przeze mnie muzyki jest w formacie FLAC , nieliczne są tylko mp3 jednak problem pojawia się w oby dwóch przypadkach.
  • Level 15  
    Jeśli "pstryknięcia" słychać w różnych miejscach utworu, za każdym razem gdzie indziej nie może być to problem z plikiem dźwiękowym, tylko gdzieś dalej(pomiędzy kartą muzyczną a kolumnami). Sprawdź czy masz w mixerze wyciszone suwaki "CD Audio" i "Microphone".
    Jeśli nie, to zrób to. Jeśli nie pomoże to podaj rodzaj karty muzycznej. Sprawdź przewody między kartą, a amplitunerem.
    Potem sprawdź amplituner z innym kompem(ewentualnie komp z innym amplitunerem) Musisz wykryć gdzie generowane jest zniekształcenie.
    Powodzenia
  • Level 32  
    sprawdź co się dzieje jak podłączysz jakieś inne źródło niż komp - cd, mp3 zewnętrzna , cokolwiek.
    Wpierw sprawdź czy to nie wina konkretnej mp3 .
  • Level 10  
    Takero - Cd gra bez cyknięć , podłączyłem mp3 z SE również ich nie ma, i to nie jest wina konkretnego utworu , objawia sie na różnych za równo FLAC'ach jak i mp3'ach.

Mic43 - karta dźwiękowa jest zintegrowana , jeśli wina leży po jej stronie jestem w stanie kupić jakąś dobrą najlepiej pod stereo. Proszę tylko zaproponować model ewentualnie pokrótce opisać.
    Suwaki są wyciszone, PC z innym amplitunerem robi to samo sprawdzane z KENWOOD KR A5040.
    Tego Sony z innym PC nie sprawdzałem.
  • Level 34  
    Moze jest to spowodowane zakluceniami z sieci. Na przykład u mnie gdy gasze swiatło (oswietlenie halogenowe) w pokoju obok to slysze w głosnikach wlasnie takie pstrykanie, nie jest to spowodowane bynajmniej u mnie problemami z komputerem ani wzmacniaczem czy kablem sygnałowym. Zapewne to wina podłaczenia pod rózne gniazda sieciowe komputera i wzmacniacza. Dodam ze komputer jest uziemiony.
  • Level 15  
    Zanim zapropnuje Ci nową kartę muzyczną trzeba wykluczyć awaryjność pozostałych elementów zestawu - a więc steorowniki karty muzycznej, kable między kolumnami i amplitunerem etc.
  • Level 32  
    o fuj - integra , wszystko jasne...
    już zapomniałem że takie w ogóle istnieją ;)
    Jeśli nie masz mało kasy to sb live,jeśli nieco więcej to sb audigy 2, a jeśli jeszcze więcej i nie interesuje Cię współpraca z grami to szukaj jakieś studyjnej :)
  • Level 10  
    Nie ma takiej możliwości gdyż , to pomieszczenie jest podłączone pod inną fazę , ze względu na bezpieczeństwo całego muzycznego sprzętu.
    Wszystko jest również uziemione.

Takero , który sb będzie najlepszy pod stereo ?

Głównie chodzi mi ,żeby nie podłączać chinch pod przejściówkę na jack.
    Czy z allegro DIY :D (numer 343898722) spełniła by rolę czy lepiej nowego 5.1 z przejściówką ?

Dodano po 20 [minuty]:

Kable są nowe OFC 5zl/m , sterowniki przeinstalowałem własnie i występuje ten sam problem , sprawdziłem również na 2 innych modelach kolumn altus 75 , zgc 50-8-40 przy których pstryki i cyki występują nadal.
  • Level 16  
    Może być przesterowanie karty dźwiękowej, jak za bardzo się suwak wzmocnienia podniesie do góry to karta się przesterowuje
  • Level 10  
    Jamess8 wszystkie suwaki karty dźwiękowej, mianowicie: wave , volume i front ustawione są na 65%.
  • Level 32  
    PCM 2702 wcale nie jest taka rewelacyjna, na pewno nie jest to poziom wyższy niż A@ZS, dlatego proponowałbym wlaśnie to, tania, dobra , 5,1 i można się kXami bawić :)
  • Level 19  
    Przepraszam że odkopuję temat ale odpowiedzi nie otrzymałeś więc ja odpowiem. Miałem dokładnie taki sam problem. Wszystko tkwi w komputerze-masz juz go dość długo masz dużo rzeczy na dysku programów.... zaczyna nie wyrabiać u mnei gdy komputer "myślał" też sie pojawiało pstrykanie. Spróbuj odwirusować kompa, poukładać pliki powyłączać większość procesów i odpalić tylko muzykę jeżeli będzie dobrze to jedyna droga to format dysku...
    Pozdrawiam i życzę wesołych świąt!