Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centrala Nice Mindy A-400 otwieranie bez opóźnienia

11 Kwi 2008 20:08 5320 6
  • Poziom 13  
    Witam Centrala jak w temacie i mam problem a mianowicie :brak możliwości ustawienia opóźnienia otwierania drugiego skrzydła bramy tzn.oba skrzydła otwierają się jednocześnie.Nie pomaga resetowanie ustawień ani na nowo ustawianie ręczne parametrów."Poszukiwanie zatrzymań mechanicznych"oraz "poszukiwanie automatyczne" też nie pomaga.Jeśli ustawiłem czas opóźnienia na 10 s brama otwiera się i po pełnym otwarci natychmiast zamyka.Facet,który montował mi przed kilkoma laty ten napęd był dzisiaj u mnie i ......się poddał.Czy pomoże tylko wymiana elektroniki?Proszę o pomoc.Pozdrawiam.
  • Poziom 18  
    Myślę że "padł" układ amperometryczny (układ pomiaru prądu). Pozostaje niestety tylko serwis Nice lub nowa elektronika.
  • Poziom 13  
    A czy na taki stan może mieć wpływ fakt,że w siłowniku który powinien startować jako drugi jest pęknięta górna część obudowy?Czy może to powodować jakieś przekłamania w pomiarach przez układ amperometryczny?
  • Poziom 12  
    witam. układ amperometryczny praktycznie nie ma nic w spólnego z czasem przesuniecia skrzydeł.Mindy a 400 ma fabrycznie dobrany czas przesunięcia skrzydeł który ma ustawiony i który w zupełności wystarcza. Z opisu wygląda jak by straciła ustawienia.proponuje pełny reset żeby straciła ustawienia poprzednie i nie ustawiać poszukiwanie ręczne tylko automatyczne.pamiętać żeby brama wykonała pełny cykl programowania,łącznie ze sprawdzeniem kierunku pierwszego ruchu.sprawdzić czy są podłaczone mostki lub fotokomórki(pamiętać że mostek bez foto testu jest gdzie indziej).Jeżeli brama wykona pełne programowanie to powinno być ok jeśli zgubi ustawienia pozostaje serwis nice.Pozdrowienia
  • Poziom 13  
    Po włączonej funkcji wyszukiwania automatycznego brama wykonuje pełny cykl programowania i zamyka się .Jednak po uruchomieniu z pilota startują oba skrzydła jednocześnie:(
  • Poziom 12  
    witam.koszt wysłanie płyty do serwisu jest dość duży ostatnio dla klienta zakupiłem sterownik naszej polskiej produkcji (koszt 160zeta) i brama śmiga bezbłednie.pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Witam.A jednak przyczyną zaistniałej sytuacji było pęknięcie obudowy , o którym pisałem we wcześniejszych postach.Po zespawaniu wszystko wróciło do normy i jest o.k.Pozdrawiam