Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak odszukać użytkownika telefonu????

don_fighter 13 Kwi 2008 13:26 11825 9
 • #1 13 Kwi 2008 13:26
  don_fighter
  Poziom 1  

  Witam serdecznie.
  Niestety ale mam kłopot i piszę ten post z myślą , ze znajddzie się ktoś kto będzie mógł pomóc.
  A sprawa wygląda następująco:
  Próbuję odnaleźć(można nazwać zlokalizować) osobę po numerze telefonu komórkowego, zaznaczam ze jest t otelefon na kartę, niezarejestrowaną, do tego nieaktywny. Zatem moze być nadal używany z inną kartą(ale tego nie wiem, nie potrafiesprawdzić i dowiedziec sietego); wiem, że napewno karta była w conajmniej dwóch aparatach telefonicznych używana; proszę o pomoc, jeśli ktosmógłby wogóle coś pomóc, moze polecić kogoś kto się tym zajmuje(niekoniecznie legalnie); koszty wiadomo, ze są nieuniknione, ale...trzeba podjać wszelkie kroki aby wyjaśnić sprawę.
  z góry dziękuję i czekam na odzew.

 • #2 13 Kwi 2008 13:49
  zdzichu6969
  Poziom 23  

  Wydaje mi się ze to nierealne domowymi sposobami. Nawet nie wiem czy policja dysponuje takimi mozliwościami.

 • #3 16 Kwi 2008 13:58
  zaniak
  Poziom 10  

  Domowymi sposobami nierealne - jeśli chodzi o Policję - może namierzyć po nr IMEI telefonu.

 • #4 16 Kwi 2008 19:09
  lukaczmarek
  Poziom 10  

  Chcesz odszukać posiadacza karty telefonicznej czy samego telefonu? Jeśli telefonu to da się dość dokładnie określić miejsce wykonywania połączeń z telefonu ale to tylko na policji i z tego com się orientuje to zajmują się tym tylko w poważnych przypadkach

 • #5 20 Kwi 2008 04:14
  dexi
  Poziom 29  

  Ogólnie rzecz biorąc lokalizacją zajmują się sieci komórkowe, jednak robią to tylko na uzasadnione żądanie policji. Lokalizuje się w tedy użytkownika po numerze telefonu lub numerze IMEI komórki. Dokładność namierzenia danego urządzenia jest naprawdę niewiarygodna.

  Jeżeli np. ktoś ukradnie ci komórkę, ważnym jest by nie blokować ją od razu, to zwiększa możliwość wykrycia przestępcy, no... chyba że potrafi zmienić numer IMEI (w większości przypadków nie stanowi to jakiegoś dużego problemu: komputer, albo specjalny BOX).

 • #6 01 Maj 2008 02:40
  wcale
  Poziom 12  

  Wątpię aby policja miała takie możliwości...
  Namierzanie to raczej w przypadku terrorystów, lub zagrożenie bezpieczeństwa narodowego ;)
  w innych np: jakiś psychol zarąbie kilkadziesiąt osób, to wątpię aby go namierzali...
  Sam trochę szukałem w tym temacie jak mi zwinęli komórkę.

 • #7 01 Maj 2008 02:58
  dexi
  Poziom 29  

  No wiesz... to jest możliwość policji, a czy się do tego przykładają, czy nie, to ja nie wiem. Jeżeli zaś chodzi o zagrożenie życia lub zdrowia, policja ma obowiązek dostać na żądanie (prawdopodobnie przez sąd) wszelkie możliwe informacje na temat przestępcy. Ale to nie policja ma możliwość namierzania, ale operatorzy (chodzi o sieci komórkowe). Z całą pewnością nie wydają oni takich informacji tak łatwo, że wystarczy ich o to poprosić a oni dostarczą ci to mailem.

  Przy namierzaniu kogokolwiek przynajmniej jedna rzecz musi być o użytkowniku wiadoma: czy to numer telefonu czy IMEI. Trzeba zauważyć, że jeśli złodziej komórek zna się na rzeczy to pierwsze co zrobi, to wyłączenie komórki, a później zmiana numeru IMEI. Wtedy szukaj wiatru w polu.

 • #8 01 Maj 2008 14:16
  wcale
  Poziom 12  

  Perwsze co robi złodziej, to wyjmuje baterie, a później wyrzuca kartę.
  A odnośnie tego co piszesz, to niestety policja nie ma takich uprawnień.
  Dopiero gdy prokurator włączy się do akcji, to możesz poznać numer zastrzeżony.
  Natomiast namierzanie to tak jak pisałem wcześniej.
  Gdyby to było takie proste z tym namierzaniem, to złodzieje mieli by przerąbane ! ale w jakich innych celach mogło by to być wykorzystywane :D
  Weź jako przykład jakiegoś złodzieja, który posiada telefon i kradnie auto, lub gdzieś się włamuje. Nie tylko można udowodnić, że był w danym miejcu, ale i skąd dokąd się udał.
  Sam widzisz, że tego nie ma ;)

 • #9 01 Maj 2008 22:44
  dexi
  Poziom 29  

  W 100% się zgadzam. Przecież napisałem, że przez sąd. Słyszałem o przypadkach, gdy sieć komórkowa odmówiła policji dostępu do takich danych. Nie pracuję też w żadnej sieci, ale mniej więcej wiem, jak to działa.

  Oczywiście po części to dobrze, a po części źle, że są takie sytuacje. Co do złodzieja, najpierw trzeba znać jego dane, żeby coś można było o nim powiedzieć. Prokuratura nie może działać "ad hoc" zbierając dane o każdym użytkowniku aż do czasu, gdy znajdzie winnego przestępstwa. Ale od dawna wiadomo, że trudno dziś o prywatność i bezpieczeństwo danych. Sieci komórkowe mają mnóstwo informacji o swoich użytkownikach, włącznie z treściami smsów.

  Co do "namierzania", sieci komórkowe mogą z dużą dokładnością powiedzieć, gdzie się znajdujesz, ale nie zawsze i nie wszędzie. Poza tym określenie położenia na tej podstawie bywa zawodne i nie zawsze dokładne na tyle, by być pewnym w 100%.

  Podobno podobną technikę wykorzystuje w telefonach komórkowych aplikacja Maps . Gdy urządzenie nie ma wbudowanego GPS położenie próbuje określić na podstawie sygnału z nadajników. Prawdopodobne położenie jest zaznaczone w postaci okręgu i nierzadko swym zasięgiem obejmuje dość duży teren. Czytałem o tym w jakiejś gazecie, ale nie miałem szansy tej informacji sprawdzić (więc nie maltretujcie mnie, gdyż ta informacja nie jest do końca sfalsyfikowana), bo mam wbudowany w komórkę GPS i na jego podstawie Google Maps określa położenie.

 • #10 01 Maj 2008 22:56
  forumelektronika
  Poziom 15  

  A nie możesz poprostu na ten telefon zadzwonić i się umówić, np raz kłamiąc że szukasz pracy a innym razem pytasz czy zajmuje się naprawą telefonów i że masz x sztuk do roboty.
  Napewno się namówi na spotkanie tylko dobrze kombinuj.
  Jeśli nie wiesz jak popytaj kogoś kto pracuje w zusie oni umieją wiele i nie tylko oni.
  Jak już się umówisz to idż mu powiedz o co ci chodzi to facet lub facetka sopokojnie zwróci telefon, bo dla niego jeden w te czy wewte.
  Możesz namówić znajomych żeby coś chcieli od niego i napewno się gdzieś namówi, może jakaś laska na coś słodkiego.
  Raz wymierzyłem w banalny sposób, zadzwoniłem pod nr i gość odebrał i powiedział że nie ma czasu bo naprawia komputer.
  Więc jak zadzwoniłem za chwilę to już umówiliśmy sie i wpadł na serwis z moją komórą którą mu ubiłem przy nim bo mi już nie zależało bo nie był to zwykły gnojek.
  A żebyście widzieli jak szybko wyleciał z warsztatu.

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME