Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alpine CDA-9854R zanika zasilanie wzmacniacza Remote

sebcosk 19 Kwi 2008 14:59 1232 4
  • #1 19 Kwi 2008 14:59
    sebcosk
    Poziom 12  

Witam.
    Marka Alpine znana z jakości i niezawodności to przeszłość?
    Problem jak wyżej.
    Zanika sygnał 12V Remote do załączania wzmacniacza i anteny elktrycznej. Na 100% 12V nie wychodzi z radia. Wystawia je scalak do którego się jeszcze nie dogrzebałem sądząc żę to może przelotka lub jakieś połączenie.
    Przy braku 12V scalak się bardzo grzeje jest to dość odczuwalne i wystawia 1,2V na Remote. Tyle zdążyłem pomierzyć bo dizje się to rzadko i cięzko to namierzyć. Ale wydzielanie ciepła wskazuje mi na zwarcie np do masy gdzieś lub uszkodzenie samego scalaka.

Czy ktoś może wie jaki tam sieci scalak odpowiadający za te funkcje. Podejrzewam że odpowiada też za inne,

0 4
  • #2 19 Kwi 2008 23:16
    rema
    Poziom 27  

Witam. Podaj nazwę tego scalaka. Lub schemat radia, bo prawdopodobnie te zasilanie jest podawane z końcówki mocy.

0
  • #3 20 Kwi 2008 12:44
    sebcosk
    Poziom 12  

rema napisał:
    Witam. Podaj nazwę tego scalaka. Lub schemat radia, bo prawdopodobnie te zasilanie jest podawane z końcówki mocy.

Nie jest podawane z końcówki mocy!!!

Przyczytaj treść mojego postu jeszcze raz

0
  • #4 20 Kwi 2008 22:02
    rema
    Poziom 27  

Wiesz czasem ktoś nie rozpoznaje końcówki mocy od scalaka i dlatego napisałem że prawdopodobnie. Bez urazy. No ale spawdz wszyskie elementy leżące w gałęzi tego wyjścia. Pozdrawiam.

0
  • #5 21 Kwi 2008 09:12
    sebcosk
    Poziom 12  

rema napisał:
    Wiesz czasem ktoś nie rozpoznaje końcówki mocy od scalaka i dlatego napisałem że prawdopodobnie. Bez urazy. No ale spawdz wszyskie elementy leżące w gałęzi tego wyjścia. Pozdrawiam.

W sumie to pracowałem w ASO Sony na dziale audio 5 lat. Prześledziłem wszystko bo schematu nie mam i nic nie wskazuje na na zwarcie. Stawiam na scalak.
    Ale prawdopodobnie bede miał gwarancje więc wyślę do ASO Alpine - gdyż jest to moje prywatne radio

0
  Szukaj w 5mln produktów