logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Brak obrazu po wymianie procesora na P4 2GHz w Shuttle MV42N

pucrek 19 Kwi 2008 18:24 1201 8
REKLAMA
  • #1 5054431
    pucrek
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Witam.Po wymianie procesora z celeron 2ghz na P4 2 ghz w plycie shuttle MV42N zapadly ciemnosci.. Komputer chodzi ,dioda hdd swieci nawet ciagle a na monitorze pisze ze to nie jest optymalna rozdzielczosc obrazu .Nawet tych wszystkich danych o systemie przed startem windowsa nie pokazuje .Restart biosa nic nie dal. po wlaczeniu tylko popiskuje z glosnika . Wpierw raz (jak przy restarcie) po czym ok 10 sekund pauzy ,po czym 2 razy i znow ok 5 sekund pauzy po czym raz .

    Dodam ze procesor nabylem uzywany i nie wiem czy jest dobry niemniej po wlozeniu starego celerona dalej jest to samo.. Co to moze byc?????????padla plyta poniewaz zalozylem uszkodzony procek???


    aaa zapomnialem jeszcze ze P4 ma 400MHz fsb
  • REKLAMA
  • #2 5054494
    grkz
    Poziom 15  
    Posty: 208
    Pomógł: 5
    Ocena: 27
    Na to wygląda że padła płyta przez uszkodzony procesor. Sprawdź przed załączeniem starego celerona-->reset biosa, jeżeli nic nie pomoże sprawdź jeszcze karte graficzną oraz odepnij inne podzespoły ja tak miałem jak karta nie była dobrze wpięta ale w to osobiście wątpie. Zresetuj BIOS przez zworke CMOS.
  • REKLAMA
  • #3 5054563
    pucrek
    Poziom 2  
    Posty: 4
    zresetowalem.wyjalem wszystko ... nic nioe pomoglo .dalej to samo
  • REKLAMA
  • #4 5054628
    KSRhaziel
    Poziom 36  
    Posty: 3248
    Pomógł: 271
    Ocena: 275
    Pamiętasz może jaką wersję BIOSu miałeś lub możesz odczytać z kości?
  • REKLAMA
  • #5 5054647
    AndKoc
    Poziom 17  
    Posty: 228
    Pomógł: 19
    Ocena: 12
    Taki opis jest na stronie shutla:

    Blank Screen after driver installing

    After installing the driver for ATI series AGP 4x VGA card on MV42N mainboard, why do I get a blank screen? Then no matter what I do, system powers up but still blank screen.

    Please follow the following steps to avoid the problems :

    * Disable AGP 4x mode or change to 2x mode in Bios
    * Install O.S
    * Install VIA 4-in-1 drivers (4.29V or later)
    * Install ATI VGA driver
    * Enter to O.S
    * Restart the system and go back to Bios Setup to enable AGP 4x mode.

    Skoro piszą o takim błędzie to może przestaw w biosie (o ile możesz do niego wejść) na AGPx2
    Odłącz też w biosie wszystkie urządzenia (karty dźwiękowe, sieciowe, dyski i stacje fdd,CD) wszystko ci możliwe. Uruchom też load default albo optimal. Spróbuj ponownie flashować bios.
  • #6 5054659
    KSRhaziel
    Poziom 36  
    Posty: 3248
    Pomógł: 271
    Ocena: 275
    AndKoc napisał:
    Taki opis jest na stronie shutla:

    Blank Screen after driver installing

    After installing the driver for ATI series AGP 4x VGA card on MV42N mainboard, why do I get a blank screen? Then no matter what I do, system powers up but still blank screen.

    Please follow the following steps to avoid the problems :

    * Disable AGP 4x mode or change to 2x mode in Bios
    * Install O.S
    * Install VIA 4-in-1 drivers (4.29V or later)
    * Install ATI VGA driver
    * Enter to O.S
    * Restart the system and go back to Bios Setup to enable AGP 4x mode.

    Skoro piszą o takim błędzie to może przestaw w biosie (o ile możesz do niego wejść) na AGPx2
    Odłącz też w biosie wszystkie urządzenia (karty dźwiękowe, sieciowe, dyski i stacje fdd,CD) wszystko ci możliwe. Uruchom też load default albo optimal. Spróbuj ponownie flashować bios.


    To jest problem w przypadku zmiany sterowników karty graficznej... Więc koledze chyba raczej się nie przyda, skoro nie może nawet odpalić kompa.
  • #7 5054795
    snajpersky
    Poziom 11  
    Posty: 21
    Pomógł: 1
    dobrym rozwiazaniem bylo by podpiecie karty POST skoro cos tam piszczy w glosniku . Pokazalo by co jest nie tak .Z tego cos piszesz to pewnie nei mozesz zmienic ustawien w BIOSie . Ewentualnie mozna stworzyc takie cos http://www.serwis4u.com/kody_post/ . Podejrzenia plyta ewentualnie pamieci ale raczej nie skoro wszystko wyjales i nadal nie dziala ,warto czasami przeczyscic bank pamieci RAM i wlozyc kosc jeszcze raz, czasami pomaga na podobne dolegliwosci .Dobre procka wlozyles ?

    Pozdrawiam
  • #8 5055058
    pucrek
    Poziom 2  
    Posty: 4
    wszystko juz probowalem co sie da .Nadal ciemno i do biosu wejsc tez nie moge .POST nawet nie dziala
  • #9 5055739
    movzx
    Poziom 40  
    Posty: 6585
    Pomógł: 731
    Ocena: 1268
    Sprawdź jeszcze dla pewności zasilanie, ale wygląda na to że ubiłeś płytę... nie uderzyłeś jej przy zakładaniu np. radiatora? Uziemiłeś się przed pracą? Karta diagnostyczna pomoże znaleźć usterkę, ale nie wiadomo czy uda się ją usunąć.

Podsumowanie tematu

✨ Po wymianie procesora z Celerona 2 GHz na Pentium 4 2 GHz (FSB 400 MHz) w płycie głównej Shuttle MV42N pojawił się problem z brakiem obrazu i niemożnością wejścia do BIOS-u. Komputer uruchamia się, dioda HDD świeci, ale monitor wyświetla komunikat o nieoptymalnej rozdzielczości, a przed startem systemu nie pojawiają się żadne informacje. Z głośnika słychać charakterystyczne sygnały dźwiękowe (POST beep codes) w sekwencji 1-2-1, co wskazuje na błąd sprzętowy. Próby resetu BIOS-u przez zworkę CMOS, odłączenia wszystkich podzespołów, w tym karty graficznej, oraz ponownego włożenia pamięci RAM nie przyniosły efektu. Nie można wejść do BIOS-u ani uruchomić POST. Podejrzenia dotyczą uszkodzenia płyty głównej spowodowanego wadliwym procesorem lub błędnym montażem (np. brak uziemienia, uszkodzenie mechaniczne przy instalacji radiatora). Wskazano również, że problem nie jest związany ze sterownikami karty graficznej, gdyż system nie startuje. Zalecane jest użycie karty diagnostycznej POST do identyfikacji usterki, jednak naprawa może być niemożliwa. Dodatkowo, w dokumentacji Shuttle MV42N opisano problem z trybem AGP 4x, ale nie ma to zastosowania w obecnej sytuacji, gdyż BIOS jest niedostępny.
REKLAMA