Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Złe sterowniki monitor LCD NEC AccuSync LCD223WM ?

barytek 20 Kwi 2008 08:45 2554 8
  • #1 20 Kwi 2008 08:45
    barytek
    Poziom 23  

Witam!
    Mam problem ze sterownikami do monitora.
    Przy uruchamianiu systemu wyskakują mi dwa okienka, że mam nie zainstalowany sprzęt.
    Jeżeli kliknę na zainstaluj to wtedy jest kaplica.
    Monitor już po resecie nie działał.
    Tak samo jest jak przy włączaniu systemu przy odłączonym monitorze. Chyba wtedy sam instaluje sterowniki.
    Potem nie sposób jest to naprawić.
    Na szczęście mam na tym komputerze zainstalowaną usługę ZDALNY PULPIT, jak by nie to to bym musiał zawsze robić reinstalkę windowsa. Usuwam sterowniki i działa.
    Co mogę z tym zrobić?
    A takie sytuacje zdarzają się przynajmniej kilka razy w miesiącu.

0 8
  • #2 20 Kwi 2008 10:52
    EBC41
    Poziom 28  

Napisz jaki masz monitor LCD i jak jest podłączony do k.graficznej. Osobiście nie spotkałem się z sytuacją żeby monitor potrzebował jakichkolwiek sterowników. Conajwyżej plik inf żeby ukryć nieobsługiwane tryby.. Jak dla mnie jest to bardziej wina grafiki

0
  • #3 20 Kwi 2008 11:21
    barytek
    Poziom 23  

nVIDIA GeForce4 MX 440 with AGP8X. Monitor: NEC AccuSync LCD223WM 1680x1050

0
  • #5 16 Maj 2008 12:56
    barytek
    Poziom 23  

Ten sterownik nic nie zmienił.

0
  • #6 16 Maj 2008 13:21
    mpn103
    Poziom 34  

barytek napisał:
    Usuwam sterowniki i działa

Jakie sterowniki kolega usuwa?

0
  • #7 15 Cze 2008 20:06
    barytek
    Poziom 23  

Chodziło mi że usuwam wszystkie sterowniki od kraty graficznej i monitora.
    Już dawno nie używałem starego komputera. Monitor zazwyczaj podłączam do laptopa i pracuje na dwóch monitorach. Ostatnio zaistniała potrzeba korzystania z starego komputera. Włączam go. Wszystko jak by normalnie się uruchamia. Windows się uruchamia. W momencie w którym powinien pojawić się ekran logowania monitor gaśnie. Więc mimo najnowszy szych sterowników do monitora i kraty graficznej nic się nie zmieniło.
    Loguje się przez zdalny pulpit i widzę że Windows dodał sobie jakiś domyślny monitor. Czy da się tak ustawić w Windowsie aby nigdy i w żadnym przypadku nie mógł nic zmieniać ze sterownikami?

0
  • #8 15 Cze 2008 22:58
    mpn103
    Poziom 34  

Za duża częstotliwość odświeżania ekranu ustawiona we właściwościach ekranu.

0
  • #9 16 Cze 2008 02:16
    soviet100
    Użytkownik obserwowany

Tak jak mój przedmówca mówi . Bo skoro okienko POST i ładowanie systemu się pokazuje to wina odświeżania. Zmień w Ustawianiach grafiki na 60Hz.

A mam takie małe pytanie cz jeżeli zastosujesz rozdzielczość 1024 x 768 czy monitor poprawnie działa ?

0