Witam!
Wykonałem układ pt. Zdalne sterowanie przez sieć energetyczną. Schematy są na elektrodzie. Układ ma trochę mały zasięg chciałem go poprawić.
Zastanawiam się czy dobudować dodatkowy uklad wzmacniający w odbiorniku- chyba najlepiej byłoby zastosować jakiś wzmacniacz rezonansowy przed detekcją. Czy może raczej skupić się na nadajniku i spróbować zwiększyć jego zasięg(zwiększyć napięcie nakładane na nap. sieci?). f=100kHz
Poniżej fragmenty schematów nadajnika i odbiornika
Wykonałem układ pt. Zdalne sterowanie przez sieć energetyczną. Schematy są na elektrodzie. Układ ma trochę mały zasięg chciałem go poprawić.
Zastanawiam się czy dobudować dodatkowy uklad wzmacniający w odbiorniku- chyba najlepiej byłoby zastosować jakiś wzmacniacz rezonansowy przed detekcją. Czy może raczej skupić się na nadajniku i spróbować zwiększyć jego zasięg(zwiększyć napięcie nakładane na nap. sieci?). f=100kHz
Poniżej fragmenty schematów nadajnika i odbiornika