Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV plazma Panasonic TH-50PHW3 brak obrazu i dzwieku

22 Kwi 2008 04:09 6849 21
  • Poziom 12  
    Plazma uszkodzona ,po wlaczeniu poczatkowo swieci sie LED w kolorze zielonym,po uplywie okolo 15 sek.zmienia sie na kolor czerwony i pokazuje kod 2 scan driver 1.Po zdjeciu tylnej obudowy i podlaczeniu napiecia na blokach sc i ss nie zapalaja sie LED.Brak foni i wizji,ekran ciemny.Czy ktos moze naprawial taka plazme?lub inne Panasonika?,z takim lub podobnym problemem.
  • PCBway
  • Poziom 12  
    Plyte SC w miare mozliwosci sprawdzilem,nie bylo zimnych lutow,napiecia przez chwile tz.okolo 15 sek dochodza. Czy prawidlowe trudno powiedziec poniewaz nie mam schematu,15v pisze na plytce jako punkt pomiarowy to jest,natomiast TPVset,TPVAD(minusowe),TPVbk,przez chwile tez sa ale nie jestem pewny czy wartosc jest prawidlowa.Po okolo 15 sek jak tylko zadziala jeden z przekaznikow na plycie zasilacza napiecia spadaja i zapala sie LED na czerwono z frontu,wentylatory przestaja pracowac.Ja mysle ze jest to usterka na plycie zasiacza. Plyta ta ma nazwe TNPA1905 i druga TNPA1908,elektrolity maja prawidlowy ksztalt,zimnych lutow nie ma,szukam STB 5v i 5V ale do tego przydal by sie schemat czy moze ktos posiada ? nawet samych tylko plyt TNPA1905 i TNPA1908.Druga sprawa ktora mnie zastanawia to plyta procesor D.Wylacznik sterowany jest bezposrednio z procesora ,plyta w wiekszosci zasilana powinna byc z 5v,jezeli go nie ma to moze byc tu problem ? Plazma uszkodzona zostala przez wielokrotne wlaczanie i wylaczanie bo nie chciala zaskoczyc do odbioru.Czy ktos ma jakies przypuszczenia,albo doswiadczenie z plazmami Panasonic?
  • PCBway
  • Poziom 40  
    Plazmy Panasonic naprawia serwis centralny tego producenta w W-wie ul Białostocka 5, zajmują się też tam regeneracją modułów.
  • Poziom 21  
    Satgal niekoniecznie naprawiaja w Warszawie u mnie też :) a jestesmy serwisem we Wrocławiu.
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Plazma dalej nie pracuje,brak wizji ekran nie swieci.Znalazlem troche dokumentacji,nie jest to z plazmy Th-50PHW3 ale jest bardzo podobna do mojej.Rozlaczanie przekaznika na plycie zaslacza po uplywie ok. 15 sek to dzialanie i prawidlowe ukladu zabezpieczen.Sprawdzilem i naprawilem zimne luty z bloku SC,co by mazna w sensowny sposob bez schematu sprawdzic w bloku SD sa tam 4 uklady z radiatorami na gorze i podlaczenia.Plazma pokazuje kod 2 LED .Czy moze ktos naprawial Panasonika z tym problemem?czy ktos posiada schemat tego modelu?
  • Spec od TV
    Często padają moduły Y i Z SUS, prawda taka, że od podstawienia ich trzeba zaczynać naprawy tv plazmowych w wypadkach gdy zasilacz pracuje poprzwnie. A ciężko zainwestować czasami ok. 1000PLN w nowe moduły. Sprawdź prąd jaki pobierają moduły, jak będzie na pograniczu zastosowanych bezpieczników, to mam rację.
    pozdrawiam

Dodano po 3 [minuty]:

ps: kod 2 LED to: Check SD board.
  • Poziom 12  
    Po raz drugi powrocilem do zasilacza,przeszkadza troche ten caly uklad zabezpieczen auto,ale w sumie jest to bardzo dobre ,bo jednak zabezpiecza.Nie mam schematu,ale znalazlem na wejsciu zasilacza uklad MC33262P,pracuje czesto w ukadach zabezpieczen i po pomiarach jego out jest z ujemnym napieciem co dalej nie moze zalaczyc dalszego ukladu juz "silowego",sprobuje go wymienic.Na plycie SD naprawilem zimne luty,zwracajac szczegolna uwage na radiatory poniewaz masa i to chyba jest "sposob" laczy sie przez radiatory.Zwrocic potrzeba uwage ze nie wszystkie radiatory sa na masie.W dalszym ciagu szukam rozwiazania mojego problemu,czy moze ktos ma schemat?Znalazlem troche innych spraw zwiazanych z Panasonic plazma,nie tycza mnie bezposrednio,moze ktos bedzie chcial zabaczyc,jest to testowanie problemu.

Ponownie przypominam o p.15 regulaminu - po znakach przestankowych muszą być spacje! [Mirek Z.]
    Załączniki:
  • Poziom 14  
    witam, pracuje dwa lata na serwisie produkcij, naprawiam tv plazmowe a paracuje w Plzen w Panasonicu , jako pracownik techniczny mam dostep do wszystkich dokumentacji technicznych i oprogramowania do plazm oraz lcd Panasonica, jak bede mial czas w pracy to sciagne co potrzebujesz, tymczasem mozesz zaczac prosta diagnoze odlaczajac tuner od reszty, wylaczy odpinasz tasme od SC-PCB , wylaczy odpinasz przewod od SS-PCB, ten z dolu od C-PCB, dalej wylaczy odpinasz wszystko od D-PCB zostawiajac zapiety tylko przewod z zasilacza, wylaczy odpinasz przewody VSUS od SS-PCB, SC-PCB, wylaczy zostaje P-PCB, D-PCB, przy odpieciu ktoregos bordu przestanie wylaczac to znaczy ze tam masz usterke
  • Poziom 12  
    Metode wylaczania zastosowalem wczesniej,uszkodzenie pokazuje pcb D,lub pcb P board.Obecnie nie mam PFC 400V,spowodowane jest to prawdopodobnie automatyka SOS albo tym samym Stop.Pytanie moje jest: jak w bezpieczny sposob odlaczyc SOS,aby sprawdzic poszczegolne dzialania ukladow w P board?.W bloku zasilacza wymienilem mc 33262, nie dalo to nic,nie startuje 400V,sprawdzilem P6,oraz P5, strona pierwotna wszystko wyglada ok, mysle ze nie puszcza SOS.Drugie pytanie moje jest w jaki sposob resetuje sie eprom?czy wykonuje to tylko wtedy gdy jest zalaczony pcb D i pcb P czy wszystkie pcb?.Co moge? bo dalej nie posiadam schematu zdzialac podlaczajac napiecie do pcb P odlaczonej calkowicie od ukladu czyli na stole, bo jest uklad SOS?