Witam
Musze podlaczyc 2 porty ukladu(GSM) do Atmegi.
1 port GSM ma byc zwierany do masy (wlacz/wylacz).
2 port GSM chce odczytywać, jaki jest jego stan.
W przypadku 1 portu, moge ustawic port Atmegi na wyjscie i ustawic stan 0, wtedy port 1 GSM bedzie mial stan niski.
Tylko boje sie, ze jak dam stan wysoki, to upale ten 1 port GSM.
Dlatego tez postanowilem robic to przez tranzystor BC547 (dodajac 10k na baze i 10k miedzy baze a emiter).
Jezeli chodzi o port 2 GSM, to moge podlaczyc, go do atmegi ustawiajac w niej port jako wejscie (bez podciagania). Z tym, ze jak cos zle ustawie w programie, to znow cos moge upalic.
Moze rezystor 10k miedzy portami zalatwi sprawe?
Czy te rozwiazania beda dobre? Moze sa jakies lepsze?
Pozdrawiam
Musze podlaczyc 2 porty ukladu(GSM) do Atmegi.
1 port GSM ma byc zwierany do masy (wlacz/wylacz).
2 port GSM chce odczytywać, jaki jest jego stan.
W przypadku 1 portu, moge ustawic port Atmegi na wyjscie i ustawic stan 0, wtedy port 1 GSM bedzie mial stan niski.
Tylko boje sie, ze jak dam stan wysoki, to upale ten 1 port GSM.
Dlatego tez postanowilem robic to przez tranzystor BC547 (dodajac 10k na baze i 10k miedzy baze a emiter).
Jezeli chodzi o port 2 GSM, to moge podlaczyc, go do atmegi ustawiajac w niej port jako wejscie (bez podciagania). Z tym, ze jak cos zle ustawie w programie, to znow cos moge upalic.
Moze rezystor 10k miedzy portami zalatwi sprawe?
Czy te rozwiazania beda dobre? Moze sa jakies lepsze?
Pozdrawiam