Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner Yamaha RX-V596 RDS

Bartxxx 20 Sty 2004 00:53 5470 16
  • #1 20 Sty 2004 00:53
    Bartxxx
    Poziom 15  

Witam
    Na wstepie prosze o pilna pomoc bo za chwile wyp... go przez okno. Objaw jest taki ze wlacza sie na pol sekundy i wszystko gasnie. Wyglada na jakies zabezpieczenie ale nie moge doszukac sie usterki. Zasilacz wyglada na sprawny, w czasie dzialania (polsekundowego) napiecia sa ok, koncowki sprawne, stabilizatory sprawne, wizualnie ok, nic nie smierdzi :) Modul tunera pomijam bo jest ok.
    Pozdrawiam
    Bartxxx

0 16
  • #3 20 Sty 2004 22:12
    Bartxxx
    Poziom 15  

Na wyjsciach koncowek do samych przekaznikow jest -27,7v (stalego) - oba kanaly

0
  • #5 20 Sty 2004 23:06
    neutralizator
    Poziom 19  

przeciążenie...i nic innego. ja w swoim rx-v620 miałem tak samo...ustawiłem głośność przypadkowo na full i wtedy działało właśnie to zabezpieczenie...popróbuj go włączyć jednocześnie naciskając volume down...kilka prób powinno mu pomóc jak zdąży zniżyć sobie poziom głośności do jakiegoś normalnego stanu...

0
  • #7 22 Sty 2004 02:27
    Bartxxx
    Poziom 15  

Mam co najwyzej napiecie +25 i -25V ale one przy wlaczaniu sa ok. Co do przeciazenia to ma on volume na potencjometrze :). Zauwazylem ze jak odlacze plyte tunera to wlacza sie juz na sekunde i gasnie. Gdzie szukac ? Zasilacz czy wzmacniacz ? Koncowki sprawdzalem na mierniku.
    Pozdrawiam

0
  • #8 11 Lut 2004 20:56
    Bartxxx
    Poziom 15  

HELP !!! Nie wiem w dalszym ciagu od czego zaczac HELP !!! :?:

0
  • #9 01 Maj 2004 01:35
    Bartxxx
    Poziom 15  

Sprawdzilem wszystko co mozna (miernikiem) sprawdzic. Wszystke tranzystory/diody sa ok. Nie znam sie na wzmacniaczach i prosze o podpowiedz na czym jest zrobione zabezpieczenie, ktore moze sie w tym przypadku zalaczac. Czy ktos ma moze schemat do tego cuda ?

0
  • #10 01 Maj 2004 02:06
    Rocky24
    Poziom 19  

ja bym ci radzil na poczatek wszstkie kable od niego odlaczyc zeby ww razie czego miec pewnosc .A tak przy okazji czy przy wlaczeniu glosniki wysuwa troszke ? albo moze cos slychac ?? podaj mi jeszcze jakie to są koncowki bo mozliwe ze nic niebedzie slychac na poczatku bo koncowka moze miec w opcji opuznienie zalanczania kolumn lub jest to zrobione tusz za koncoweczka :) odpowiedz w miare szybko pomyslimy ja mialem podbny z serji rx i robilem cuda a tu nagle wszstko niedzialalo tylko z tego wzgledu ze microwlacznik byl pier,,,,,,. itd..

0
  • #11 01 Maj 2004 02:44
    Bartxxx
    Poziom 15  

Nie no oczywiscie ze sprawdzam wszystko bez glosnikow. Przy wlaczaniu brak jakiejkolwiek reakcji ze strony glosnikow - nic nie slychac. Koncowki: 2sc4468 i 2sa1695

0
  • #12 09 Gru 2014 19:47
    jurij1994
    Poziom 11  

Jesteś pewny, że poprawnie mierzysz tranzystory w końcówce? Skoro wzmacniacz wyłącza się po chwili, to załącza się zabezpieczenie najprawdopodobniej z którejś końcówki. Na Twoim miejscu odłączył bym końcówki mocy wraz z tranzystorami sterującymi i spróbował bym ponownie uruchomić yamahe. Możesz też spróbować Kilku krotnie załączyć ampa i zobacz czy grzeją się te duże rezystory 0.22ohm.

Dla osób zmagających się z tym problemem w moim przypadku amp wogóle sie nie włączał tylko pstrykał przekaźnik przy trafie. Uszkodzone były 2 tranzystory - 2sa1695 i 2sc4468 w jednym kanale, po odłączeniu sprzęt zaczął działać z wyłączeniem uszkodzonego kanału

0
  • #13 10 Gru 2014 12:02
    Bartxxx
    Poziom 15  

Wiesz, dzis nie jestem juz nawet pewien czy to ja zaczynalem ten temat, bo nie pamietam juz ani tematu ani wzmacniacza. Patrzyles na date?

0
  • #14 10 Gru 2014 16:22
    jurij1994
    Poziom 11  

No cóż...
    Ale moja odpowiedź myślę, że pomoże osobą, które i tak będą się zmagały z tym modelem, bo przecież nadal jest i będzie w użyciu

0
  • #15 14 Gru 2014 17:28
    jurij1994
    Poziom 11  

Mam pilne pytanie jaki tranzystor w końcówce mocy jest umieszczony pod symbolem q522. jest to tranzystor sterujący przyklejony do radiatora, a nie mogę znaleźć schematu, z którego mógł bym odczytać jego dane

0