Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mała tablica wyników - jaki¶ schemat lub linki?

29 Kwi 2008 15:35 1609 5
  • Poziom 9  
    Może to zabrzmi głupio
    Jak w temacie. Zastanawiam się jak zrobić mał± tablicę wyników do baseballa. Ma nie zawierać zegara. Chodzi o to: naciskam guzik i do punktów dodaje się 1. A odno¶nie Strike i Out to naciskam i jak osiagnie 3 naciskam znowu i jest 0. Przy ball'ach analoagicznie tylko ze do 4. Lub może byc tez obok tego guzik zerujacy do 0. Najlepiej na wy¶wietlaczach LCD.
    Ma być mała na płytkę taka 'kieszonkowa'. Nie wiem czy da rade cos takiego zrobic.
    Rysunek pogl±dowy:
    Mała tablica wyników - jaki¶ schemat lub linki?
  • Poziom 23  
    Albo jaka¶ kostka atmegi albo układy logiczne z funkcj± reset
  • Poziom 9  
    moze byc cos a'la licznik impulsów ale mi chodzi o taki na max. dwa wy¶wietlacze. mile widzine schematy lub linki
    @edit: żeby nie było zbyt skomplikowane co¶ a'la:
    http://jaglarz.com/ja/elektronika/schematlicznik.htm
    tylko na 2 wy¶wietlacze i na 1 wy¶wietlacz
    mogloby byc na baterie
  • Poziom 15  
    Jak to ma być proste, to tylko mikroprocek wchodzi w grę. A już na pewno je¶li to chcesz mieć na lcd. Można by to też zrobić na licznikach (np. 7490), tylko po pierwsze komplikuje to układ a po drugie po co kupować kilka kostek 74' skoro wystarczy jedna z prockiem i do tego jakie¶ zasilanie.
  • Poziom 9  
    generalnie to chodzi mi o schemat i wykaz czesci do licznika asynchronicznego mod 10(tak mi kuzyn radzi).
    blagam pomozcie i zapodajcie jakis schemat
  • Poziom 15  
    iwan3000 napisał:
    Można by to też zrobić na licznikach (np. 7490)
    TO jest wła¶nie licznik modulo 10 :D Poszukaj sobie na googlach o tym liczniku. Można tam znale¶ć kilka ciekawych publikacji. Następnie do każdego licznika musisz dodać transkoder 74246, aby zamienił on kod bcd wygenerowany przez licznik na kod dla 7-segmentowego wy¶wietlacza LED (chyba my¶lałe¶ wła¶nie o wy¶wietlaczu LED, a napisałe¶ LCD ;)) Jak znajdę trochę czasu to narysuję Ci przykładowy sterownik do jednego segmentu. Reszta będzie analogiczna.

Tylko nie licz na to, że kto¶ zrobi cały układ za Ciebie! My możemy co najwyżej co¶ Ci podpowiedzieć albo nakierować na dobr± drogę.