Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Witam czas na zmiane car audio .... Potrzebna pomoc!

likwidator 05 Maj 2008 09:51 1802 5
  • #1 05 Maj 2008 09:51
    likwidator
    Poziom 11  

Witam moja przygoda z car audio zaczela sie wlasnie dzieki temu forum:) dlugie godziny ,tygodnie ,miesiace na czytaniu opini itd doprowadziły iz w swoim golfie 4 posiadam teraz :
    radio - PIONEER DEH-P40MP
    glosnki przod - JBL CS 2165C
    sub - infinity REF 1250
    wzmacniacz - car power hbp 602
    Kiedy zalozylem ten sprzet przez rok mysalem ze wiecej do szcescia nie potrzeba bylo w miare czysto i glosno( raz babeczka w sklepie za raczke mnie wziela zeby pokazac jak jej szyba w sklepie lata od basu hehe:) )
    Ale teraz czas na zmiane ... na poczatek beda wygluszone drzwi , i juz od tego momentu zaczynaja sie schody ... czytam i czytam opinie i zdecydowalem sie na radio z wysuwanym monitorem CLARIONA -VRX578RUSB ale pomocy potzrebuje ejsli chodzi o przod i tył czyli suba.
    Powiedzcie mi czy to bedzie dobry pomysl na przod dac helixy dark blue podpiete pod wzmacniacz np. JBL GT5-A402E lub AUDISON SRX2 lubRockford Fosgate PUNCH P2002 ma to byc 2 kanalowy niedrogi nowy wzmak zeby napedzil przednie glosniki ... chyba ze te helixy zastapic czyms innym ale tyle o nich czytam i mysle ze zagraja dobrze szczegolnie w wytlumionych drzwiach i pod wzmakiem.... druga sprawa na tyl chce dac cos eleganckeigo i z klasa tu biore 2 suby pod uwage pierwszy to ALPINE SBE-1243BP drugi JBL GTO-1204BP i nad wzmakiem mam dylemat bo car powera chyba do niego nie dawac mysle o czyms z jbl wsyztsko ma byc nowe zero uzywek... jak myslicie czy to bedzie dobre rozwiazanie wymiana tego sprzetu ktory mam na ten... chodiz zeby bylo glosno .. jeszce bardziej wiernie gralo no i troszke fotele musza drzec jak przy infinity.. z gory dzieki

0 5
  • #2 05 Maj 2008 10:11
    tplewa
    Poziom 38  

Generalnie Helixy Dark to raczej glosniczki pod male moce. Jesli zmieniasz system radze zastanowic sie nad czyms innym.

Odnosnie wytlumienia to mozna najtaniej kominowka, choc obecnie dostepny
    jest standardplast (maty Vibroplast) http://www.standartplast.lv (sprzedawany tez pod marka Zealum)... dystrybutorem jest chyba Bariera Dzwieku. Jest sporo tanszy od Dynamat-a czy Stinger-a, a parametry ma nie duzo gorsze...

Cytat:

druga sprawa na tyl chce dac cos eleganckeigo i z klasa

to akurat JBL owi daleko do tego :)

Tez radze sie rozgladnac i poczytac forum, mozna znalezc wiele ciekawszych przetwornikow.

Jesli chcesz nowy sprzet to zapewne nie bedzie to zbyt tanie (zwlaszcza dobry wzmacniacz na przedni system), a nie podales
    kwoty jaka chcesz wydac aby cos polecac. Tak samo nie znam twoich preferencji muzycznych. Niestety ale aby gralo mocno i dobrze przy tym tanio i nowy sprzet moze sie okazac nierealne w realizacji...

0
  • #3 05 Maj 2008 10:35
    likwidator
    Poziom 11  

Bez przesady ... nie oczekuje nie wiadomo czego ... nie bede startowal w zawodach ... tak samo tyczylo sie to tego infinity co mam kazdy mowil lepiej cos innego zaryzykowalem i teraz z 10 moich kumpli chce go kupic dlatego ja zmeinaim na cos innego... na przod glosniki plus wzmak okolo tysiaca zlotych chce wydac mysle ze znajde jakies glosniki za 400-500 zloty i wzmaka do tego wystarcyz 2 kanlowy jaks niza polka jbl mysle ze to i tak zagra 10 razy lepiej pod jbl niz pod car powerem ... a co do suba wezme chyba alpinke na forum ktos psial ze ja ma i jest bardzo z neij zadowlony a kazdy polecal mu cos innego.... czasem trzeba zaryzykowac.... ja chce tylko dowiedziec sie ... czy helixy pod wzmakiem jbl takiego jak napsialem beda graly lepiej niz moje jbl ktore mam etraz w drzwiach ... nie chce wydac kasy a efekt ebdzie podobny... kwota jak chce przeznaczyt trudno powiedziec .... bo moge i 5 tysiecy tyle ze za duuzo na imprezy wydaje itd wiec raz mam za 2 godziny juz nie.. hehe

0
  • #4 05 Maj 2008 10:58
    tplewa
    Poziom 38  

Generalnie nikt nie mowi o zawodach :) aby sie w to bawic trzeba znacznie wiecej wydac :)

Poprostu mowie o sprzecie cos soba reprezentujacym, a nie marketowym chlamie i wynalazkach z chin :)

Niestety co do CarPowera to mam do niego wieksze zaufanie niz do JBL-a ktory polecial na psy... Choc nie jest to tez rewelacja.
    Wiec jesli chodzi o firme JBL to tutaj nikt z troche siedzacych ludzi w CA tego nie poleci...

Za taka kase idzie juz kupic juz jakies fajnie grajace glosniczki, ale podstawa to dobre ich zamocowanie i wytlumienie. Inaczej nie bedzie efektu, a moze i grac gorzej :) Tak jak mowilem Helixy to raczej podstawa pod radio i radzil bym zastanowic sie nad czyms innym.

Co do wzmacniacza na przod to wlasnie nalezy sie skupic na nim, bo on odpowiada powiedzmy za jakosc. Na sub-a zawsze mozna dac cos gorszego jakosciowo (byle wyrobil z moca).

Na przedni zestaw bardzo fajne sa stare sony XM (ale niestety chcesz nowy sprzet)... a trudno dorwac cos z tanich i nowych wzmakow ktore im dorownuja...

0
  • #5 05 Maj 2008 13:47
    likwidator
    Poziom 11  

Ehh teraz mam glosniki za 200 zloty w drzwiach ktore nie byly wygluszane i wydaje mis ie ze gra to fajnie chce je wygluszyc i przeznaczyc na glosniki i wzmaka tysiac zloty i okazuje sie ze nie ma co chyba z kilka tysiecy musze dozbierac zeby tam cos zagralo ehh....

0
  • #6 05 Maj 2008 14:22
    tplewa
    Poziom 38  

likwidator napisał:
    Ehh teraz mam glosniki za 200 zloty w drzwiach ktore nie byly wygluszane i wydaje mis ie ze gra to fajnie chce je wygluszyc i przeznaczyc na glosniki i wzmaka tysiac zloty i okazuje sie ze nie ma co chyba z kilka tysiecy musze dozbierac zeby tam cos zagralo ehh....

Najlpierw wytlum drzwi +panele i zobacz jak bedzie - choc wytlumienie tez nie jest tanie - nawet jak to robisz kominowka (100-200zl poleci). Efekt bedzie znacznie lepszy, poprostu bez wytlumienia glosnik ma male szanse na prawidlowa prace.

Kilku tysiecy nie trzeba wydawac, ale trzeba przyjac jakies rozsadne minimum. Nowy przyzwoity wzmacniacz dwu kanalowy na przedni kupisz w okolicach 500-700zl, 300-400 na glosniki i masz przedni zestaw na calkiem fajnym poziomie...

Jak by sie robilo na uzywanych wzmakach mozna i taniej :)

Cytat:

Ehh teraz mam glosniki za 200 zloty w drzwiach ktore nie byly wygluszane i wydaje mis ie ze gra to fajnie

Dosc czesto pozory myla - widocznie nie slyszales glosniczkow w podobnej cenie ale z fajnym wzmakiem i dobrze przygotowanych drzwiach... Po takich odsluchach szybko zmienia sie zdanie :)

0