logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Zmywarka Whirpool ADG7330, przerywa pracę, mruga 11x, awaria

zibisaper40 05 Maj 2008 19:11 11991 10
REKLAMA
  • #1 5108715
    zibisaper40
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Ocena: 1
    Witam mam zmywarkę whirpool adg 7330 po wlaczeniu po jakiejś chwili przerywa prace i zaczyna mrugac i podaje dźwiekiem awarie. mruga regulernie 11 razy mysle ze jest to oznaczenie usterki nie wiem jednak jakie. Może ktos mi pomoże? Z góry dzieki

    Proszę przeczytać regulamin forum, szczególnie pkt. 11 i poprawić temat postu.
    Nie kasować wpisów moderacyjnych.
    19:41 5.05.2008
    [_P_]

    ---
    Moderowany przez _PREDATOR_16:11 6.05.2008:

    Poporawiono temat na zgodny z regulaminem forum.

  • REKLAMA
  • #2 5109377
    wiesiekba
    Specjalista AGD
    Posty: 4140
    Pomógł: 307
    Ocena: 790
    Pobiera wodę?
  • REKLAMA
  • #3 5109412
    zibisaper40
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Ocena: 1
    Zaczyna pobierac wode bo slychac jak zaczyna leciec ale robi stop po jakiejś minucie od włączenia i podaje sygnal dzwiękowy i miganie kontrolki ostatniej po prawej stronie 11 razy cyklicznie
  • REKLAMA
  • #4 5109451
    wiesiekba
    Specjalista AGD
    Posty: 4140
    Pomógł: 307
    Ocena: 790
    Po około minucie powinna chodzić pompa myjąca sprawdź czy nie jest zablokowana lub kondensator do niej sprawny.
  • Pomocny post
    #5 5120252
    Jasxx
    Poziom 21  
    Posty: 444
    Pomógł: 27
    Ocena: 328
    Fa czyli 11 mignięć diody startowej oznacza błąd przełącznika membranowego lub nowego typo OWI. Oznacza to, że czujnik cały czas pokazuje brak wody w zbiorniku choć ją pobrała. Jest to dodatkowe zabezpieczenie w przypadku wycieku wody przez jakąś nieszczelność. powoduje to zatrzymanie pracy zmywarki. Ty ten brak wody masz cięgle wiec jej nie uruchomisz za wyjątkiem pobrania wody.

    Moje zalecenie to w przypadku wyłącznika membranowego sprawdź czy nie ma usterki mechanicznej, możesz nawet delikatnie czymś cienkim pomiędzy czarnymi kratkami poruszać gumką i sprawdzić, czy "pstryka" przełacznik.
    W przypadku OWI sprawdź czy poprostu nie jest on brudny. Wystarczy samo przetarcie palcem czujnika.
  • #6 5140562
    Piosa
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Pomógł: 1
    Ocena: 1
    Witam
    Mam podobny problem ze zmywarką Whirpool ADP 4616.
    Rozpoczyna od wypompowania po czym zaczyna pobierać wodę następnie przerywa pracę dioda zasilająca mruga 11 razy.
    Czy ktoś potrafi jakoś bardziej łopatologicznie napisać w jaki sposób usunąć usterkę?
  • #7 5140939
    eeban
    Specjalista AGD
    Posty: 6425
    Pomógł: 385
    Ocena: 1497
    czytałeś powyżej twojego postu ?
  • #8 5140965
    Piosa
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Pomógł: 1
    Ocena: 1
    Tak czytałem niewiele mi to mówi!

    Czyli jak wygląda i gdzie jest zainstalowany wyłącznik membranowy?

    Co to jest OWI jak wygląda jaką pełni rolę i gdzie jest zainstalowany?

    Oraz proszę o inne niezbędne informacje.
  • REKLAMA
  • #9 5141012
    eeban
    Specjalista AGD
    Posty: 6425
    Pomógł: 385
    Ocena: 1497
    Piosa napisał:
    Tak czytałem niewiele mi to mówi!

    Czyli jak wygląda i gdzie jest zainstalowany wyłącznik membranowy?

    Co to jest OWI jak wygląda jaką pełni rolę i gdzie jest zainstalowany?

    Oraz proszę o inne niezbędne informacje.


    Jest pod spodem zmywarki na rys. część 5830 aby się do niego dostać trzeba zdemontować spód nastepnie go wypiąć i wyczyścic lub wymienić na nowy .

    rys zmywarka podobna do twojej https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic421874.html#2141843
  • Pomocny post
    #10 5141191
    Piosa
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Pomógł: 1
    Ocena: 1
    eeban napisał:


    Jest pod spodem zmywarki na rys. część 5830


    Czy w mojej zmywarce (Whirpool ADP 4616) to będzie część zaznaczona czerwonym kolorem na załączonym foto?

    Jak ją się wyjmuje, przekręca i wysuwa?

    Zmywarka Whirpool ADG7330, przerywa pracę, mruga 11x, awaria
  • #11 5141470
    Piosa
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Pomógł: 1
    Ocena: 1
    Odpowiem sobie sam dla innych z podobnym problemem:

    Jest to część zaznaczona na czerwono nazywa się wyłącznik membranowy.
    Aby wyjąć należy przekręcić około 45 stopni i wysunąć (wychodzi dość ciężko z powodu uszczelniającego oringa).

    załączam foto z wyjętym i już umytym wyłącznikiem.

    Po ponownym zainstalowaniu zmywarka pracuje prawidłowo.

    Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

    Co prawda nadal nie wiem co to jest OWI i gdzie jest zainstalowane ale na szczęście na razie już mi to nie potrzebne do wiadomości.

    Zmywarka Whirpool ADG7330, przerywa pracę, mruga 11x, awaria

Podsumowanie tematu

✨ Zmywarka Whirlpool ADG 7330 po włączeniu zaczyna pobierać wodę, jednak po około minucie przerywa pracę, sygnalizując awarię 11-krotnym miganiem diody i dźwiękiem. Kod 11 mignięć oznacza błąd wyłącznika membranowego lub czujnika OWI, który wskazuje ciągły brak wody w zbiorniku mimo jej pobrania. Jest to zabezpieczenie przed wyciekiem wody. Zaleca się sprawdzenie mechanicznej sprawności wyłącznika membranowego – delikatne poruszanie gumką między kratkami powinno wywołać charakterystyczne "pstrykanie". W przypadku czujnika OWI należy go wyczyścić, gdyż zabrudzenie może powodować błędne wskazania. Wyłącznik membranowy znajduje się pod spodem zmywarki i wymaga demontażu dolnej osłony, aby go wyjąć, przekręcić o około 45 stopni i wysunąć, co może być utrudnione przez uszczelniającego oringa. Po wyczyszczeniu lub wymianie wyłącznika zmywarka powinna działać prawidłowo. Podobny problem występuje w modelu Whirlpool ADP 4616, gdzie rozwiązanie jest analogiczne.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA