Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz ferguson 3018, wymiana bezpiecznika, złe napięcia.

06 Maj 2008 22:03 2025 5
  • Poziom 20  
    Witam!

Przeczytałem wiele postów na temat zasilaczy od fergusona 3018. Mojego problemu jednak nie rozwiązałem. Dostałem od znajomego ten tuner już niedziałający. Na pierwszy rzut oka poleciał bezpiecznik. Wymieniłem. Następnie ICE 2A265, transoptor i dwie zenerki. Jednak napięcia są złe. Na CE901 jest 300V. Na ZD906 11V, a ZD907 prawie 0. Przed wlutowaniem U901 napięcie na zenerce pierwszej było 18V. Mam nadzieję, że układ nie jest uszkodzony :( Oczywiście w dalszej części obwodu zasilania nie ma. Sprawdziłem diody miernikiem i rezystory i wyglądają OK, kondensatory zwarcia nie mają.
  • Poziom 19  
    Wymień elki, to że nie mają zwarcia nic nie znaczy...
    Mogą byc suche...
    Jest też taki jeden po pierwotnej prztwornicy o ile się nie mylę 22uF lub 33uF też wymiana...
  • Poziom 20  
    Schematy mam wszystkie jakie na elce znalazłem, ale to mi nie pomogło. Problem pewnie tkwi w szczególe i dziś wymienię kondensatory i zobaczę.
  • Poziom 26  
    Układy ICE 2A265 czasami bywają uszkodzone. Na 30 sztuk jakie zakupiłem, 11 było uszkodzonych. Najczęściej uszkadza się ICE, dioda zenera 18V, rezystor 0,5ohma i 330k. W kilku przypadkach uszkodzone były transoptory, TL431 i dioda 4V7.
  • Poziom 16  
    Dzięki za schemat też walczę z zasilaczem od3018 na razie bez sukcesów.