Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monoblock twin - brak sygnału konwertera

13 Maj 2008 19:03 9986 4
 • Poziom 12  
  monoblock twin po zamontowani ustawiłem hot birda i mam 99%sygnału natomiast brak sygnału z astry wszystkie kombinacje w tunerze FX-6600 wykonalem czyli porty zasilanie konwentera i inne co może być przyczyną braku sygnału konwerter nowy.Czy musze ponownie kręcic anteną przy włączonym poziomie sygnalu na astrze
 • Poziom 24  
  antena musi być ustawiona na HB
  stojąć za czaszą musisz mieć lewy "okular " w uchwycie anteny. wolny po prawej.
  w ustawieniach tunera diseq A-HB B-astra
  zasilanie włączone i sterowanie diseq włączone
 • Poziom 12  
  wszystkie warunki mam spełnione i brak sygnału i chodzi mi o to czy mam ponownie kręcic czaszą gdy mam wybrane diseq b astra bo hot birda mam 99%
 • Poziom 43  
  " Konwerter " mocowany w uchwycie talerza ma odbierać Hotbirda. Łatwo spr. zasłaniając ręką , który co odbiera. Ten zezujący odbiera Astrę. I to sprawdź. Z tego co napisałeś to chyba zez odbiera Hotbirda.
 • Poziom 19  
  Podejrzewam, że LeDy ma rację.
  Włącz na jakiś kanał z Hotbirda, który odbierasz. Podejdź do anteny i zasłoń ręką konwerter w oczku głównym. Zwróć uwagę czy zniknął Ci program.
  Potem zasłoń dłonią drugi (zezujący) konwerter. Zwróć uwagę czy zaniknął Ci program.
  Jak to sprawdzisz to napisz o rezultatach.
  W niektórych monoblokach lewy konwerter (patrząc od anteny) należy ustawić w tunerze jako Port 1, ale są też i takie, w których lewy musi być ustawiony jako Port 2.

  Możliwe jest ustawienie anteny z konwerterem głównym na Hotbirda i zezującym na Astrę.
  Możliwe jest też ustawienie anteny z konwerterem głównym na Astrę i zezującym na Hotbirda. Ze względu na słabszy sygnał z Hotbirda lepszy jest wariant pierwszy.
  Dołączam rysunki, które naszkicowałem kiedyś pośpiesznie na potrzeby innego postu. Oczywiście kąt padania i odbicia sygnału w rzeczywistości jest taki sam, co niestety nie zostało prawidłowo oddane na szkicu.
  Monoblock twin - brak sygnału konwertera
  Monoblock twin - brak sygnału konwertera