Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monoblock twin - brak sygnału konwertera

zbymie 13 Maj 2008 19:03 6686 4
  • #1 13 Maj 2008 19:03
    zbymie
    Poziom 12  

monoblock twin po zamontowani ustawiłem hot birda i mam 99%sygnału natomiast brak sygnału z astry wszystkie kombinacje w tunerze FX-6600 wykonalem czyli porty zasilanie konwentera i inne co może być przyczyną braku sygnału konwerter nowy.Czy musze ponownie kręcic anteną przy włączonym poziomie sygnalu na astrze

• #2 13 Maj 2008 20:09
    pala22
    Poziom 24  

antena musi być ustawiona na HB
    stojąć za czaszą musisz mieć lewy "okular " w uchwycie anteny. wolny po prawej.
    w ustawieniach tunera diseq A-HB B-astra
    zasilanie włączone i sterowanie diseq włączone

• #3 13 Maj 2008 20:44
    zbymie
    Poziom 12  

wszystkie warunki mam spełnione i brak sygnału i chodzi mi o to czy mam ponownie kręcic czaszą gdy mam wybrane diseq b astra bo hot birda mam 99%

• #4 13 Maj 2008 21:59
    LeDy
    Poziom 43  

" Konwerter " mocowany w uchwycie talerza ma odbierać Hotbirda. Łatwo spr. zasłaniając ręką , który co odbiera. Ten zezujący odbiera Astrę. I to sprawdź. Z tego co napisałeś to chyba zez odbiera Hotbirda.

• #5 15 Maj 2008 21:33
    Roman_5000
    Poziom 19  

Podejrzewam, że LeDy ma rację.
    Włącz na jakiś kanał z Hotbirda, który odbierasz. Podejdź do anteny i zasłoń ręką konwerter w oczku głównym. Zwróć uwagę czy zniknął Ci program.
    Potem zasłoń dłonią drugi (zezujący) konwerter. Zwróć uwagę czy zaniknął Ci program.
    Jak to sprawdzisz to napisz o rezultatach.
    W niektórych monoblokach lewy konwerter (patrząc od anteny) należy ustawić w tunerze jako Port 1, ale są też i takie, w których lewy musi być ustawiony jako Port 2.

Możliwe jest ustawienie anteny z konwerterem głównym na Hotbirda i zezującym na Astrę.
    Możliwe jest też ustawienie anteny z konwerterem głównym na Astrę i zezującym na Hotbirda. Ze względu na słabszy sygnał z Hotbirda lepszy jest wariant pierwszy.
    Dołączam rysunki, które naszkicowałem kiedyś pośpiesznie na potrzeby innego postu. Oczywiście kąt padania i odbicia sygnału w rzeczywistości jest taki sam, co niestety nie zostało prawidłowo oddane na szkicu.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo