logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

WinCC v6 czy WinCC Flexible – który lepszy do tworzenia wizualizacji HMI/SCADA?

pawel.kacprzak0 14 Maj 2008 06:28 1703 4
REKLAMA
  • #1 5138624
    pawel.kacprzak0
    Poziom 11  
    Posty: 12
    Pomógł: 1
    Ocena: 9
    Mam do wykonania wizualizację.
    Posiadam program wincc v6 oraz wincc flexible.
    Który z nich będzie dla mnie bardziej odpowiedni.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 5139470
    Ganz
    Poziom 17  
    Posty: 299
    Pomógł: 10
    Ocena: 2
    pawel.kacprzak0 napisał:
    Mam do wykonania wizualizację.
    Posiadam program wincc v6 oraz wincc flexible.
    Który z nich będzie dla mnie bardziej odpowiedni.


    Zależy na czym chcesz zrobić wizualizacje. WinCC to SCADA na komputer PC. WinCC Flexible to program narzędziowy do robienia wizualizacji na panelu operatorskim. Jak nie masz panela to WinCC Flexible odpada. :-)
  • REKLAMA
  • #3 5139543
    pawel.kacprzak0
    Poziom 11  
    Posty: 12
    Pomógł: 1
    Ocena: 9
    Nie mam panela. Mam zrobić samą wizualizację.
  • REKLAMA
  • #5 5142493
    ziemson

    Poziom 16  
    Posty: 123
    Pomógł: 11
    Ocena: 4
    Ganz napisał:
    pawel.kacprzak0 napisał:
    Mam do wykonania wizualizację.
    Posiadam program wincc v6 oraz wincc flexible.
    Który z nich będzie dla mnie bardziej odpowiedni.


    Zależy na czym chcesz zrobić wizualizacje. WinCC to SCADA na komputer PC. WinCC Flexible to program narzędziowy do robienia wizualizacji na panelu operatorskim. Jak nie masz panela to WinCC Flexible odpada. :-)


    Za pomoca WinCC flexible zrobisz wizulaizacje rowniez na dowolny komputer PC. Ograniczenie, to okrojana wersja SQL'a. Wiec jesli nie potrzebujesz dlugoterminowych archiwow, mozesz smialo wybrac WinCC flexible.
    Konto firmowe:
    PTControl Z.Smyk, R.Karczewski Sp.J.
    Montwiłła 55, Grodzisk Mazowiecki, 05-825
REKLAMA