Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć drugi dzwonek do domofonu?

rad2606 15 Maj 2008 10:42 4538 5
  • #1 15 Maj 2008 10:42
    rad2606
    Poziom 11  

Witam, mam domofon i razem z nim problem gdyż muszę podłączyć do niego dodatkowy dzwonek, a ten domofon nie ma żadnego wyjścia aby to zrobić .W jakim miejscu płytki można się podpiąć?Może w jakimś miejscu występuje napięcie tylko w momencie naciśnięcia przycisku przy furtce.Napięcie nie musi być duże gdyż myślę zamontować jakiś przekaźnik(5v) który by uruchamiał dzwonek na ( 230v) ??proszę o pomoc :D :?: :idea:

0 5
  • #3 15 Maj 2008 12:46
    rad2606
    Poziom 11  

Z dokładną nazwą będzie problem gdyż nie wiem gdzie mam karton a na domofonie nie jest napisane. "ilu przewodowe"dokładnie nie wiem o co chodzi ale mogę napisać że:zasilany jest z sieci.ma dwa wyjścia na budkę przy furtce( jedno to elektromagnes a drugie to kontaktowe.Do słuchawki telefonicznej idą trzy kable i ta słuchawka jest jako dzwonek.Dokładne dane będę mógł napisać dopiero w weekend gdyż obecnie nie ma mnie w domu.

0
  • #5 04 Cze 2008 01:04
    Nowart
    Poziom 20  

Ciężko coś doradzić po tak nikłym opisie, ale zastanowiłbym się nad modułem dodatkowego wywołania PW-1 produkuje go Laskomex mają przedstawicieli w całej Polsce. Do niego co prawda potrzebne jest osobne zasilanie ale podłączyć na wyjście można albo "latarnie morską" albo "dzwon Zygmunta"
    P.S. to malutka płytka która zmieści się w większości unifonów.

0
  • #6 03 Lip 2008 14:57
    elektronik_86
    Poziom 14  

zrób chociaż jakąś fotkę tego domofonu to po wyglądzie można powiedzieć co to jest ;)

0