logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

RANGER RCI-2950: zawężenie odbiornika AM/FM - jak?

KANY-SQ2VF 18 Maj 2008 22:39 2647 10
REKLAMA
  • #1 5155073
    KANY-SQ2VF
    Poziom 10  
    Posty: 17
    Mam pytanie do zaawansowanych kolegów którzy znają RCI. Chodzi mi o zawężenie odbiornika AM/FM dodatkowym filtrem... czy ktoś kiedyś przeprowadził taka modyfikacje? jakiego filtru użyć i gdzie go podłączyć. Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • #2 5155102
    green33
    Poziom 31  
    Posty: 1740
    Pomógł: 131
    Ocena: 97
    Jakiegoś wąskiego - tak z 6 Khz na II p.cz. 455 Mhz.

    Jeszcze jedno, czy Twój nick na elektrodzie zawiera Twój znak SQ2VF ?

    Marcin
  • REKLAMA
  • #3 5155114
    KANY-SQ2VF
    Poziom 10  
    Posty: 17
    tak to mój znak... zastanawiam sie nad taka modyfikacja bo odbiornik AM/FM jest dość mało selektywny...

    Dodano po 2 [minuty]:

    a i jeszcze jedno... Będę bardzo wdzięczny za konkretne oznaczenie fakiego filtra...
  • #5 5155174
    green33
    Poziom 31  
    Posty: 1740
    Pomógł: 131
    Ocena: 97
    A allegro, się ostatnio kilka Ceradów pojawiło na 455 Khz - poszły za jakieś 40 - 50 zł..

    Marcin
  • #6 5155224
    SP5IT
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 11583
    Pomógł: 1298
    Ocena: 1676
    Zachodze w głowę jak mozna było doprowadzić do upadku takie zakłady...
    Inni teraz na filtrach kasę robią.
    Po Ceradzie ino neon jeszcze został.
    Michał
    P.S. Mam w zapasach jeszcze 2 wąskie Cerady. Super Ciotki z nimi chodziły jak złoto.
  • REKLAMA
  • #7 5155330
    et22
    Poziom 14  
    Posty: 147
    Pomógł: 4
    Ocena: 13
    Polityką można było...
    Ceny filtrów są po prostu ogromne. Poszukuje filtru 1,8khz yk-88sn do ts-440s i nie dość że kupić go w naszym kraju graniczy z cudem to nawet jeśli jest już dostępny to cena jest powyżej 350zł.
    A na ebay za wielką wodą można kupić za 40$.
  • REKLAMA
  • #9 5155381
    et22
    Poziom 14  
    Posty: 147
    Pomógł: 4
    Ocena: 13
    Nigdy nic nie kupowałem z zagranicy. A w paypal nawet nie jestem zarejestrowany.
  • #11 5155541
    c2h5oh
    Moderator
    Posty: 6667
    Pomógł: 502
    Ocena: 752
    Cześć.

    et22 napisał:
    ... Poszukuje filtru 1,8khz...


    Czy możesz zdradzić tajemnicę, do czego Ci w tym radiu taki filtr?
    Do telegrafii za szeroki, do FM, AM i SSB za trochę wąski... :)

Podsumowanie tematu

✨ W dyskusji poruszono temat modyfikacji odbiornika AM/FM w radiu RANGER RCI-2950 poprzez zastosowanie dodatkowego, wąskiego filtra na drugiej częstotliwości pośredniej (II p.cz. 455 kHz) w celu poprawy selektywności. Sugerowano użycie filtrów o szerokości pasma około 6 kHz. Wskazano na trudności w zdobyciu filtrów Cerad, które były cenione za wysoką jakość, oraz na alternatywę w postaci oferty firmy Inrad, dostępnej również przez internet. Wspomniano o cenach filtrów i możliwościach zakupu na aukcjach internetowych, takich jak Allegro czy eBay, z uwzględnieniem problemów z płatnościami zagranicznymi (PayPal). Poruszono także kwestię zastosowania takiego filtra w odbiorniku, zwracając uwagę, że dla telegrafii pasmo może być zbyt szerokie, a dla FM, AM i SSB zbyt wąskie. Nie podano dokładnego modelu filtra do RCI-2950, ale zasugerowano poszukiwanie wąskich filtrów ceramicznych na 455 kHz.
REKLAMA