Witam kolegów,
jak w temacie, mam problem z zamontowaniem filtru kwarcowego SSB do RCI2950. Zamówiłem na Allegro filtr SSB na 10,7MHz o szerokości 2,8kHz a więc chyba w sam raz jak na SSB, jest to filtr drabinkowy wykonany na 5 kwarcach wszystkie w okolicach 10,701kHz, plus dwa piloty:
1) 10700,9kHz
2) 10703,6kHz
zamontowanie go w miejsce fabrycznego filtru raczej nie wchodzi w grę bo jest tam filtr na 10,695MHz więc mam problem z jego ewentualnym umiejscowieniem:(
Czy jest możliwość zamontowania go podobnie jak to jest wykonane w Jacksonie czyli zaraz po pierwszym tranzystorze w torze SSB? w RCI w tym miejscu jest filtr i kondensator ale sama budowa wygląda bardzo podobnie.
A drugie moje pytanie jest natury technicznej, do czego służą te piloty i gdzie je zamontować??
jak w temacie, mam problem z zamontowaniem filtru kwarcowego SSB do RCI2950. Zamówiłem na Allegro filtr SSB na 10,7MHz o szerokości 2,8kHz a więc chyba w sam raz jak na SSB, jest to filtr drabinkowy wykonany na 5 kwarcach wszystkie w okolicach 10,701kHz, plus dwa piloty:
1) 10700,9kHz
2) 10703,6kHz
zamontowanie go w miejsce fabrycznego filtru raczej nie wchodzi w grę bo jest tam filtr na 10,695MHz więc mam problem z jego ewentualnym umiejscowieniem:(
Czy jest możliwość zamontowania go podobnie jak to jest wykonane w Jacksonie czyli zaraz po pierwszym tranzystorze w torze SSB? w RCI w tym miejscu jest filtr i kondensator ale sama budowa wygląda bardzo podobnie.
A drugie moje pytanie jest natury technicznej, do czego służą te piloty i gdzie je zamontować??